TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Шкупи ја преживеа Струга во дербито, чаирчани остануваат на врвот во ПМФЛ

Gol.mk - 24.02.2024

Екипата на Струга Трим Љум го пречека Шкупи во големото дерби на 20. коло од Првата македонска фудбалска лига и ремизираше со конечни 2-2 (1-0). Натпреварот меѓу првите две екипи во првенството изобилуваше со многу возбуда, а особено квалитетно беше ...

Супер дерби: Четири гола во вториот дел за „реми“ меѓу Струга ТЛ и Шкупи (ВИДЕО)

Екипа

Одлично дерби за врвот: Струга двапати водеше, Шкупи не се предаде и освои бод

Дерби

ПМФЛ: Струга и Шкупи одиграа одлично дерби и ги поделија бодовите

Слободен Печат

ПМФЛ: Спектакл во Струга, шампионот двапати водеше, Шкупи двапати израмнуваше за конечни 2:2!

SportSport

Буњамин Шабани носи предност на Струга ТЛ против Шкупи (ВИДЕО)

Екипа

ПОЛУВРЕМЕ БЕЗ ГОЛОВИ: Иљази од трагичар во херој за Шкупи

Екипа

Спортманија МакФудбал Екипа Gol.mk SportSport Спортски Спортклуб

Жижовиќ: Голем бод во Струга, покажавме сериозен карактер

Gol.mk - 24.02.2024

Екипата на Шкупи одигра одличен дерби-натпревар на гостувањето кај Струга Трим Љум и извлече важно реми (1-1) со кое остана на врвот во Првата македонска фудбалска лига. Тренерот на чаирчани, Младен Жижовиќ, по мечот изрази задоволство од ...

Жижовиќ: Шкупи покажа решителност и карактер

Екипа

Жижовиќ: Се враќавме од негатива, заслуживме бод, а имавме шанси и за победа

МакФудбал

Младен Жижовиќ: Овој бод да го потврдиме со победа на следниот натпревар

Алсат-М