TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВУЧИЌ ВО НЕГОВ СТИЛ ВО ОН: Која е разликата меѓу територијалниот интегритет на Украина и оној на Србија, никој досега ...

Фактор - 22.09.2022

Српските медиуми речиси до збор го пренесуваат говорот на претседателот Александар Вучиќ на генералната дебата на 77 сесија на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк . - Не се лутете, поради ограниченото време, денеска ќе го прескокнам ...

Вучиќ: Србија го поддржува територијалниот интегритет на Украина

Р.С.Европа

Вучиќ во ОН: Која е разликата меѓу територијалниот интегритет на Украина и Србија?

Локално

Вучиќ во ОН: Која е разликата меѓу територијалниот интегритет на Украина и Србија

Бизнис Вести

Вучиќ во ОН: Се премолчува бомбардирањето на Србија, што е разликата меѓу Србија и Украина?

Фокус

Вучиќ: Србија го поддржува територијалниот интегритет на Украина

Алсат-М

Вучиќ до ОН: Која е разликата меѓу територијалниот интегритет на Украина и Србија?

Слободен Печат

Press24 Либертас Zoom 24Инфо Нетпрес

Вучиќ во ОН: Која е разликата меѓу Украина и Србија?

А1 On - 22.09.2022

Српскиот претседател Александар Вучиќ на Генералното собрание на ОН истакна дека „против Србија во делот на меѓународната јавност се води хибридна војна и валкана кампања“, илустрирајќи го тоа со оценките дека Србија е закана за регионалната ...

ВУЧИЌ ЗА ВРЕМЕ НА ГОВОРОТ ВО ООН ИСТАКНА: Србија е жртва на хибридна војна на меѓународната заедница! (ВИДЕО)

Во Центар

(ВИДЕО) Вучиќ во ОН: Која е разликата меѓу Украина и Србија

Скопје1

Брнабиќ: Не можеме повеќе да се повикуваме на повелбата на ОН и да ги потсетуваме на нивното лицемерие

А1 On - 22.09.2022

Полека се појавуваат контурите на новата српска влада, но не и сите решенија и не целосно, ќе има кадровски промени и измени на законот за министерства, најави денеска премиерката Ана Брнабиќ, јави дописникот на МИА од Белград.

Брнабиќ: Околностите ја успорија новата влада, но видливи се контурите

Вечер Прес

Вучиќ во ОН: Која е разликата меѓу Србија и Украина?

360 степени - 22.09.2022

Српскиот претседател во говорот направи паралела алудирајќи на прашањето со независноста на Косово. Зборувајќи на оваа тема тој порача дека е уверен оти може да се постигне договор кој ќе обезбеди долготраен мир затоа што Балканот нема да издржи ...

Вучиќ во ОН: Која е разликата меѓу територијалниот интегритет на Украина и Србија

Курир

Вучиќ во ОН: Која е разликата меѓу територијалниот интегритет на Украина и Србија

Опсервер

Вучиќ во ОН: Која е разликата меѓу територијалниот интегритет на Украина и Србија

Независен

Вучиќ го спореди Косово со Украина и праша: Која е разликата меѓу територијалниот интегритет на Украина и Србија

PressingTV

Вучиќ го спореди Косово со Украина и праша: Зошто правите разлика меѓу територијалниот интегритет на Украина и Србија

Република

Вучиќ во ОН: Која е разликата меѓу територијалниот интегритет на Украина и Србија

Сител

24 Вести Н.Македонија Денешен Вечер Прес CivilMedia Во Центар MakPress

Вучиќ во ОН: Која е разликата меѓу суверенитетот на Украина и Србија

Макфакс - 22.09.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, оцени дека годинашната Генерална дебата се одвива во услови на нарушен светски мир од размери што не се забележани од Втората светска војна и од основањето на Обединетите нации.

Вучиќ во ОН: Која е разликата меѓу суверенитетот на Украина и Србија

Точка

Вучиќ во ОН: Која е разликата меѓу суверенитетот на Украина и Србија

MTM

Вучиќ во ОН: Која е разликата меѓу суверенитетот на Украина и Србија

Centar