TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чешка во финишот ја скрши Полска и ќе ја предизвика Србија за петтото место

Gol.mk - 12.09.2019

Селекцијата на Чешка ќе биде противникот на Србија во борбата за петтото место на Мундобаскетот во Кина , откако во соседното дерби против Полска славеше со сигурни 84-94. Борбената и атрактивната игра ги красеше двете селекции во текот на сите 40 ...

Чесите ја совладаа Полска и си закажаа дуел со Србија за петтото место

Спортклуб - 12.09.2019

Кошаркарската репрезентација на Чешка ја совлада Полска во мечот од разигрувањето за пласман од петтото до осмото место на СП во Кина. Чесите славеа со 94:84, па за петтото место на СП ќе се борат против Србија, која претходно денеска ја совлада ...

Чешка си обезбеди битка со Србија за 5. место на СП

Екипа - 12.09.2019

Селекцијата на Чешка славеше над Полска со резултат 94-84, со што Чесите си обезбедија пласман меѓу најдобрите шест селекции во светот, а в сабота ќе водат битка за петтото место со репрезентацијата на Србија.

Чесите се изборија за дуел со Србија, Полска за „утеха“ ќе игра со САД!

Sport 1 - 12.09.2019

Кошаркарите на Чешка продолжуваат со одличните игри на Светското првенство (СП) во Кина и со победата во денешниот меч против Полска (94-84) се изборија за можност задутре против да се борат за историски пласман на 5.

Чешка е подобра и од „Дрим тимот“ на Мундобаскетот, ќе игра за 5 место

TopSport - 12.09.2019

Кошаркарската селекција на Чешка ќе се бори против Србија во борбата за петтата позиција на Светското кошаркарско првенство кое во недела завршува во Кина. Предмалку Чесите со 94-84 славеа во мечот за пласман против селекцијата на Полска, која со ...

Чешка против Србија во битката за петото место на СП

SportMedia - 12.09.2019

Чешка ја совлада Полска со 84-94 (23-23, 12-20, 28-11, 21-30) во битката за петото место ќе игра против Србија која претходно беше подобра од САД. По изедначената прва четвртина (23-23) во која Чешка имаше негатива од девет поени, победникот од овој ...

Чешка и Србија за петтото место на Мундобаскет (ВИДЕО)

Слободен Печат - 12.09.2019

Во борбата за пласман од 5-8 позиција на Светското првенство во Кина, денеска репрезентацијата на Чешка со 94:84 во европската пресметка ја совлада Полска. Чесите со триумфот закажаа натпревар за петтата позиција на Мундобаскет 2019 против ...

Чешка е подобра и од дрим-тимот на мундобаскетот, ќе игра за 5. место

Макфакс - 12.09.2019

Кошаркарската селекција на Чешка ќе се бори против Србија во борбата за петтата позиција на Светското кошаркарско првенство кое во недела завршува во Кина. Предмалку Чесите со 94-84 славеа во мечот за пласман против селекцијата на Полска, која со ...