TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шокантно сведочење на поранешен разузнавач на Тито: СССР им понуди на Хрватите помош во отцепувањето од СФРЈ во замена ...

Локално - 04.05.2021

Драгиша Ивеља, поранешен оперативец, агент и шпион на службата за безбедност на Југославија, а денес писател, во емисијата„Usijanje dana“ открил непознат детал од историјата на СФРЈ. – Кога Тито почина, јас бев на задача во Љубљана и ми дадоа два ...

Тито не беше погребан во Куќата на цвеќето на 8 мај! ШПИОНОТ НА ЈОСИП БРОЗ ЈА ОТКРИВА НАЈГОЛЕМАТА ТАЈНА НА ЈУГОСЛАВИЈА ПО ДУРИ 40 ГОДИНИ

Фактор

Ова се внуците на Јосип Броз Тито: Андреј Броз со години се крие од јавноста (ФОТО)

Убавина и Здравје - 04.05.2021

Внуката Саша и внукот Андреј на поранешниот југословенски претседател Јосип Броз Тито денеска се сеќаваат на смртта на својот дедо кој почина пред 41 година на 4 мај. И додека внуката Саша Броз ѝ е добро позната на јавноста, земајќи предвид дека ...

Вака денес изгледаат внуците на Тито: Особено ќе се изненадите од изгледот на неговиот внук кој се крие од јавноста (ФОТО)

Курир

Умре другарот Тито – Неговиот погреб погледан и од слетувањето на Месечината

ММС - 04.05.2021

– Умре другарот Тито, со овие едноставни зборови на водителот на Југословенската телевизија, на денешен ден пред 41 година заврши еден голем историски период на Балканот, а започна вовед на пропаст на Југославија и секоја од државите наследи ...

ВИДЕО | Андоновиќ: На денешен ден пред 41 почина Тито

Слободен Печат - 04.05.2021

На денешен ден пред 41 година почина доживотниот претседател на Социјалистичка Федеративна Република Југославија – Јосип Броз Тито Тито кој беше водач во борбата против окупаторот од 1941 до 1945 година.

Андоновиќ- На денешен ден пред 41 почина Тито – пред 10 години беше ликивидиран Бин Ладен

Либертас

118 години од смртта на Гоце Делчев и 41 година од смртта на Јосип Броз Тито

Мета - 04.05.2021

Две значајни историски личности од македонското минато се врзани со денешниот ден – четврти мај е датум на смртта на револуционерот Гоце Делчев, како и на креаторот на поранешна СФРЈ, Јосип Броз Тито.

118 години од загинувањето на Гоце Делчев, 41 година од смртта на Тито

Gostivarpress.mk