TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин и Ким Џонг-ун потпишаа пакт за заедничка одбрана

360 степени - 19.06.2024

Путин го опиша пактот како „одбранбен“, наведувајќи го правото на Северна Кореја да се брани, објави Тасс. Тој додаде дека Русија нема да ја исклучи можноста за развој на воено-техничка соработка со Северна Кореја, пренесува „Гардијан“ ...

Путин и Ким Џонг-ун договорија воен пакт

Либертас

Северна Кореја и Русија потпишаа договор за одбрана

Н.Македонија

Северна Кореја и Русија си ветија заемна одбрана

Глас на Америка

Путин и Ким потпишале договор за меѓусебно помагање во случај на агресија

ТВ21

Путин и Ким потпишаа пакт за сеопфатно партнерство, предвидува и заемна помош во случај на агресија

Сакам да кажам

САД се загрижени поради продлабочувањето на односите меѓу Русија и Северна Кореја, соопшти Белата куќа

MakPress

Канал5 Рацин 24Инфо 365 Курир Gostivarpress.mk Пулс24 Нетпрес

По Северна Кореја, Путин пристигна во посета на Виетнам

Слободен Печат - 19.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во државна посета на Виетнам, јави руска новинска агенција. Претходно рускиот претседател беше во официјална посета на Северна Кореја и се сретна со лидерот на земјата Ким Џонг-ун.

По посетата на Северна Кореја, Путин пристигна во Виетнам

ТВ21

Путин пристигна во посета на Виетнам

Канал5

По посетата на Северна Кореја, Путин пристигна во Виетнам

Локално

Путин пристигна во посета на Виетнам

24Инфо

Ким Јонг Ун: Путин е најдраг пријател на корејскиот народ

Слободен Печат - 19.06.2024

Претседателот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун, ја нарече Русија „вистински пријател“, а нејзиниот претседател Владимир Путин „најдраг пријател на корејскиот народ“. Путин и Ким Јонг Ун дадоа изјави по потпишувањето на Договорот за сеопфатно стратешко ...

Путин и Ким Јон Ун си ветија поддршка при евентуален напад

Алсат-М

“Ти влези, не ти влези!“ Путин и Ким пришле до лимузината, а потоа – мал хаос

Точка

Русија и Северна Кореја потпишаа Договор за сеопфатно стратешко партнерство – Путин во дводневна посета на Пјонгјанг

Телма

Русија и Северна Кореја потпишаа дека меѓусебно ќе си помагаат доколку бидат нападнати

Фокус

Пјонгјанг го пречека Путин со спектакуларна церемонија (ВИДЕО)

МКД

Северна Кореја: Зошто Ким со задоволство го пречекува Путин?

Deutsche Welle

Вечер Прес Скопје1 Deutsche Welle Скопје1 Локално МКД Слободен Печат Рацин

Кога Владимир Путин дава гас: Го возеше Ким Џонг Ун во лимузината што му ја даде

4NEWS - 19.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин денеска го прошета својот домаќин Ким Џонг Ун, лидерот на Северна Кореја за време на неговата посета на Пјонгјанг! Како што се гледа на видеото на АП, Путин и Ким добро се забавувале додека целиот свет се плашел од ...

Путин на Ким му подари ,,Аурус!” – Погледнете ја моќната лимузина што севернокорејскиот лидер ја доби на подарок: Тие дури отидоа да се прошетаат (фото)

Во Центар

ОВА Е ЅВЕРОТ НА ПУТИН ОД 245.000 ДОЛАРИ КОЈ МУ ГО ПОКЛОНИ НА КИМ! Ултра луксузен автомобил отпорен на куршуми и бомби

Денар

Путин му подари на Ким луксузен автомобил, кама и сет за чај, за возврат доби уметнички дела со неговиот лик

360 степени

Путин му подари на Ким луксузен „аурус“ и сервис за чај, за возврат „добил убави подароци“

Вечер Прес

(Видео) Путин на Ким му подари луксузна руска лимузина

Макфакс

(Видео) Путин на Ким му подари луксузна руска лимузина

Опсервер

Скопје1 +инфо Точка Н.Македонија Локално Кајгана Пулс24

Подољак: Договорот меѓу Русија и Северна Кореја ги поништува санкциите против Пјонгјанг

Либертас - 19.06.2024

Помошникот на украинскиот претседател Михаил Подољак денеска изјави дека договорот за партнерство меѓу Русија и Северна Кореја ги поништува сите ограничувања кои меѓународната заедница му ги наметна на Пјонгјанг.

Подољак: Договорот меѓу Русија и Северна Кореја ги поништува санкциите против Пјонгјанг

Zoom

Подољак: Договорот меѓу Русија и Северна Кореја ги поништува санкциите против Пјонгјанг

365

Подољак: Договорот меѓу Русија и Северна Кореја ги поништува санкциите против Пјонгјанг

Рацин

Подољак: Договорот меѓу Русија и Северна Кореја ги поништува санкциите против Пјонгјанг

Слободен Печат

Подољак: Договорот меѓу Русија и Северна Кореја ги поништува сите ограничувања кои меѓународната заедница му ги наметна на Пјонгјанг

Локално

Подољак: Договорот меѓу Русија и Северна Кореја ги поништува санкциите против Пјонгјанг

Пулс24

Канал5 24Инфо

Путин и Ким Џонг-Ун потпишаа пакт: Се договориле како ќе постапат доколку некој ги нападне

Скопје1 - 19.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин пристигна синоќа во својата прва посета на Северна Кореја по 24 години, ветувајќи дека ќе ги подобри трговските и безбедносните врски со земјата и ќе ја поддржи во односите со САД.

Путин и Ким Џонг-ун ги почнаа разговорите за зацврстување на односите меѓу двете земји

360 степени

Ким Џонг-Ун: Ова е историски момент

А1 On

Путин до Ким: Русија се бори против децениската наметната американска империјалистичка политика

Фокус

Путин во Северна Кореја за прв пат по 24 години, започнаа разговорите со Ким Џонг-ун

Макфакс

Ким Џонг-Ун даде целосна поддршка на руската инвазија врз Украина

ТВ21

Путин во Северна Кореја за прв пат по 24 години, започнаа разговорите со Ким Џонг-ун

Опсервер

MTM Макфакс Опсервер MTM Кајгана Точка Фокус Точка

Русија и Северна Кореја ветија дека ќе си помагаат доколку биде нападната една од нив

Во Центар - 19.06.2024

– Рускиот претседател Владимир Путин денес изјави дека Русија и Северна Кореја се договориле меѓусебно да си помагаат во случај ако биде нападната една од нив. Говорејќи на прес-конференцијата во Пјонгјанг по средбата со севернокорејскиот лидер Ким ...

Ким вети целосна поддршка за руската инвазија во Украина, Путин најави нов договор за односите со Северна Кореја

Сакам да кажам

Путин во Северна Кореја за зацврстување на соработката меѓу двете земји

Р.С.Европа

Срдечен пречек на Путин во Северна Кореја – Ким ја поддржа руската „специјална операција“ во Украина

Мета

САД се загрижени дека Русија може да ја поддржи нуклеарната програма на Северна Кореја

Глас на Америка

„Guardian“ ја анализира посетата на Путин на Ким Јонг Ун: Што можат Русија и Северна Кореја да направат една за друга?

Точка

Путин во посета на Северна Кореја

Глас на Америка

Макфакс Локално 360 степени Глас на Америка Локално Слободен Печат Глас на Америка Deutsche Welle

Песков: Лажни се обвинувањата дека Русија и Северна Кореја градат антизападен сојуз

Макфакс - 19.06.2024

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков денеска изјави дека обвинувањата дека Русија и Северна Кореја градат антизападен сојуз се „целосно лажни“. „Практично се што прави (Западот) е, на еден или друг начин, насочено против нас (Русија).

Песков: Лажни се обвинувањата дека Русија и Северна Кореја градат антизападен сојуз

Опсервер

Песков: Лажни се обвинувањата дека Русија и Северна Кореја градат антизападен сојуз

Точка

Путин и Ким Џонг-ун потпишаа пакт, договорено е како ќе постапат доколку некој ги нападне

Макфакс - 19.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин и севернокорејскиот претседател Ким Џонг-ун потпишаа сеопфатен пакт за стратешко партнерство. Путин и Ким ги завршија своите разговори еден на еден кој траеше околу два часа, објавија руските новински агенции.

Путин и Ким Џонг-ун потпишаа пакт, договорено е како ќе постапат доколку некој ги нападне

Опсервер

Путин и Ким Џонг Ун потпишаа пакт, Ким: Ова е историски момент

МКД

Путин и Ким Џонг-ун потпишаа пакт доколку некој ги нападне

Кајгана

Путин: Русија и Северна Кореја ќе потпишат „фундаментален“ документ за продлабочување на соработката

Бизнис Вести - 19.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин на почетокот на неговите разговори со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во Пјонгјанг рече дека двете земји ќе потпишат, како што рече, „фундаментален“ документ кој ќе го означи текот на односите меѓу Москва и ...

Русија и Северна Кореја ќе потпишат „фундаментален“ документ за продлабочување на соработката

Слободен Печат

Русија и Северна Кореја ќе потпишат „фундаментален“ документ за продлабочување на соработката

Н.Македонија

Путин: Русија и Северна Кореја ќе потпишат „фундаментален“ документ за продлабочување на соработката

Рацин

ПУТИН ГО ПОКАНИ КИМ ВО МОСКВА: Русија и Северна Кореја ќе потпишат договор кој ќе ја формира основата на односите на државите

Денешен

Путин: Русија и Северна Кореја ќе потпишат „фундаментален“ документ за продлабочување на соработката

MakPress

Путин во Северна Кореја: Русија се бори против американската хегемонија

Бизнис Вести - 19.06.2024

Русија се бори против децениска „хегемонистичка и империјалистичка политика“ на САД и нивните сојузници, рече претседателот Владимир Путин на почетокот на разговорите со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во Пјонгјанг.

Путин во Северна Кореја: Русија се бори против американската хегемонија

Слободен Печат

Путин во Северна Кореја: Русија се бори против американската хегемонија

Либертас

Путин во Северна Кореја: Русија се бори против американската хегемонија

24Инфо

„СЕ БОРИМЕ ПРОТИВ ХЕГЕМОНИСТИЧКАТА ПОЛИТИКА НА САД“ Путин му се заблагодари на Ким за поддршката

+инфо

Путин во Северна Кореја: Русија се бори против американската хегемонија

Локално

Путин во Северна Кореја: Русија се бори против американската хегемонија

Н.Македонија

Канал5 365 MakPress Lider Денешен

Путин во Северна Кореја по 24 години: „Обидите на Западот да ја запрат Русија не успеаја“

Скопје1 - 18.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин оцени дека не успеале обидите на Западот да ја запре и изолира Русија. „Нашите противници продолжуваат да го снабдуваат неонацистичкиот режим во Киев со пари, оружје и разузнавачки информации, дозволувајќи и ...

Путин: Пропаднаа обидите на Западот да ја скроти и изолира Русија

МКД

Пропаднаа обидите на Западот да ја ограничи Русија, истакна Путин

Н.Македонија