TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Градот Скопје се откажа од езерото Треска и го отстапи на Сарај

МКД - 22.01.2021

Булдожери влегоа во комплексот „Езеро-Треска“. Општина Сарај реши да ги среди овие 35 хектари кои со години се веќе напуштени. И градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, кога беше кандидат реши да го врати сјајот на езерцето.

Најави за прогласување на „Езеро Треска“ за туристичка развојна зона

Р.С.Европа

Трајановски: Жал ми е што не успеав во мое време да го вратам животот на езерото Треска

Слободен Печат

Градежна механизација ги отстранува објектите од рекреативниот центар „Треска“

24 Вести

СДК: Почна уривањето на објектите и содржините на езерото Треска

PressingTV

Наместо враќање на сјајот како што ветија - ЕЗЕРО ТРЕСКА ЗАМИНА ВО ИСТОРИЈАТА

Вечер

Трајановски: Жал ми е што не успеав во мое време да го вратам животот на езерото Треска

Press24

ТВ21 Канал5 Слободен Печат Слободен Печат Скопје1 Expres

Беџети: Нема да се градат болница или хотели на местото на езеро Треска

Локално - 22.01.2021

„Работиме интезивно, за да биде чисто од формално правен аспект, затоа што ми беше предизборно ветување дека ќе остварам една слободна туристичка зона. Сме во последната фаза на реализација на овој проект“, изјави градоначалникот на општина Сарај, ...

Беџети: Не е вистина дека на местото на езерото Треска ќе се гради трговски центар

24Инфо

Градоначалникот на Сарај: Не е вистина дека на местото на езеро Треска ќе се гради болница или трговски центар

Република

Градоначалникот на Сарај: Не е вистина дека на местото на езеро „Треска“ ќе се гради болница или трговски центар

Скопје инфо

Беџети: Нема да се градат болница или хотели на местото на езеро Треска

Нова ТВ

Блерим Беџети: Не е вистина дека на местото на езерце Треска ќе се гради болница или трговски центар

Слободен Печат

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ на Град Скопје: Шилегов вети враќање, а Скопје доби затворање на езерото, чии бизнис ...

Курир - 21.01.2021

Пред почетокот на мандатот Петре Шилегов јавно на прес конференција вети возобновување на езерото Треска. 3 години потоа се затвора езерото Треска и тоа замира.Додека во Матка растат дивите платформи, Треска изградена со парите на скопјани целосно ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов вети враќање на стариот сјај на езерото Треска, а Скопје доби затворање на езерото

MakPress

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Чии бизнис интереси штити најнеспособниот градоначалник

Канал5

Шилегов вети враќање, а Скопје доби затворање на езерото Треска

Нетпрес

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов вети враќање на стариот сјај на езерото Треска, а Скопје доби затворање на езерото

Макфакс

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ на Град Скопје: Шилегов вети враќање на стариот сјај на езерото Треска, а Скопје доби затворање на езерото, чии бизнис интереси штити најнеспособниот градоначалник

Опсервер

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов вети враќање на стариот сјај на езерото Треска, а Скопје доби затворање на езерото

Вечер

Скопје инфо Сител PressingTV Република 24Инфо