TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Двајца судии поднесоа оставки од Судскиот совет

Призма - 06.06.2023

Судски совет | Фото: БИРН Додека претседателот на Судскиот совет, и уште двајца членови, попладнево пред полната сала со новинари говореа за два проблема со кои се соочува Советот, во архивата на ова тело стигнаа две оставки.

Судиите Радевска-Стефкова и Герасимовски поднесоа оставки од членови на Судскиот совет

360 степени

Продолжува хаосот во Судскиот совет: Двајца судии поднесоа оставки

4NEWS

Нови потреси во Судскиот совет: Судиите Радевска-Стефкова и Герасимовски поднесоа оставки

Нова ТВ

Судскиот совет се распаѓа, двајца членови поднесоа оставки?

Независен - 06.06.2023

Членовите на Судскиот совет Мирјана Радевска-Стефкова и Зоран Герасимовски поднесоа оставки од функциите, потврдија за МИА од Судскиот совет. Апелациониот судија Зоран Герасимовски и врховната судијка Мирјана Радевска-Стефкова беа избрани за членови ...

Членовите на Судскиот совет, Мирјана Радевска -Стефкова и Зоран Герасимовски поднесоа оставки

Вечер Прес

Двајца судии го напуштија Судскиот совет

Локално

Судиите Радевска-Стефкова и Герасимовски поднесоа оставки од членови на Судскиот совет

Република

Радевска-Стефкова и Герасимовски поднесоа оставки од Судскиот совет

Frontline

Радевска-Стефкова и Герасимовски поднесоа оставки од Судскиот совет

Сител

Радевска-Стефкова и Герасимовски поднесоа оставки од Судскиот совет

24Инфо

Н.Македонија Опсервер 365 ТВ21 MakPress Либертас 24 Вести Денешен

Герасимоски чека да му ја констатираат оставката па јавно ќе проговри за причините

МКД - 06.06.2023

Судиите Зоран Герасимовски и Мирјана Радевска-Стефкова денеска поднесоа неотповикливи оставки од функциите членови на Судскиот совет. Во кусиот телефонски разговор, Герасимоски за МКД.мк не открива дали имал притисоци по најновите случувања во ...

Судски совет потврди дека Герасимоски и Радевска-Стефкова поднеле оставки

ММС

ВРХОВНАТА СУДИЈКА РАДЕВСКА-СТЕФКОВА И АПЕЛАЦИОНИОТ СУДИЈА ГЕРАСИМОВСКИ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ ВО СУДСКИОТ СОВЕТ

Сакам да кажам - 06.06.2023

Врховната судијка Мирјана Радевска Стефкова и апелациониот судија Зоран Герасимовски поднесоа оставки од функциите членови на Судскиот совет, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК од извори од Советот. Двајцата беа избрани за членови на Советот на непосредни ...

Судиите Герасимовски и Радевска-Стефкова поднесоа оставки од Судскиот совет

Слободен Печат

Судиите Радевска-Стефкова и Герасимовски поднесоа оставки од Судскиот совет

А1 On

Судиите Радевска-Стефкова и Герасимовски поднесоа оставки од Судскиот совет

CivilMedia