TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Протести пред Владата и против измените во Кривичниот законик и против случувањата на Онкологија

Сител - 18.09.2023

Правото стана алатка на богатите, а на граѓаните им е преку глава оти нема ништо европско во намалените казни за функционерите – ова го порачаа студентите од правните факултети кои излегоа на протест пред Владата против измените на Кривичниот ...

Два протеста вечерва пред Владата, за скандалот „Онкологија“ и против измените на КЗ

Канал5

(ФОТО) Протест за случајот „Онкологија“, но и против измените во Кривичниот законик попладнево пред Владата

360 степени

Протести за правда пред владата – Се бара одговорност за Онкологија и поништување на измените на кривичниот законик

Алфа

(видео)Два протести пред влада- едните бараат правда за скандалот на Онкологија, другите се против измените на Кривичниот законик

Телма

Два протести пред Владата: против измените на кривичниот законик и состојбите на Онкологија

Макфакс

Два протеста попладнево пред Владата, едниот за „Онкологија“, другиот против измените на КЗ

Канал5

Lider Опсервер Точка Press24 Кајгана МКД

Запалени фотографии и крвави бели мантили на третиот протест против криминалите на онкологија

Сакам да кажам - 18.09.2023

Правда за жртвите беше побарана на денешниот трет протест пред Владата против криминалите на скопската Клиника за онкологија. На протестот, кој како и минатата недела не привлече голем број луѓе, двајца демонстранти носеа маски од бившиот министер ...

ВИДЕО: Запалени фотографии на протестот пред Влада и порака дека законските измени нема да аболицираат никого

А1 On

Трет протест за Онкологија со запалени фотографии: Истрага за Филипче и Васев!

Фокус

„Правда за жртвите“ - нов протест за случајот Онкологија

Фактор

Трета недела по ред продолжува серијата протести „Против убиствата на Онкологија“

Антропол

Крвави дамки, револт, скандирање „убијци“: Истрага за Филипче и Васев, одговорност!

Скопје1

Јавни личности го поддржуваат денешниот протест „Правда за жртвите на Онкологија“

Антропол

Канал5 Press24 24 Вести

Трет протест под мотото „Правда за жртвите“ од Онкологија и модуларната болница во Тетово

Слободен Печат - 18.09.2023

Под мотото „Правда за жртвите“ пред Владата протестантите излегоа на третиот протест по скандалот на Онкологија за нелегалната препродажба на лековите за болните од карцином. Граѓаните пред Владата скандираа „убијци“, откако после половина месец од ...

ВИДЕО: Трет протест пред Влада по скандалот со Онкологија

А1 On

Расте притисокот на јавноста за случајот со онкологија, за денеска најавен нов протест

Телма

Денеска нов протест за случајот со Клиниката за онкологија

Локално

Нов протест за скандалот во онкологија – нови сомнежи, дека починати пациенти се воделе како живи?!

ТВ21

Системот „Ултра“ не ги регистрирал дома починатите пациенти, а за нив се издавала терапија!?

Вечер Прес

Доктор Никола Пановски нема ќерка директорка на Клиниката за онкологија

Мета

24 Вести Антропол МКД Точка

Мајка на онколошки пациент: Што ни оставија веќе, уште душите да ни ги земат

Фактор - 18.09.2023

Жена која е мајка на онколошки пациент вечерва се расплака на протестот пред Владата. „Сè ни земаа, што ни оставија веќе, уште душите да ни ги земат. Па и јас детето ако си го изгубам, што ќе правам. Што чекате, каде сте“, вели жената.

(ВИДЕО) Мајка се расплака на протестот пред влада: Што ќе правам ако си го изгубам детето

А1 On

(Видео) Мајка на онколошки пациент се расплака на протестот пред Влада: „И јас детето ако си го изгубам, што ќе правам?...“

Точка

Пред Владата и ОЈО протести за случајот онкологија и против измените во КЗ

Р.С.Европа - 18.09.2023

Под мотото „Правда за жртвите“, почна третиот протест по скандалот на Онкологија. Граѓаните се собраa пред Влада, каде скандираа „убијци“, по што се упатија кон Обвинителството. Пред Владата се одржа и кус перформанс, на кој двајца од учесниците на ...

Кој ќе седне на обвинителна клупа за скандалот на Онкологија? – Расте притисокот од јавноста

Алфа

Нов протест за скандалот на Клиниката за онкологија закажан за утре

Радио МОФ

Нов граѓански протест против состојбите во здравството: Не е скандал само Онкологија

Скопје инфо

Денеска пред Влада нов протест за случајот Онкологија

Фокус

Денеска пред Влада нов протест за случајот Онкологија

Либертас

Денеска пред Влада нов протест за случајот Онкологија

Во Центар

Сител Локално Либертас Независен 24Инфо Во Центар Бриф Република

КРАДЦИ, УБИЈЦИ: Граѓаните на протест пред Влада – бараат расветлување на случаите со онкологија и модуларната болница!

4NEWS - 18.09.2023

Со транспаренти „Правда за жртвите“, „Убијци“ и „Крадци“ денеска граѓаните излегоа на протест пред Владата за скандалот во онкологија. Протестот од Влада ќе продолжи пред Зградата на ОЈО каде ќе се бара судска разрешница за сите инволвирани во ...

Нов протест за Онкологија: „Се лечеле Косовари на товар на Фондот“

Макфакс

Нов протест за Онкологија: „Се лечеле Косовари на товар на Фондот“

Опсервер

„Се лечеле Косовари на товар на Фондот“ - вечерва повторно протест за Онкологија

Скопје инфо

Нов протест за Онкологија: „Се лечеле Косовари на товар на Фондот“

MTM

Нов протест за Онкологија: „Се лечеле Косовари на товар на Фондот“

Точка

Денеска нов протест за Онкологија: Се лечеле Косовари на товар на Фондот

Кајгана

Скопје1 Денар Press24 Н.Македонија 4NEWS