TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Откриени детали од предбрачниот договор: Аријана Гранде има драстични барања од сопругот при развод

Вечер Прес - 24.09.2023

Во нивниот предбрачен договор стои дека Аријана сака нејзиниот сопруг да ја финансира со одредена сума во вид на алиментација во случај на развод. Пејачката Аријана Гранде пред неколку дена поднесе барање за развод од сопругот Далтон Гомез.

Аријана Гранде во предбрачниот договор ги навела барањата во случај на развод: Ова се деталите

24Инфо - 23.09.2023

Неодамна беше објавено дека светски познатата пејачка Аријана Гранде по две години реши да стави крај на бракот со Далтон Гомез, а сега се откриени уште некои детали. Имено, како и повеќето светски ѕвезди, така и Аријана одлучила да потпише ...