TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меси го снимаше совршениот задник на Антонела (ВИДЕО)

Вечер Прес - 30.07.2021

Лионел Меси само што се врати од семејниот одмор по освојувањето на Копа Америка со својата Аргентина, но нема долго да се задржи во Барселона, бидејќи е јасно дека вториот традиционален одмор ќе го искористи на Ибица.

Тој ја избриша семејната слика на позадината на телефонот и ја замени со фотографија со Меси

Sport M - 29.07.2021

Лионел Меси ужива статус на вистински херој на нацијата во Аргентина. Тој го доби тој прекар особено со освојувањето на Копа Америка неодамна, континентално натпреварување што го пропушти во неговата брилијантна кариера.

Акуња ја разочарал сопругата: Ја избриша семејната фотографија и не замени со Меси

Спортклуб - 29.07.2021

Лионел Меси во Аргентина конечно ужива статус на херој на нацијата. Овој статус го заработи со неодамнешното освојување на Копа Америка, континенталното натпреварување кое му недостасуваше во неговата блескава кариера, а кое Аргентинците го немаа ...

Матео Меси го засени својот татко!(ВИДЕО)

Денар - 29.07.2021

Матео Меси Рокуцо, синот на легендата на Барселона, Лионел Меси, ги импресионира фудбалските фанови со својата контрола на топката и додавањето во снимката што ја сподели татко му. Петгодишниот Матео, кој е втор син на Меси, привлече над 20 милиони ...

Го избришал семејното фото на позадината на мобилниот и го заменил со тоа каде што е со Меси!

SportMedia - 29.07.2021

Неверојатно. Што ли направил Маркос Акуња, репрезентативецот на Аргентина. Дека Лео Меси е божество во Аргентина тоа е познато, но и дека неговите соиграчи од репрезентацијата го сметаат за божество доказ е тоа што го направил Маркос Акуња, неговиот ...

Видео: Сопругата на Меси во тесни бициклистички на тренинг

Канал5 - 29.07.2021

Атрактивната Антонела, сопругата на најдобриот светски фудбалер Лео Меси го „запали интернетот“. Лео се обидел да ги избрише снимките од тренинг но, задоцнил!? Волшебникот на Барса не очекувал дека неговата сопруга Антонела ќе се најде во центарот ...

Меси се врати во Барселона за да го потпише новиот договор

Спортски - 29.07.2021

Лионел Меси пристигна во Барселона за конечно да стави потпис на новиот договор. Меси во моментов е слободен агент бидејќи му истече договорот со Барселона, но потоа беше на Копа Америка. Меѓутоа, неговите агенти постигнаа договор со Барселона за ...

Меси се врати во Барселона да потпише нов договор

Слободен Печат - 29.07.2021

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси пристигна во Барселона со цел да потпише нов договор со својот клуб. Неговиот договор со Барса истече на последниот ден од јуни, но потоа тој беше на „Копа Америка“ каде што со Аргентина ја освои титулата, а ...

Меси го заврши одморот, се врати во Барселона на завршни преговори за новиот договор

Дриблинг - 29.07.2021

Аргентинецот, Лионел Меси се вратил во Барселона каде го очекуваа за да даде конечен одоговор околу тоа дали ќе потпише нов договор или дефинитивно ќе го промени клубот ова лето. Меси кој во моментов е без договор, по крајот на јуни во Барселона ...

Меси прикажа како тренира со своите наследници, во фокусот на медиумите се најде еден сегмент (Видео)

Дерби - 29.07.2021

Лионел Меси го користи летниот одмор за да работи на своето тело во теретаната, но и за да се забавува со своите синови кои очигледно исто така уживаат со фудбалската топка. Аргентинскиот капитен во својата најновата објава на Инстграм сподели видео ...

Меси се врати во Барселона – сите ги очекуваат потписот

Спортклуб - 29.07.2021

Лионел Меси пристигна во Барселона за конечно да потпише нов договор. Неговиот договор истече на последниот ден од јуни, но потоа тој беше на Копа Америка, а потоа и на одмор. Меси претходно имаше плата од 585.000 евра, но сега се согласи на ...

Меси се врати во Барселона за да го потпише новиот договор

MTM - 29.07.2021

Лионел Меси го заврши продолжениот одмор, на кој замина откако со Аргентина ја освои титулата на Копа Америка. Меси се врати во Барселона и се очекува во наредните денови да го потпише новиот договор.

Меси се врати во Барселона за да го потпише новиот договор

Точка - 29.07.2021

Лионел Меси го заврши продолжениот одмор, на кој замина откако со Аргентина ја освои титулата на Копа Америка. Меси се врати во Барселона и се очекува во наредните денови да го потпише новиот договор.

Меси прикажа како тренира со своите наследници, во фокусот на медиумите се најде еден сегмент

Точка - 29.07.2021

Лионел Меси го користи летниот одмор за да работи на своето тело во теретаната, но и за да се забавува со своите синови кои очигледно исто така уживаат со фудбалската топка. Аргентинскиот капитен во својата најновата објава на Инстаграм сподели ...

Меси објави како тренира неговата сопруга и предизвика хаос (ВИДЕО)

Локално - 29.07.2021

Лионел Меси пристигна во Барселона, но бидејќи се уште е на одмор по плодната сезона во која конечно ја освои Копа Америка, главниот град на Каталонија е само попатна станица за понатаму. Sвездата на Барса традиционално оди на Ибица каде ќе го ...

Меси објави видео од својата сопруга кое веднаш стана ХИТ🎥

Спортски - 28.07.2021

Лионел Меси денес допатува во Барселона, но има одмор уште неколку дека кој ќе го помине на Ибица. Аргентинецот се најде во центарот на вниманието откако објави неколку видеа од теретана. Меси ја снимаше својата сопруга Антонела додека тренира од ...