TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И Манчевски во самоизолација

24Инфо - 31.05.2020

Минситерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски објави на Фејсбук дека е во самоизолација поради средба со потпретседателот на СДСМ, Муарем Зекири, кој е позитивен на Ковид 19 .

Забрчанец во домашна самоизолација поради контакт со Зекири, тестот на Јанушев е негативен

360 степени - 31.05.2020

Во домашна самоизолација е и новинарката на ТВ24 Душица Мрѓа која ја водеше дебатата на ТВ24 на која беа Зекири и Јанушев Марјан Забрчанец, посебен советник за односи со јавност на претседателот на Владата, по препорака на епидемиолозите од денеска ...

Забрчанец во самоизолзација по состанок со Зекири

Република - 31.05.2020

По веста дека другарот Мухамед Зекири има позитивен Ковид-19 тест, на препорака на епидемиолозите од денес сум во домашна самоизолација, соопшти националниот кординатор за стратегиски комуникации Марјан Забрчанец на „Фејсбук“. напиша Забрчанец.

Марјан Забрчанец во изолација, бил на состанок со Зекири

ТВ21 - 31.05.2020

Советникот за односи со јавност во Владата, Марјан Забрчанец е во изолација, откако пратеникот и потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири објави дека е позитивен на коронавирусот. Забрчанец имал состанок со Зекири во четврток, и како што вели тој ...

Игор Јанушев со негативен тест на коронавирус

ТВ21 - 31.05.2020

Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ, кој бил во дебатна емисија заедно со Мухамед Зекири на Телевизија 24, има негативен тест на коронавирус. По препорака на епидемиолозите, во 14-дневна изолација останува новинарката која ја водела дебатата.

Јанушев со негативен тест, Забрчанец и Мрѓа во изолација по контактот со Зекири

Локално - 31.05.2020

По објавата на Мухамед Зекири дека е позитивен на коронавирусот, се огласи Генералниот Секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев кој објави дека се тестирал за коронавирусот и тестот е негативен, а водителката Душица Мрѓа најави дека ќе остане во ...

Јанушев, кој беше во емисија со Зекири, е негативен на тест за КОРОНА

Пулс24 - 31.05.2020

Секретарот на ВМРО-ДПМНЕ Јанушев, кој во четврток беше во дебата со Зекири на ТВ24 објави дека се тестирал и е негативен на КОРОНА ВИРУСОТ. ТВ24 телевизијата каде гостуваа Зекири и Јанушев соопшти дека по препорака на епидемиолози и новинарката која ...

По средба со Зекири, и Забрчанец во домашна самоизолација

Frontline - 31.05.2020

После веста дека другарот Мухамед Зекири има позитивен Ковид-19 тест, на препорака на епидемиолозите од денес сум во домашна самоизолација, напиша Марјан Забрчанец на Фејсбук. „Со Зекири бев на состанок одржан во четвртокот попладне, на 1.5 м ...

Јанушев негативен, Мрѓа во изолација, се чека реакција на партискиот врв на СДСМ

Независен - 31.05.2020

Од СДСМ нема информација дали партискиот врв на СДСМ ќе се тестира или ќе оди во самоизолација, откако Мухамед Зекири објави дека е позитивен на корона вирусот. Од оние што јавно беа видени со Зекири, во рамките на дебатата на ТВ 24, генералниот ...

Новинарката Мрѓа во самоизолација, Јанушев негативен, СДСМ чека

Фактор - 31.05.2020

Јас се чувствувам добро, немам никакви симтоми. По препорака на епидемиолозите сум во самоизолација и ќе бидам 14 дена, објави новинарката Душица Мрѓа попладнево. Таа во четвртокот ја водеше телевизиската дебат на ТВ 24 на која учествуваше Мухамед ...

Јанушев направил корона тест, резултатот бил негативен

4NEWS - 31.05.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, кој во четвртокот бил на ТВ дебата заедно со Зекири објави дека се ...

Јанушев направил корона тест, резултатот бил негативен

Сител - 31.05.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, кој во четвртокот бил на ТВ дебата заедно со Зекири објави дека се тестирал. Резултатот од тестот покажал дека нема присуство на корона вирус, односно дека е негативен.

Новинарката Душица Мрѓа во домашна самоизолација по гостувањето на Зекири

360 степени - 31.05.2020

Новинарката Душица Мрѓа од ТВ 24 ќе биде во 14 дневна домашна самоизолација по препорака на епидемиолозите, соопштија од телевизијата, откако пратеникот Мухамед Зекири објави дека е заразен со коронавирус .

Кој лаже? Кумот или кумашинот? Имало ли средба на Зекири со раководството?

Курир - 31.05.2020

По објавата денеска дека Мухамед Зекири е позитивен на Ковид-19 се отвори прашањето дали потпретседателот на СДСМ имал средба со најтесното раководството на партијата вклучително и претседателот Зоран Заев, бидејќи тоа би значело дека сите присутни ...

Јанушев чека резултати од тестот по дебатата со Зекири, новинарката Мрѓа е во домашна изолација

Макфакс - 31.05.2020

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири кој е заразен со коронавирус, пред два дена учествуваше на дебата во ТВ24 заедно со генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, а ја водеше новинарката, Душица Мрѓа.

Јанушев ги добил резултатите од тестот за коронавирусот

Press24 - 31.05.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев е негативен на коронавирусот, дознава Прес24. Тој се тестираше откако пред три дена беше на телевизиска дебата заедно со неговиот колега од владината СДСМ, Мухамед Зекири, кој денеска објави оти тој ...

Јанушев се тестирал на ковид-19 по гостувањето со Зекири на ТВ 24

360 степени - 31.05.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев на својот Фејсбук профил објави дека се тестирал на коронавирус откако потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири објави дека е позитивен на ковид-19, со кого пред неколку дена гостуваа во дебатна емисија ...

Јанушев се тестирал бидејќи беше во емисија со Зекири: Засега сум добро!

Фокус - 31.05.2020

Засега сум во добра здравствена состојба и ги чекам резултатите од направеното тестирање, обелодени генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, кој пред неколку дена учествуваше во дебата на ТВ 24 заедно со потпретседателот на СДСМ Мухамед ...

Jaнушев се тестирал по гостувањето со Зекири и засега е во добра состојба

Република - 31.05.2020

енералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев на својот Фејсбук профил објави дека се тестирал на коронавирус откако Зекири дека е позитивен на ковид-19, со кого пред неколку дена гостуваа во дебатна емисија на ТВ 24.

ВИДЕО: Зекири пред три дена учествуваше на дебата со Јанушев во „ТВ24“

А1 On - 31.05.2020

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири кој објави дека е заразен со коронавирусот, пред два дена учествуваше на дебата во ТВ 24 заедно со генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, која ја водеше новинарката Душица Мрѓа која сега е во ...

Неодговорност на една 24 телевизија, која памтем постојано е во „војна“ со националните телевизии

Канал5 - 31.05.2020

Канал 5 ТВ помина голгота, нашиот главен уредник животна драма и трагедија, и ги советувавме и молевме медиумите да внимаваат. Дел од нив ни се подсмеваа зошто нашите водители носат маски во студио! 24ТВ, на 28 мај организираа дебата помеѓу Игор , а ...

Соопштение на ТВ24 по веста дека Зекири има коронавирус

24 Вести - 31.05.2020

По денешната објава на пратеникот Мухамед Зекири дека е заразен со коронавирус, Телевизија 24 ја информира јавноста дека Зекири во четвртокот беше гостин во Отвореното студио, на дебата со генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ се тестирал затоа што бил на дебата со Мухамед Зекири

ТВ21 - 31.05.2020

„На Мухамед Зекири и на неговото семејство му посакувам брзо закпренување“, напиша на својот „Фејсбук“ профил Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ. Со оглед дека биле заедно на дебатна емисија, и Јанушев потврди дека се тестирал и дека ги очекува резултатите.

Зекири не претпоставува како се заразил, во четвртокот бил на состанок во СДСМ

Фактор - 31.05.2020

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири кој објави дека е позитивен на Ковид-19 во разговор за Фактор потврди дека се чувствува добро, нема симтоми и не може да претпостави каде се заразил.

Наместо во самоизолација, поради контактот со Зекири, Заев со цела свита во кафана

Курир - 31.05.2020

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на мотор и заедно со својата камарила се „паркираше“ во кафана во Стар Дојран.

Јанушев: Засега сум добро, ги чекам резултатие од тестирањето, на Зекири му посакувам брзо закрепнување

Курир - 31.05.2020

Состојбата со заразата е алармантна. Денешните настани укажуваат на тоа дека треба да се пристапи со огромна сериозност. Да се зборува за избори во една ваква состојба е неодговорно кон граѓаните.

Зекири позитивен - пред три дена беше на телевизиска дебата со Јанушев

Press24 - 31.05.2020

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири кој денеска објави дека е позитивен на коронавирусот, и оти заразени се и неговата сопруга, но и ќерката пред три дена беше на дебата со неговиот колега од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

Мухамед се пофали дека доаѓа од состанок со партискиот врв на СДСМ, дали раководството ќе оди во изолација?

Курир - 31.05.2020

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири денеска објави дека е позитивен на коронавирусот. Пред три дена тој учествуваше на телевизиска дебата на ТВ 24, а на самиот почеток на емисијата тој изјави дека доаѓа од состанок со партискиот врв на СДСМ.

СДСМ: Ако има одлука за самоизолација ќе почитуваме

Фактор - 31.05.2020

Од самиот почеток на глобалната пандемија во седиштето на СДСМ се преземаат сите мерки и протоколи пропишани од здравствените и надлежните институции за заштита на здравјето на секој поединец, велат од партијата откако денеска потпретседателот ...

ДАЛИ БИЛА НА ПАРТИСКИОТ СОСТАНОК СО ЗЕКИРИ ПРЕД ТРИ ДЕНА?: Шеќеринска дели флаери низ Битола, бара избори на 5 јули

Денешен - 31.05.2020

Денеска потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири објави дека е позитивен на Ковид 19, заедно со неговата сопруга и тримесечното бебе. Пред три дена тој беше на дебата со Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ, кој по ова е тестиран, а на почетокот на емисијата ...

Вториот човек на СДСМ ги “испрати” во изолација генсекот на ВМРО-ДПМНЕ и новинарка

Expres - 31.05.2020

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири кој е носител на вирусот на корона во изминативе денови контактирал со огромен број луѓе поради што тие ќе мора да бидат ставени под превентивни мерки.

Зекири позитивен – пред три дена беше на телевизиска дебата со Јанушев

Centar - 31.05.2020

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири кој денеска објави дека е позитивен на коронавирусот, и оти заразени се и неговата сопруга, но и ќерката пред три дена беше на дебата со неговиот колега од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

Наместо во изолација поради кумашинот, Заев со друштво во Дојран (ФОТО)

Expres - 31.05.2020

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на мотор и заедно со својата камарила се „паркираше“ во кафана во Стар Дојран, пишува лидер.мк.

Зекири се пофали дека доаѓа од партиски состанок: Ќе оди ли раководството на СДСМ во самоизолација?

Република - 31.05.2020

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири денеска објави дека е позитивен на коронавирусот. Пред три дена тој учествуваше на телевизиска дебата на ТВ 24, а на самиот почеток на емисијата тој изјави дека доаѓа од состанок со партискиот врв на СДСМ.

ЈАНУШЕВ: Со Зекири бевме заедно на ТВ дебата, добро сум и ги чекам резултатите од тестирањето

Денешен - 31.05.2020

Состојбата со заразата е алармантна. Денешните настани укажуваат на тоа дека треба да се пристапи со огромна сериозност. Да се зборува за избори во една ваква состојба е неодговорно кон граѓаните.

Јанушев се тестирал откако пред три дена беше на дебата со Зекири

Press24 - 31.05.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, кој пред три дена беше на дебата со неговиот колега од СДСМ, Мухамед Зекири истакна дека се тестирал и ги чека резултатите. На Зекири му посака брзо закрепнување. - Состојбата со заразата е алармантна.

Пред три дена Зекири бил на состанок со партискиот врв на СДСМ, мерките налагаат сите да одат во изолација

Денешен - 31.05.2020

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири денеска објави дека е позитивен на коронавирусот. Пред три дена тој учествуваше на телевизиска дебата на ТВ 24, а на самиот почеток на емисијата изјави дека доаѓа од состанок со партискиот врв на СДСМ.

Зекири се пофали дека доаѓа од состанок со партискиот врв на СДСМ, дали раководството ќе оди во изолација?

Нетпрес - 31.05.2020

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири денеска објави дека е позитивен на коронавирусот. Пред три дена тој учествуваше на телевизиска дебата на ТВ 24, а на самиот почеток на емисијата тој изјави дека доаѓа од состанок со партискиот врв на СДСМ.

Јанушев кој гостуваше во емисија со Зекири се тестирал: Засега сум добар, чекам резултати

еМагазин - 31.05.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев , кој пред неколку дена учествуваше на телевизиска дебата со потпреседателот на СДСМ, Мухамед Зекири , кој соопшти дека е позитевен на Ковид-19, се тестирал и чека резултати.

Наместо во изолација од кумашинот Зекири, Заев на мотор и со големо обезбедување во кафана во Дојран

Република - 31.05.2020

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на мотор и заедно со својата камарила се „паркираше“ во кафана во Стар Дојран.

Јанушев: Засега сум добро, ги чекам резултатие од тестирањето, на Зекири му посакувам брзо закрепнување

+инфо - 31.05.2020

Засега сум во добра здравствена состојба и ги чекам резултатите од направеното тестирање, обелодени генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, кој пред неколку дена учествуваше во дебата на ТВ 24 заедно со потпретседателот на СДСМ Мухамед ...

Јанушев: Засега сум во добра здравствена состојба и ги чекам резултатите од направеното тестирање

ММС - 31.05.2020

Засега сум во добра здравствена состојба и ги чекам резултатите од направеното тестирање, напиша на Фејсбук генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, кој пред неколку дена учествуваше во дебата на ТВ 24 заедно со потпретседателот на СДСМ ...

Јанушев ги чека резултатите од тестот за коронавирусот

24Инфо - 31.05.2020

„Во очекување на исходот од резултатите по напреавеното тестирање ќе ги превземам сите мерки кои ќе ги препорачаат здравствените власти. Апелирам да не се потценува состојбата со вирусот, ниту да се релавитизира, и да се пристапи максимално ...

Наместо во самоизолација, поради контактот со Зекири, Заев со цела свита во кафана

Нетпрес - 31.05.2020

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на мотор и заедно со својата камарила се „паркираше“ во кафана во Стар Дојран.

Јанушев му посака брзо закрепнување на Зекири, тој ги чека резулатите од тестот за коронавирус

Локално - 31.05.2020

„Состојбата со заразата е алармантна. Денешните настани укажуваат на тоа дека треба да се пристапи со огромна сериозност. Да се зборува за избори во една ваква состојба е неодговорно кон граѓаните.

Соопштение на ТВ24 по веста дека Зекири има коронавирус

24Инфо - 31.05.2020

По денешната објава на пратеникот Мухамед Зекири дека е заразен со коронавирус, Телевизија 24 ја информира јавноста дека Зекири во четвртокот беше гостин во Отвореното студио, на дебата со генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

Дали била на партискиот состанок со Зекири пред три дена? Шекеринска дели флаери низ Битола, бара избори на 5 јули

Курир - 31.05.2020

Денеска потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири објави дека е позитивен на Ковид 19, заедно со неговата сопруга и тримесечното бебе. Пред три дена тој беше на дебата со Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ, кој по ова е тестиран, а на почетокот на емисијата ...

Јанушев ги чека резултатите од тестот за Ковид-19 по ТВ дуелот со Зекири

MakPress - 31.05.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска по информацијата дека потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири, со кој пред неколку денови заедно беше гостин во дебатна емисија, е позитивен на коронавирус, вели дека засега е во добра ...

По заедничкото гостување со Зекири во дебатна емисија, Јанушев се тестирал, ги чека резултатите

А1 On - 31.05.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска по информацијата дека потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири, со кој пред неколку денови заедно беше гостин во дебатна емисија, е позитивен на коронавирус, вели дека засега е во добра ...

Јанушев кој со Зекири учествуваше на дебатна емисија се тестирал, ги чека резултатите

Слободен Печат - 31.05.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска по информацијата дека потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири, со кој пред неколку денови заедно беше гостин во дебатна емисија, е позитивен на коронавирус, вели дека засега е во добра ...