TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Влезот на јубилејниот Саем на книга бесплатен за групни посети на ученици

Сител - 17.04.2018

Саемот на книга од 3-ти до 9 мај ќе се одржува под слоганот „30 години читаме со задоволство” со учество на 49 издавачи од Македонија. По повод тридеценискиот јубилеј, влезот за сите групни посети на ученици ќе биде бесплатен, соопшти Скопски саем, ...

30 години САЕМ НА КНИГАТА е мал, но значаен јубилеј

Женски магазин - 17.04.2018

“ 30 години читаме со задоволство ”, е слоганот на овогодинешниот, јубилеен Саем на книгата, а во кампањата учество ќе земат книжевни ѕвезди на македонските издавачки куќи. Саемот го организира Скопски саем, под покровителство на Министерството за ...

Скопски саем демантира дека е банкротиран и бара трајно решение за саемски простор

А1 On - 16.04.2018

Групацијата Скопски саем демантира написи во некои медиуми дека е банкротиран и оценува дека целта на таквите информации е да се оправда најавеното уривање на саемскиот простор и деловните објекти.

СКОПСКИ САЕМ ДЕМАНТИРА: Не сме банкротирани

Фактор - 16.04.2018

По повод информацијата излeзена во одредени портали дека Скопски саем е банкротиран, а со цел правилно да ја информираме јавноста, Групациjа Скопски саем НАЈОСТРО ја демантира горенаведената информација.

Наскоро почнува изградбата на мини-град на местото на Скопски Саем

Мета - 16.04.2018

Еден од најбогатите бизнисмени од Албанија, Самир Мане, вчера во емисија на албанската телевизија „Клан“, најави дека следниот месец ќе започне изградбата на инвестициски комплекс на местото на стариот Скопски саем, вреден 300 милиони евра.

Влезот на јубилејниот Саем на книга бесплатен за групни посети на ученици

Курир - 17.04.2018

Саемот на книга од 3-ти до 9 мај ќе се одржува под слоганот „30 години читаме со задоволство” со учество на 49 издавачи од Македонија. По повод тридеценискиот јубилеј, влезот за сите групни посети на ученици ќе биде бесплатен, соопшти Скопски саем, ...

30 години Саем на книгата

МКД - 17.04.2018

„30 години читаме со задоволство", е слоганот на овогодинешниот, јубилеен Саем на книгата, а во кампањата учество ќе земат книжевни ѕвезди на македонските издавачки куќи. Саемот го организира Скопски саем, под покровителство на Министерството за ...

Скопски саем демантира дека е банкротиран и бара трајно решение за саемски простор

МКД - 16.04.2018

Групацијата Скопски саем демантира написи во некои медиуми дека е банкротиран и оценува дека целта на таквите информации е да се оправда најавеното уривање на саемскиот простор и деловните објекти.

Скопски саем: Лажната вест дека сме банкротирани е само за да се оправда уривањето на саемските хали

AKO - 16.04.2018

По повод информацијата излезена во одредени портали дека Скопски саем е банкротиран, а со цел правилно да ја информираме јавноста, Групациjа Скопски саем НАЈОСТРО ја демантира оваа информација, се вели во соопштението од Скопски саем.

Влезот на јубилејниот Саем на книга бесплатен за групни посети на ученици

А1 On - 17.04.2018

Саемот на книга од 3-ти до 9 мај ќе се одржува под слоганот „30 години читаме со задоволство” со учество на 49 издавачи од Македонија. По повод тридеценискиот јубилеј, влезот за сите групни посети на ученици ќе биде бесплатен, соопшти Скопски саем, ...

Јубилејно издание на Саемот на книгата од 3 до 9 мај во „Борис Трајковски“

Радио МОФ - 17.04.2018

„30 години читаме со задоволство”, е слоганот на овогодинешниот, јубилеен Саем на книгата. Во организација на Скопски саем, под покровителство на Министерството за култура на РМ, годинава настанот ќе се одржува од 3 до 9 мај, во ВИП Арена Борис ...

Скопски саем демантира дека е банкротиран и бара трајно решение за саемски простор

Независен - 16.04.2018

Групацијата Скопски саем демантира написи во некои медиуми дека е банкротиран и оценува дека целта на таквите информации е да се оправда најавеното уривање на саемскиот простор и деловните објекти.

Во врска шпекулациите за Скопски саем, се огласија од групациjата! Еве што сакаат да ја информираат јавноста

Бизнис Вести - 17.04.2018

По повод информацијата излезена во одредени портали дека Скопски саем е банкротиран, а со цел правилно да ја информираме јавноста, Групациjа Скопски саем НАЈОСТРО ја демантира горенаведената информација.

Бесплатен влез на јубилејниот Саем на книга за групни посети

Скопје инфо - 17.04.2018

Саемот на книга од 3-ти до 9 мај ќе се одржува под слоганот „30 години читаме со задоволство” со учество на 49 издавачи од Македонија. По повод тридеценискиот јубилеј, влезот за сите групни посети на ученици ќе биде бесплатен, соопшти Скопски саем, ...

30 години Саем на книгата

+инфо - 17.04.2018

„30 години читаме со задоволство”, е слоганот на овогодинешниот, јубилеен Саем на книгата, а во кампањата учество ќе земат книжевни ѕвезди на македонските издавачки куќи. Саемот го организира Скопски саем, под покровителство на Министерството за ...

Скопски саем демантира дека е банкротиран и бара трајно решение за саемски простор

Слободен Печат - 16.04.2018

Групацијата Скопски саем демантира написи во некои медиуми дека е банкротиран и оценува дека целта на таквите информации е да се оправда најавеното уривање на саемскиот простор и деловните објекти.

Влезот на Саемот на книга бесплатен за групни посети на ученици

Н.Македонија - 17.04.2018

Саемот на книга од 3-ти до 9 мај ќе се одржува под слоганот „30 години читаме со задоволство” со учество на 49 издавачи од Македонија. По повод тридеценискиот јубилеј, влезот за сите групни посети на ученици ќе биде бесплатен, соопшти Скопски саем, ...

30 години САЕМ НА КНИГАТА е мал, но значаен јубилеј

Бизнис Вести - 17.04.2018

“ 30 години читаме со задоволство ”, е слоганот на овогодинешниот, јубилеен Саем на книгата, а во кампањата учество ќе земат книжевни ѕвезди на македонските издавачки куќи. Саемот го организира Скопски саем, под покровителство на Министерството за ...

Скопски саем демантира дека е банкротиран, бара трајно решение за саемски простор

Либертас - 16.04.2018

Групацијата Скопски саем демантира написи во некои медиуми дека е банкротиран и оценува дека целта на таквите информации е да се оправда најавеното уривање на саемскиот простор и деловните објекти.

Влезот на јубилејниот Саем на книгата ќе биде бесплатен за групни посети и ученици

Иновативност - 17.04.2018

Саемот на книга од 3 до 9 мај ќе се одржува под слоганот „30 години читаме со задоволство” со учество на 49 издавачи од Македонија. По повод тридеценискиот јубилеј, влезот за сите групни посети на ученици ќе биде бесплатен, соопшти Скопски саем, кој ...

„30 години читаме со задоволство“ е мотото на годинешниот јубилеен Саем на книгата

Република - 17.04.2018

„30 години читаме со задоволство”, е мотото на овогодинешниот, јубилеен Саем на книгата, а во кампањата учество ќе земат книжевни ѕвезди на македонските издавачки куќи. Саемот го организира Скопски саем, под покровителство на Министерството за ...

Скопски саем демантира дека е банкротиран

ТВ21 - 16.04.2018

Групацијата Скопски саем демантира написи во некои медиуми дека е банкротиран и оценува дека целта на таквите информации е да се оправда најавеното уривање на саемскиот простор и деловните објекти.

Влезот на јубилејниот Саем на книга бесплатен за групни посети на ученици

ТВ21 - 17.04.2018

Саемот на книга од 3-ти до 9 мај ќе се одржува под слоганот „30 години читаме со задоволство” со учество на 49 издавачи од Македонија. По повод тридеценискиот јубилеј, влезот за сите групни посети на ученици ќе биде бесплатен, соопшти Скопски саем, ...

„30 години читаме со задоволство“ слоган на годинешниот Саем на книгата

Stylist - 17.04.2018

30 ГОДИНИ САЕМ НА КНИГАТА Е МАЛ, НО ЗНАЧАЕН ЈУБИЛЕЈ “30 години читаме со задоволство”, е слоганот на овогодинешниот, јубилеен Саем на книгата, а во кампањата учество ќе земат книжевни ѕвезди на македонските издавачки куќи.

Скопски саем: Не сме во банкрот, продолжуваме да постоиме

Фокус - 16.04.2018

Групацијата Скопски саем демантира написи во некои медиуми дека е банкротиран и оценува дека целта на таквите информации е да се оправда најавеното уривање на саемскиот простор и деловните објекти.

Влезот на јубилејниот Саем на книга бесплатен за групни посети на ученици

Студенти - 17.04.2018

Саемот на книга од 3-ти до 9 мај ќе се одржува под слоганот „30 години читаме со задоволство” со учество на 49 издавачи од Македонија. По повод тридеценискиот јубилеј, влезот за сите групни посети на ученици ќе биде бесплатен, соопшти Скопски саем, ...

Саемот на книгата следниот месец во „Борис Трајковски“

Макфакс - 17.04.2018

„Триесет години читаме со задоволство”, е слоганот на овогодинешниот, јубилеен Саем на книгата, а во кампањата учество ќе земат книжевни ѕвезди на македонските издавачки куќи. Саемот го организира Скопски саем, под покровителство на Министерството ...

Скопски саем бара траен саемски простор

Скопје инфо - 17.04.2018

Групацијата Скопски саем демантира написи во некои медиуми дека е банкротиран и оценува дека целта на таквите информации е да се оправда најавеното уривање на саемскиот простор и деловните објекти.

Саемот на книгата следниот месец во „Борис Трајковски“

Sky - 17.04.2018

„Триесет години читаме со задоволство”, е слоганот на овогодинешниот, јубилеен Саем на книгата, а во кампањата учество ќе земат книжевни ѕвезди на македонските издавачки куќи. Саемот го организира Скопски саем, под покровителство на Министерството ...

Саем на книгата со издавачи од регионот

Н.Македонија - 18.04.2018

Слоганот на годинашниот, јубилеен Саем на книгата е „30 години читаме со задоволство“, а во кампањата ќе учествуваат книжевни ѕвезди на македонските издавачки куќи. Саемот го организира „Скопски саем“, под покровителство на Министерството за ...