TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одличниот Димитриевски не можеше сам против Ваљадолид

24 Ракомет - 18.10.2020

Тимот на Синфин Сантандер, каде што настапува македонскиот интернационалец Дарко Димитриевски, загуби дома од Ваљадолид со 25-29. Во натпреварот од 9. коло во Асобал лигата, Синфин на полувреме имаше реми 13-13, а по негативата во вториот дел, ...

Димитриевски пак блескаше, но неговиот Синфин пак загуби во АСОБАЛ

Gol.mk - 18.10.2020

Македонскиот репрезентативен бек Дарко Димитриевски продолжува со блескавите настапи во шпанскиот ракометен шампионат. Поранешниот организатор на играта на Металург повторно беше најдобриот поединец во редовите на Синфин, но пак недоволно за победа ...

Димитриевски прв стрелец против Валјадолид

Дерби - 18.10.2020

Македонскиот интернационалец, Дарко Димитревски се прикажа во одлично светло на натпреварот против Валјадолид во АСОБАЛ лигата. Димитревски беше најрасположен за игра и даде шест голови (прв стрелец со својата екипа и на мечот заедно со Родригез ...