TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Работниците на „Веибо груп“ ќе блокираат улици се додека надлежните не им го решат проблемот

Алфа - 14.02.2018

Протест на магистралата Куманово - Крива Паланка - Деве Баир. Работниците на „Веибо“ останаа на збор, секој ден ќе блокираат улици се додека надлежните не им го решат проблемот. Метеж и километарски колони возила на патниот правец Куманово - Крива ...

Вработените од „Веибо“ ја одблокираа магистралата А2, до решавање на проблемот ќе протестираат пред фабриката

Република - 14.02.2018

Околу сто и педесет текстилни работници од „Веибо Груп” и денес со двочасовна блокада на магистралниот пат А2, Куманово-Крива Паланка, граничен премин со Бугарија, Деве Баир, протестираа за неисплатените плати.

Нормализиран сообраќајот на патиштата Кочани - Македонска Каменица и Крива Паланка - Куманово

Сител - 14.02.2018

Патниот правец Кочани-Македонска Каменица од денеска во 14:45 часот е нормализиран за сообраќај, откако е расчистен одронот што од саботата го прекина сообраќањето во двата правци, соопшти Диспечерскиот информативен систем на ЈП „Македонија пат“.

Нов протест и блокада на работниците од „Веибо“

Радио МОФ - 14.02.2018

Четиринаесетти ден по ред, работниците од „Веибо“ повторно излегоа на протест, блокирајќи го патот од г.п. Деве Баир – Крива Паланка – Куманово. Револтот е насочен кон раководството на „Веибо Груп“, чиј погон не работи од 1 февруари, откако 210 ...

Работниците од „ Веибо“ продолжуваат со протести и блокирање на улиците

Фактор - 14.02.2018

Продожуваат протестите од страна на работниците во текстилната фабрика „Веибо“. Својот револт го искажуваат со излегување и блокирање на патот Крива Паланка-Куманово веќе две недели. За голготата низ која минуваат, велат ова е единствениот спас.

Вработени во „Веибо Груп“ го блокираа патот Крива Паланка - Куманово

Алфа - 14.02.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка - Куманово од 12 часот е во прекин поради протест на вработени во „Веибо Груп“. Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка - Куманово од 12 часот е во прекин поради протест на вработени во „Веибо ...

Детали за синоќешната сообраќајка кај Гиновци- две лица завршија на Клиника

Press24 - 14.02.2018

Синоќа во 18 часот и 20 минути на магистралниот пат Крива Паланка-Куманово на место викано „Љубински ливади“ во атар на село Гиновци, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор „ИМТ 539“ без регистарски ознаки, управуван од 36- годишниот С.В од ...

Сообраќајка кај Гиновци, две лица повредени

МКД - 13.02.2018

Вечерва на магистралниот пат Куманово - Крива Паланка две лица биле повредени во сообраќајната несреќа во која учествувале патничко возило БМВ и трактор. Повредените лица се наоѓале во тракторот и со возило на Итната медицинска помош се пренесени во ...

Детали за сообраќајката кај Гиновци, две лица повредени

Република - 13.02.2018

ве лица се повредени во сообраќајката што се случи вечерва во 18:20 часот на магистралниот пат Куманово -Крива Паланка пред селото Гиновце. Сообраќајката се случила при судир меѓу моторно возило БМВ со кумановски таблички и трактор.

Нормализиран сообраќајот на патот Крива Паланка – Куманово

А1 On - 13.02.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновце од 20 часот е нормализиран во двата правци за сите возила, соопштија од АМСМ. Претходно сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна несреќа ...

Нормализиран за сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка

Press24 - 13.02.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновце од 20 часот е нормализиран во двата правци за сите возила, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Патот беше затворен поради сообраќајна незгода меѓу патничко возило и ...

Страотна несреќа на патот Крива Паланка – Ранковце кај с. Гиновце

iPortal - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Откако полициската екипа на ПС Крива Паланка направи увид на лице место, сообраќајот во двата патни правца е ...

Вечерва сообраќајка кај Гиновци, сообраќајот во целосен прекин

Скопје24 - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.

Нормализиран сообраќајот на патот Крива Паланка – Куманово

Кумановски м. - 14.02.2018

loading... Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновци од 20,10 часот е комплетно нормализиран за сообраќај во двата правци за сите видови на возила. Вечерва имаше краток прекин во сообраќајот на овој патен правец, ...

Сообраќајка кај Гиновци, сообраќајот во прекин

Кумановски м. - 14.02.2018

loading... Магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновци е во прекин, откако вечерва се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило и трактор. Според информациите на Авто мото сојузот на Македонија сообраќајот во двата ...

Вработените од „Веибо“ ја одблокираа магистралата А2, до решавање на проблемот ќе протестираат пред фабриката

Либертас - 14.02.2018

Околу сто и педесет текстилни работници од „Веибо Груп” и денес со двочасовна блокада на магистралниот пат А2, Куманово-Крива Паланка, граничен премин со Бугарија, Деве Баир, протестираа за неисплатените плати.

Вработени во „Веибо Груп“ го блокираа патот Крива Паланка – Куманово

Либертас - 14.02.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово од 12 часот е во прекин поради протест на вработени во „Веибо Груп“. Како што соопшти АМСМ, кај м.в.Грамаѓе на излез од Крива Паланка, околу 30 вработени во „Веибо Груп“, поради неисплатени ...

Страшна сообраќајка на патот Крива Паланка-Куманово - има повредени

Сител - 14.02.2018

Тешка сообраќајна несреќа на македоснките патишта, повредени се две лица. - На 13.02.2018 година во 18,20 часот на магистралниот пат Крива Паланка-Куманово на место викано .„Љубински ливади“ во атар на село Гиновци, се случила сообраќајна незгода ...

Детали за сообраќајката вечерва кај Гиновци, двајца повредени

Сител - 13.02.2018

Вечерва на магистралниот пат Куманово - Крива Паланка две лица биле повредени во сообраќајната несреќа во која учествувале патничко возило БМВ и трактор. Повредените лица се наоѓале во тракторот и со возило на Итната медицинска помош се пренесени во ...

Две лица повредени во сообраќајката кај Гиновци

Слободен Печат - 13.02.2018

Две лица се повредени во сообраќајката што се случи вечерва во 18:20 часот на магистралниот пат Куманово -Крива Паланка пред селото Гиновце. Повредените се наоѓале во тракторот и со возило на Итната медицинска помош се пренесени во Здравствениот дом ...

Нормализиран за сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка

Сител - 13.02.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновце од 20 часот е нормализиран во двата правци за сите возила, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Патот беше затворен поради сообраќајна незгода меѓу патничко возило и ...

Сообраќајка кај Гиновци, сообраќајот во прекин

Либертас - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.

Вработени во „Веибо Груп“ го блокираа патот Крива Паланка - Куманово

Сител - 14.02.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка - Куманово од 12 часот е во прекин поради протест на вработени во „Веибо Груп“. Како што соопшти АМСМ, кај м.в.Грамаѓе на излез од Крива Паланка, околу 30 вработени во „Веибо Груп“, поради неисплатени ...

Судир на трактор и автомобил, еден тешко повреден

МКД - 14.02.2018

Вчера во 18.20 часот на магистралниот пат Крива Паланка-Куманово на место викано „Љубински ливади" во атар на село Гиновци, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор ИМТ 539, без регистарски ознаки, управуван од С.В.

Две лица повредени во сообраќајката кај Гиновци

Либертас - 13.02.2018

Две лица се повредени во сообраќајката што се случи вечерва во 18:20 часот на магистралниот пат Куманово -Крива Паланка пред селото Гиновце. Повредените се наоѓале во тракторот и со возило на Итната медицинска помош се пренесени во Здравствениот дом ...

Нормализиран за сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка

Либертас - 13.02.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновце од 20 часот е нормализиран во двата правци за сите возила, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Патот беше затворен поради сообраќајна незгода меѓу патничко возило и ...

Вработени во „Веибо Груп“ го блокираа патот Крива Паланка – Куманово

Република - 14.02.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово од 12 часот е во прекин поради протест на вработени во „Веибо Груп“. Како што соопшти АМСМ, кај м.в.Грамаѓе на излез од Крива Паланка, околу 30 вработени во „Веибо Груп“, поради неисплатени ...

МВР со детали за несреќата на патот Крива Паланка – Ранковце кај с. Гиновце

iPortal - 14.02.2018

Синоќа на патот Крива Паланка – Ранковце кај с. Гиновце се случи сообраќајна несреќа помеѓу автомобил и трактор, при што две лица беа потешко повредени. “На 13.02.2018 година во 18,20 часот на магистралниот пат Крива Паланка-Куманово на место викано ...

Двајца повредени при судир на трактор и бмв

Kumanovo News - 14.02.2018

На магистралниот пат Крива Паланка-Куманово, во атарот на село Гиновци, синоќа во 18.20 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор „ИМТ 539“ без регистарски ознаки, управуван од С.В.