TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Лондонската магла ги „проголта“ шампионските амбиции на Манчестер јунајтед!

Слободен Печат - 03.03.2021

Манчестер јунајтед го одигра и четвртото реми во последните пет натпревари во Премиер лигата, вечерва во Лондон одигра нерешено без голови со Кристал Палас. Манчестер сити може полека и да ја слави шампионската титула, моментно е на „плус 14“ од ...

Манчестер Јунајтед со минус 14 ќе го дочека дербито со Сити

Дерби - 03.03.2021

Манчестер Јунајтед не успеа да го победи Кристал Палас (0:0) и го зголеми заостанувањето зад градскиот ривал на 14 бодови во пресрет на меѓусебниот дуел во недела. Шансата на Матиќ во првото полувреме беше единствениот удар во рамките на голот на ...

Јунајтед се специјализира за нерешени резултати, ама титулата е се подалеку од Олд Трафорд

Спортклуб - 03.03.2021

Веќе на почетокот на март, Манчестер Сити може да го лади шампионскиот шампањ бидејќи очигледно нема конкуренција во оваа Премиер лига. Градскиот ривал, кој до пред еден месец беше сериозен претендент за титулата, го одигра четвртиот нерешен ...

Манчестер јунајтед се специјализира за мечеви без голови

Спортманија - 03.03.2021

Три меча по ред на Црвените ѓаволи, завршуваат 0-0, а следниот им е дербито против Сити. Кристал Палас и Манчестер јунајтед одиграа меч од Премиерлигата без голови, па сега Црвените ѓаволи заостануваат 14 бода зад Манчестер сити против кого играат ...

Манчестер јунајтед повторно без муниција, одигра 0-0 и против Кристал Палас (ВИДЕО)

24Фудбал - 03.03.2021

Ново реми без голови за Манчестер јунајтед, овој пат тимот на Солшер не успеа да постигне погодок на гостувањето кај Кристал Палас. Трет натпревар по ред Манчестер јунајтед игра 0-0, претходно тоа се случи со Реал Сосиедад и Челси, а денеска на ...

ВИДЕО: Јунајтед стана махер за реми, Кристал Палас остана непоразен против фаворитот

Дриблинг - 03.03.2021

Манчестер Јунајтед го одигра четврттото реми на последните пет натпревари во Премиер лигата, девето оваа сезона откако одигра 0:0 на гостувањето кај Кристал Палас. Ниту кам-бекот на Кавани во првиот тим не донесе ппоголеми промени по однос на ...

ВИДЕО: Сити ја држи титулата, Јунајтед без „муниција“ во маглата кај Палас

Gol.mk - 03.03.2021

Екипата на Манчестер Јунајтед киксна и одигра реми со Кристал Палас (0-0), па Манчестер Сити е се поблиску до освојување на шампионската титула во Премиер лигата, затоа што сега е на +14 во однос на градскиот ривал.

Нова „нула“ на Манчестер јунајтед, овој пат против Кристал Палас (ВИДЕО)

Sport 1 - 03.03.2021

По ремито без голови на гостувањето кај Челси изминатиот викенд, Манчестер јунајтед вечерва на уште една натпревар во Лондон одигра 0-0, овој пат на гостувањето кај Кристал Палас. Ова е четврто реми за момците на Оле Гунар Солшер на последните пет ...

Манчестер Јунајтед заборави што е тоа давање голови во Премиер-лигата

Екипа - 03.03.2021

Манчестер Јунајтед и втор меч по ред одигра без голови 0-0 во Премиер-лигата, откако во меч од 29. коло ремизираше на гостински терен против Кристал Палас. Како и на мечот со Челси и двата тима не можеа да се пофалат со убава и атрактивна игра, а ...

Манчестер гостува таму каде што 30 години нема пораз и го брка рекордот на Ливерпул

Спортманија - 03.03.2021

Ова е едно од омилените гостувања на Црвените ѓаволи, дали е сигурна двојка? Манчестер јуанјтед заостанува дури 15 бода зад лидерот Манчесер сити, но сепак тоа е најблискиот конкурент на лидерот и единствен кој има минимални шанси да се надева дека ...

Продолжува шампионскиот танц на Сити

Сител - 03.03.2021

Манчестер сити го забележа и својот 21. триумф едноподруго во сите натпреварувања, откако со 4:1 го совлада тимот на Вулверхемптон и се одвои на фантастични 15 поени пред Манчестер јунајтед на врвот на Премиер лигата, практично обезбедувајќи ја ...

Гвардиола: Шампионската круна е во посед на Ливерпул, но…..

Дерби - 03.03.2021

Манчестер Сити отиде на плус 15 во однос на градскиот ривал Манчестер Јунајтед на првенствената табела, со тоа што тимот на Оле Гунар Солскјер вечерва го игра својот натпревар од 27-то коло, односно има гостување кај Кристал Палас.

Гвардиола: Не мислам на Јунајтед, шампионската титула уште е кај Ливерпул…

СуперСпорт - 03.03.2021

Манчестер сити вчера го совлада Вулвс со 4-1 и така му избега на Манчестер јунајтед на +15 на табелата во Премиерлигата, па речиси јасно е дека тие ќе бидат нови шампиони. Иако разликата е огромна и треба да се случи чудо за „граѓаните“ да ја ...

Пеп Гвардиола по вчерашната победа: Направивме нешто неверојатно, Манчестер Јунајтед нова шанса

Дриблинг - 03.03.2021

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола презадоволен после победата на својата екипа во дуелот со Вулверхемнтон каде што победија 4:1. Во последните 10 минути два года даде Габриел Хесус, а еден постигна Ријан Марез.

Пеп: Нема опуштање, Ливерпул уште е шампион

Спортманија - 03.03.2021

Гвардиола се фокусира на следниот предизвик откако неговата екипа стигна до 21-вата последователна победа во сите натпреварувања Со убеливите 4-1 против Вулверхемптон, Манчестер сити ја оствари 21-вата победа во низа во сите натпреварувања, со која ...

Тикет на денот (среда, 03.03.2021)

Спортски - 03.03.2021

Денешната понуда е фантастична, па искрено и немавме проблеми при изборот на натпревари за тикет на денот. Во Англија не очекуваат доста интересни дуели, а еден од нив ќе биде натпреварот каде што Кристал Палас ќе го дочека Манчестер Јунајтед.

Манчестер Сити се поблиску до уривање на светски рекорд

Екипа - 03.03.2021

Манчестер Сити синоќа триумфираше над Вулверхемштон со 4-1 во натпревар од 27. коло во англиската Премиер-лига. За избраниците на Пеп Гвардиола ова беше неверојатна 21 победа во низа, со која остануваат со максимален учинок во 2021 година.

Гвардиола: Добро реагиравме по израмнувањето

SportMedia - 03.03.2021

Тимот на Манчестер Сити продолжува да гази што се вели на домашна сцена и синоќа забележа нов триумф во Премиер лигата над тимот на Вулверхемптон со конечни 4:1. Доминацијата на Сити, за момент беше ставена во прашање кога Волфси израмнија на 1:1, ...

Манчестер Сити ја врза 21-та победа, Граѓаните се поблиску до светскиот рекорд

Sport M - 03.03.2021

Во натпреварот од 29. коло во англиската Премиер лига, Манчестер Сити го совлада Вулверхемптон со 4:1. Иако Сити беше многу подобар од својот ривал, тие мораа да работат напорно за да забележат нова победа, 21-ва по ред и сега се на само четири ...

Се знае кој тим е најдобар во светот

Вечер Прес - 03.03.2021

Во саботата, лидерот во англиската Премиер лига, тимот на Манчестер Сити, ја запиша и 20-та победа по ред, минимален триумф (2:1), над гостинскиот тим на Вест Хем. По натпреварот на „Итихат“ во фудбалските медиуми доминираа коментарите и насловите ...

Тикет на денот (среда, 03.03.2021)

СуперСпорт - 03.03.2021

Денешната понуда е фантастична, па искрено и немавме проблеми при изборот на натпревари за тикет на денот. Во Англија не очекуваат доста интересни дуели, а еден од нив ќе биде натпреварот каде што Кристал Палас ќе го дочека Манчестер Јунајтед.

Гвардиола: Шампионската круна е во посед на Ливерпул, но…..

Курир - 03.03.2021

Манчестер Сити отиде на плус 15 во однос на градскиот ривал Манчестер Јунајтед на првенствената табела, со тоа што тимот на Оле Гунар Солскјер вечерва го игра својот натпревар од 27-то коло, односно има гостување кај Кристал Палас.

Гвардиола: Шампионската круна е во посед на Ливерпул, но…

Точка - 03.03.2021

Манчестер Сити отиде на плус 15 во однос на градскиот ривал Манчестер Јунајтед на првенствената табела, со тоа што тимот на Оле Гунар Солскјер вечерва го игра својот натпревар од 27-то коло, односно има гостување кај Кристал Палас.

Манчестер јунајтед заборави да постигнува голови, не ја затресе мрежата ниту на Кристал Палас (ВИДЕО)

МКД - 03.03.2021

Ново реми без голови за Манчестер јунајтед, овој пат тимот на Солшер не успеа да постигне погодок на гостувањето кај Кристал Палас. Трет натпревар по ред Манчестер јунајтед игра 0-0, претходно тоа се случи со Реал Сосиедад и Челси, а денеска на ...

Сити ги скротија и Волците за 21-ва победа во низа

24Инфо - 03.03.2021

Манчестер сити ја демонстрираше силата во Премиерлигата со нова победа, 15-та по ред во англиското првенство и вкупно 21-ва во сите натпреварувања, откако ги прегрмеа сите закани вечерва против незгодниот Вулверхемптон.

ВИДЕО: Кој може да го запре Сити, „граѓаните“ сè поблиску до светскиот рекорд!

Слободен Печат - 02.03.2021

Составот на Пеп Гвардиола уште еднаш покажа зошто моментно е најсериозен кандидат за титулата оваа сезона во Премиер лигата. Вечерва на домашен терен убедливо со 4:1 славеше Манчестер сити против Вулверхемптон, иако до истата победа стигна дури во ...