TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Марфи: Ако Гвардиола го водеше Јунајтед, тогаш…

Дерби - 12.11.2018

Некогашниот англиски репрезентативец и екс член на Ливерпул, Дени Марфи верува дека Манчестер Јунајтед би бил далеку подобар, поквалитетен тим ако на клупата го имале Пеп Гвардиола. „Црвените ѓаволи“ во изминативе неколку сезони се во сенка на ...

Нови проблеми за Мурињо, уште еден повреден играч

Спортклуб - 12.11.2018

Францускиот напаѓач во редовите на Манчестер Јунајтед Ентони Марсијал поради повреда го откажа повикот за француската репрезентација. Марсијал на вчерашниот дерби дуел против Манчестер Сити постигна гол за својот тим, но по дуелот се пожали на ...

Манчестер Јунајтед ќе им понуди нов договор на двајца ветерани

Дерби - 12.11.2018

Жозе Мурињо и сезонава го продолжи престојот во Манчестер Јунајтед со тим со кој не успева да се задржи на врвот на Премиер лигата, а Португалецот постојано истакнува дека гради екипа која би имала поголеми амбиции.

Проблеми за Дешам пред натпреварите на Франција

А1 On - 12.11.2018

Репрезентацијата на Франција треба да одигра два натпревара. Во петок, „петлите“ гостуваат на Холандија во Лигата на нациите, а потоа го пречекуваат Уругвај во контролна следниот вторник. Дидие Дешам ја објави групата од 23 играчи за претстојните ...

Лаказет го одби повикот од француската репрезентација

Кајгана - 12.11.2018

Напаѓачот на Арсенал, Александр Лаказет, доби повик од француската репрезентација за претстојните натпревари против Холандија и Уругвај, но само два часа откако беше известен дека треба да се појави на репрезентативниот тренинг, тој реши да го одбие ...

Луд ден со повреди во селекцијата на Франција

24Фудбал - 12.11.2018

Неверојатен ден одбележан со повреди во таборот на светскиот првак, четири ѕвезди се повредија и веќе се вратија во клубовите за кои настапуваат, Дешам веднаш реагираше. Светскиот првак Франција се подготвува за двата претстојни натпревари кои ги ...

Манчестер Сити ја добива битката за фудбалерот на Ајакс

СуперСпорт - 12.11.2018

Манчестер Сити веројатно ќе ја добие битката за фудбалерот на Ајакс, Френки де Јонг. За 21 годишниот фудбалер од средниот ред има сериозен интерес од половина Европа, а како најзагреани тимови освен Сити се споменуваат Манчестер Јунајтед, Барселона ...

Легендата на „Ѓаволите“ брутално искрена: Ливерпул и Сити се на сосема друго ниво од Јунајтед

Спортклуб - 12.11.2018

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед Гери Невил, како и секој навивач на „Црвените ѓаволи“, тажен е поради поразот во градското дерби. Манчестер Сити, помалку или повеќе, со леснотија го победи градскиот ривал со 3:1, а Невил смета дека тоа е ...

Проблеми за Јунајтед: Договорот на Марсијал во опасност

СуперСпорт - 12.11.2018

Новиот договор на Ентони Марсијал е се подалеку и во Манчестер стравуваат дека Французинот набрзо ќе си замине од клубот. „Дејли Стар“ пренесува дека агентите на Марсијал им посочиле на челниците на Манчестер Јунајтед дека сакаат нивниот клиент да ...

Балотели „фаќа“ сеир: Манчестер Јунајтед е за смеење (ФОТО)

Спортски - 12.11.2018

Maнчестер Сити вчера славеше победа во големото градско дерби против Јунајтед со резултат 3:1. Избраниците на Пеп Гвардиола беа подобар тим на теренот и сосема заслужено стигнаа до победата.

Му дадоа гол на Јунајтед после 44 додавања, во двеминутна акција

SportMedia - 12.11.2018

Врвот на „тика-таката" на Пеп Гвардиола во дербито на Манчестер... Заслужена победа на Манчестер Сити против Манчестер Јунајтед (3:1) во 12. коло од Премиерлигата. Од трите, посебно впечатлив беше третиот гол на „граѓаните" кој „падна" после точно ...

И Мурињо не е тоа што беше: Јунајтед прима голови како од шега и реди негативни рекорди во ПЛ

Gol.mk - 12.11.2018

Дали се работи за голема конкуренција, или пак, за недостаток на квалитет во редовите на Манчестер Јунајтед, кои придонесуваат за негативната статистика на одбранбениот дел од тимот од „Олд Трафорд“.

Катастрофата на Мурињо: Манчестер Јунајтед соборува негативни рекорди

Спортклуб - 12.11.2018

Дали конкуренцијата е многу посилна од претходно или едноставно Манчестер Јунајтед е помалку квалитетен во однос на претходните години, проценете самите. Сепак, бројките не лажат, Манчестер Јунајтед никогаш во последните 40 години немал послаба ...

Невил искрен: Манчестер Јунајтед не е ниту блиску до Сити и Ливерпул

Спортски - 12.11.2018

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Гери Невил како и на секој навивач на „црвените ѓаволи“ не му е сеедно поради поразот во градското дерби на „Етихад“. Манчестер Јунајтед помалку или повеќе со леснотија го победи најголемиот ривал со 3:1, ...

Ван Гал уште еднаш „удри“ по Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - 12.11.2018

Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Луи ван Гал уште еднаш упати жестоки зборови кон раководството на „ѓаволите“. Ван Гал беше избркан од клубот откако во втората сезона откако седна на клупата не успеа да го внесе тимот во Лигата на ...

Нов проблем за Мурињо: Се повреди најдобриот стрелец!

Спортски - 12.11.2018

После Пол Пгба уште еден фудбалер на Манчестер Јунајтед заработи повреда. Во прашање е најдобриот стрелец на тимот Ентони Марсијал кој во 58-та минута постигна гол во вчерашното дерби против Манчестер Сити.

Нова главоболка за Мурињо - му се повреди најдобриот стрелец!

Sport 1 - 12.11.2018

По Пол Погба, уште еден фудбалер на Манчестер јунајтед се повреди. Станува збор за најдобриот стрелец сезонава, Антоно Марсијал. Французинот натпреварот со Манчестер сити го заврши повреден, па беше принуден да го откаже повикот од репрезентацијата ...

Уште еден играч пред продолжување на соработката со Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - 12.11.2018

По Лук Шо, кој стави потпис на нов повеќегодишен договор со тимот на Манчестер Јунајтед, уште еден Англичанец ќе ја продолжи верноста со „Црвените ѓаволи“. Искусниот, Ешли Јанг ќе потпише продолжување на договорот од една година, па и во наредниот ...

Франција остана без Погба и без Марсијал, повикани Лаказет и Сисоко

Екипа - 12.11.2018

Светскиот првак Франција ќе биде без услугите на двајцата фудбалери на Манчестер јунајтед, Пол Погба и Антони Марсијал, за претстојните репрезентативни активности. „Триколорите“ на 16 ноември ќе играат против селекцијата на Холандија во Лигата на ...

Катастрофа за Мурињо: Манчестер Јунајтед продолжува да руши негативни рекорди

Спортски - 12.11.2018

Манчестер Јунајтед оваа сезона под водство на Жозе Мурињо руши негативни рекорди. Дали конкуренцијата е многу посилна или едноставно Манчестер Јунајтед помалку квалитетен во однос на претходните години, оставаме на вас да процените.

ФА го казнува Гвардиола поради сосема нормална изјава?

Спортски - 12.11.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола би можел да биде казнет поради „спорната“ изјава пред натпреварот против Манчестер Јунајтед кој беше одигран вчера. „Граѓаните“ во градското дерби славеа со 3:1, а Гвардиола неочекувано се најде во центарот ...

Премиер лигата додава „сол на раната“ на „ѓаволите“: Се сеќавате на оваа контра на Руни и Роналдо? (ВИДЕО)

Спортски - 12.11.2018

Колку и да им годи на навивачите на Манчестер Јунајтед кога официјалната страна на Премиер лигата ќе ги потсети на некој гол и успех од не така далечното минато, толку таквите работи знаат да им бидат сол на раната.

Иди ми-дојди ми: На Лукаку му е преку глава во Јунајтед, сака пак во Челси

Спортклуб - 12.11.2018

Британскиот весник Експрес објави исклучително интересна вест дека напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку изразил желба да се врати во тимот на Челси. Наводно, на белгискиот репрезентативец му е преку глава од Манчестер и од Жозе Мурињо и ...

ФА го казнува Гвардиола затоа што го пофалил судијата Тејлор!?

СуперСпорт - 12.11.2018

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, би можел да биде казнет поради изјава пред натпреварот со Манчестер јунајтед. „Граѓаните“ во дербито победија со 3-1, а Гвардиола неочекувано стигна во центар на внимание кога го спомена судијата Ентони ...

Официјалната страница на Премиерлигата си игра мајтап со навивачите на Јунајтед (ВИДЕО)

СуперСпорт - 12.11.2018

Навивачите на Манчестер јунајтед збеснаа откако денеска на официјалната страница на Премиерлигата беше објавено видео на кое се наоѓаат поранешните фудбалери на „црвените ѓаволи“, Кристијано Роналдо и Вејн Руни.

(ВИДЕО) Фудбалска порнографија: 44 додавања пред голот на Сити

Спортклуб - 12.11.2018

Сите го знаат начинот на кој Пеп Гвардиола ги води своите екипи, а сепак никој не може да му парира на шпанскиот стручњак. По доминацијата со Барселона и Баерн, Гвардиола е на одличен пат истото да го повтори и со Манчестер Сити.

Балотели ги исмева „ѓаволите“: Јунајтед повторно е смешен, еднаш син, секогаш син! (ФОТО)

Gol.mk - 12.11.2018

Екипата на Манчестер Јунајтед беше тотално надиграна од градскиот ривал Манчестер Сити во вчерашното големо дерби на Премиер лигата. „Ѓаволите“ на крај заслужено беа поразени со 3-1, а новиот успех на избраниците на Пеп Гвардиола го искористи и ...

Гвардиола договори трансфер од 60 милиони

Спортски - 12.11.2018

Во последните денови Манчестер Сити го тресе голем скандал бидејќи беше откриено како успева да го заобиколи Финансискиот фер-плеј. Меѓутоа тоа нема да ги спречи „граѓаните“ да бидат активни на трансфер пазарот, а англиските медиуми тврдат дека веќе ...

Мурињо: Мислам дека нема да испаднеме

Локално - 12.11.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, направи интересна анализа на дербито со Манчестер Сити, кои „граѓаните“ го добија со 3:1. „Црвените Ѓаволи“ упатија само еден удар во натпреварот и тој беше пенал за да го намалат резултатот.

Погба и Марсијал се повредени, нема да играат за Франција

TopSport - 12.11.2018

Фудбалерите на Манчестер јунајтед, Пол Погба и Антони Марсијал се повлекоа од француската репрезентација за мечевите со Холандија и Уругвај поради повреди, потврди Француската фудбалска федерација (ФФФ).

ФА го казнува Гвардиола за изјава што звучи сосема нормално?

Sport M - 12.11.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, може да биде казнет за „контроверзна“ изјава пред натпреварот со Манчестер Јунајтед, кој вчера го одиграа. Граѓаните во дербито славеа со 3:1, а Гвардиола неочекувано стигна до центарот на вниманието со ...

Балотели го истрола Јунајтед на социјалните мрежи (Фото)

Дерби - 12.11.2018

Големото манчестерско дерби меѓу Сити и Јунајтед заврши во полза на „граѓаните“ кои уверливо и сосема заслужено славеа со 3:1, победа која традиционално носи посебни емоции кај навивачите поради големото ривалство меѓу двата тима.

Немања Видиќ сака да биде менаџер на Јунајтед – навивачите воодушевени од идејата!

Спортклуб - 12.11.2018

Од Сити се оддалечени 12 бода, од место кое води во ЛШ се на седум бода, а и од Лигата на Европа се далеку четири бода. На сето тоа синоќа го доживеа најтешкиот пораз, од градскиот ривал со 3:1. По 12. коло гол разликата на Јунајтед е негативна.

Навивачите на Јунајтед „удрија“ по Мата и Санчез (фото)

Спортски - 12.11.2018

Навивачите на Манчестер Јунајтед на социјалните мрежи го искажаа својот гнев од поразот во дербито со Сити и тоа најмногу врз двајца фудбалери кои беа на клупата на почетокот на мечот. Станува збор за Алексис Санчез и Хуан Мата кои беа фатени од ...

Клоп е воодушевен: Ново засилување за Ливерпул и тоа од – Сити!

СуперСпорт - 12.11.2018

Фудбалскиот сојуз на Англија во својот медицински тим го вработи главниот доктор на „црвените“, мет Копински, па Ливерпул мораше да бара ново решение. Не стигнаа премногу далеку, односно го договорија Ли Нобс, кој веќе 11 години работеше кај ...

Клоп ќе биде воодушевен: Новото засилување на Ливерпул пристигнува од Манчестер Сити

Спортски - 12.11.2018

Трансфер од Манчестер Сити во Ливерпул кога не му е време. Се започна од Фудбалскиот сојуз на Англија кој во со својот медицински тим го вработи главниот доктор на „Црвените“, Мет Копински , па Ливерпул мораше да побара ново решение.

Импресивно: Сити постигна гол против Јунајтед после 44 додавања

Точка - 12.11.2018

Фудбалерите на Манчестер Сити вчера славеа против големиот градски ривал Манчестер Јунајтед со 3:1, а посебно интересен беше последниот гол на „Граѓаните“. Пред Гундоган да го постави конечниот резултат, претходеше тотална доминација на фудбалерите ...

Стерлинг ги посрамоти „ѓаволите“, па доби лекција од Гвардиола (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.11.2018

Манчестер сити успеа да го добие големото градско дерби против Манчестер јунајтед со 3-1, а во центар на внимание беше Рахим Стерлинг во последните моменти од дуелот. Пред крајот на средбата, Стерлинг со многу додавања во круг со соиграчите успеа да ...

Фудбалска уметност: Сити постигна гол против Јунајтед после 44 додавања на сите играчи! (фото+видео)

Спортски - 12.11.2018

Дербито на Манчестер му припадна на Сити кого Јунајтед го победи со резултат 3:1. Манчестер Сити и пред натпреварот беше фаворите со оглед на актуелната форма на тимовите. Сити беше супериорен во однос на Јунајтед, а последниот гол на „граѓаните“ ...

Влегува во тренерските води: Миленикот на фановите на Манчестер Јунајтед потврди дека сака тренерски ангажман

Дерби - 12.11.2018

Еден од најславните српски фудбалери во историјата, Немања Видиќ гостуваше во отвореното студио на „БеИн Спорт“ во пресрет на натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед. Поранешниот капитен на Манчестер Јунајтед, со кој освои пет титули ...

Ѓаволски дрес за Пелегрини

Вечер - 12.11.2018

Раководните лица на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, ќе се обидат за време на зимскиот преоден рок да ги осигураат услугите на стандардниот првотимец во дресот на италијанскиот калчолигаш Рома, Лоренцо Пелегрини.

Стерлинг го понижуваше Јунајтед, па доби „воспитна“ од Гвардиола (видео)

Спортски - 12.11.2018

Рахим Стерлинг успеа малку да го расипе впечатокот на големата победа на Манчестер Сити над градскиот ривал, што го налути тренерот Гвардиола. При самиот крај Стерлинг со бесцелни додавања и со кружење со ногата преку топката успеа да ги испровоцира ...

До вчера тој го правеше тоа но сега Мурињо вели: Тие што анализираат преку статистика не се разбираат од фудбал

24Фудбал - 12.11.2018

Жозе Мурињо распали по оние кои употребуваат статистика за да го анализираат настапот на Манчестер јунајтед во градското дерби кое го загубија со 3-1. Поразот на Манчестер јунајтед значи дека тие се еднакво далеку од првото место во Премиерлигата ...

Мурињо: Статистиката ја гледаат оние што не го разбираат фудбалот

TopSport - 12.11.2018

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, рекол дека отсуството на Пол Погба нема да му биде изговор за поразот во градското дерби со Манчестер сити (3:1). Мурињо, од непознати причини, во тимот го немаше Погба, кој дербито го следеше од ...

(ВИДЕО) Педагогот Гвардиола: Стерлинг го понижуваше противникот, Пеп му одржа лекција

Спортклуб - 12.11.2018

Навивачите уживаа кога во финишот од натпреварот Рахим Стерлинг си поигруваше со противниците, славејќи ја убедливата победа во градското дерби. Но, Пеп Гвардиола знае дека тоа не е спортски и на очиглед на сите, на средината од теренот на Ел ...

Гвардиола: Заслужено го победивме Јунајтед, но титула не се слави во ноември

Екипа - 12.11.2018

Манчестер сити и оваа репрезентативна пауза ќе ја помине на врвот од Премиер – лигата, откако оствари слатка победа (3-1) над градскиот ривал Манчестер јунајтед. Менаџерот Пеп Гвардиола смета дека триумфот на „граѓаните“ е сосема заслужен, но сака ...

Мурињо: Со статистика се занимаваат тие кои не го разбираат фудбалот!

Sport 1 - 12.11.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, кажа дека отсуството на Пол Погба нема да го користи како изговор за поразот во дербито против Манчестер сити. Да потсетиме, „црвените ѓаволи“ загубија на „Итихад“ со 1-3 од Манчестер сити, па сега имаат ...

Гвардиола: Не заборавајте кого победи Јунајтед пред неколку дена

СуперСпорт - 12.11.2018

Манчестер Сити вчера во градското дерби го совлада Јунајтед со резултат од 3-1 и така се уцврсти на првото место на табелата на Премиер лигата. Граѓаните до победа стигнаа со головите на Давид Силва, Агуеро и Гудбоган, а менаџерот на Сити, Гвардиола ...

Откриена причината за лошата форма на Санчез во Јунајтед

Sport 1 - 12.11.2018

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Алексис Санчез, немаше добар настап ниту во поразот на неговиот тим против Манчестер сити, а конечно англиските медиуми ја откриваат причината зошто Чилеанецот не е среќен на „Олд Трафорд“.

Невил брутално искрен: Главниот проблем на Јунајтед е…

Спортклуб - 12.11.2018

Манчестер Јунајтед во градското дерби беше поразен убедливо од Манчестер Сити со 3-1, а по овој дуел „црвените ѓаволи“ со ефект од 6 победи, 2 реми исхода и 4 порази се на 8. место на табелата со 20 бода колку што има и Борнмут и Вотфорд.