TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потпевнете и пронајдете ја песна со „hum to search“

IT.mk - 18.10.2020

Сигурно некогаш ви се случило цел ден песна да ви сврти во главата. „ Hum to search “ ќе ни помогне едноставно да ја пронајдеме оваа песна. Нова функционалност на пребарувањето на Google за паметни телефони препознава песни ако ги потпевнувате, ...

Гугл почна да пронаоѓа песни преку свиркање или пеење на корисникот

Радио МОФ - 18.10.2020

Гугл додава нова опција „hum to search“ за мобилните уреди со која може да го регистрира пеењето или свиркањето на корисникот за идентификување на песните. Опцијата се активира кога корисникот ќе запраша „која е оваа песна?”, по што треба најдобро ...

Гугл со нова иновација, иссвиркајте си инајдете ја песната што ви се врти во глава

Хитпортал - 18.10.2020

Многумина од нас сакаат да ја најдат својата омилена песна но мака мачат со насловот или изведувачот па на крај се оркажуваат. Со новата опција која што Гугл ја воведе на „Google search“ од сега ќе можете со леснотија да си ги најдете вашите омилени ...

Опција која ќе ви се допадне: Запеј му на Google и дознајте го имете на песната која ви се врти во глава

Курир - 18.10.2020

На секој еден од нас со сигурност му се случило барем еднаш во животот, во главата да му се заглави некоја позната мелодија, но да не го знаеме тескстот или името на песната, а тоа знае да биде многу фрустрирачко.

Запејте му на Google и дознајте го имете на песната која ви се врти во глава

Press24 - 18.10.2020

На секој еден од нас со сигурност му се случило барем еднаш во животот, во главата да му се заглави некоја позната мелодија, но да не го знаеме тескстот или името на песната, а тоа знае да биде многу фрустрирачко.

Гугл почна да пронаоѓа песни преку свиркање или пеење на корисникот

Иновативност - 19.10.2020

Гугл додава нова опција „hum to search“ за мобилните уреди со која може да го регистрира пеењето или свиркањето на корисникот за идентификување на песните. Опцијата се активира кога корисникот ќе запраша „која е оваа песна?”, по што треба најдобро ...

Опција која на многумина ќе им се допадне: Запеј му на Google и дознајте го имете на песната која ви се врти во главата

Скопје24 - 17.10.2020

На секој еден од нас со сигурност му се случило барем еднаш во животот, во главата да му се заглави некоја позната мелодија, но да не го знаеме тескстот или името на песната, а тоа знае да биде многу фрустрирачко.

Не ти текнува на песната? Запеј му на Google!

Кајгана - 17.10.2020

Не ви текнува на текстот или името на песната, ама можете да ја потпевнете или свиркате мелодијата? Најавени се неколку ажурирања за апликацијата Google Search, а вештачката интелигенција сè уште се користи за подобрување на корисничкото искуство.

Свиркајте си и најдете си ја песната на Google

Телефони.мк - 17.10.2020

Google оди чекор понапред во обидот да го неутрализира целосно популарниот сервис за пронаоѓање песни Shazam со нивната нова услуга за корисниците која е уникатна. Наместо да го вклучите звучникот за препознавање, доколку некоја песна ви се мота во ...