TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владиниот PR повторно го изигнорира министерот за внатрешни работи Наќе Чулев а Нухиу не го смета за заменик

MakPress - 09.04.2020

Владата од денеска започна со нов тренд на PR, односно почна да реализира информативни видеосесии „КОВИД-19, прашања и одговори“, поврзани со актуелната состојба со здравствено-економската криза предизвикана од коронавирусот КОВИД-19.

Чулев: Зголемен е бројот на полицајци на терен

Канал5 - 08.04.2020

Министерот Наќе Чулев упати и апел до граѓаните да ги почитуваат мерките, бидејќи борбата со вирусот е заедничка. Со Чулев разговараше Андријана Лазова. Во видеото погледнете го целиот ...

Донација од МВР за три здравствени установи

Макфакс - 08.04.2020

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се состои од заштитни одела, маски и ракавици, а е намената за медицинскиот персонал во ЈЗУ ...

Полициски час од денеска од 16 до 5 часот, издадени 27 илјади дозволи за движење

Канал5 - 08.04.2020

За еден час почнува најстрогата мерка досега, полицискиот час, кој од денеска ќе почнува во 16 часот со забрана на движење на населението на целата територија на земјава. Во центарот на градот е Андријана Лазова.

Чулев: Најсилното оружје за запирање на коронавирусот е социјалната дистанца

Опсервер - 08.04.2020

Скопје, 8 април 2020 () – Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска апелираше граѓаните да ги почитуваат донесените мерки, да не се изложуваат на непотребни ризици и да останат во своите домови.

Заштитна опрема од МВР за медицинскиот персонал од „8-ми Септември“, ИЈЗ и Ургентен

Република - 08.04.2020

Денес во име на Министерството за внатрешни работи министерот Наќе Чулев предаде заштитна опрема за медицинскиот персонал од ЈЗУ „8-ми Септември“, Институтот за јавно здравје и ЈЗУ УК ТОАРИЛУЦ (Ургентен центар). порача министерот за внатрешни работи.

Чулев ја донира опремата што на МВР му ја донираа Орбан и Јанша

360 степени - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев и началникот на секторот за внатрешни работи од Куманово, Антон Витков, денеска предадоа заштитна опрема наменета за општата болница во Куманово која се состои од заштитни костуми, визири, ракавици и маски ...

Независниот синдикат на полицијата бара поголема заштита на полицајците кои се на терен

Канал5 - 07.04.2020

52 Годишен припадник на полицијата вработен на граничниот премин Белановце со Косово е првиот починат од корона вирусот во редовите на МВР. Информацијата ја потврди министерот за внатрешни работи Наќе Чулев кој ја посети полициската станица во ...

Министерот Чулев во посета на СВР Куманово

Канал5 - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска оствари работна посета на Секторот за внатрешни работи, Куманово. Таму од раководството беше запознаен со активностите кои се преземаат на територијата на Куманово, а кои се насочени кон справување ...

Чулев во Куманово: Донација на заштитна опрема од МВР за Општата болница во градот

Курир - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во присуство на началникот на секторот за внатрешни работи од Куманово, Антон Витков денеска предаде заштитна опрема наменета за општата болница во Куманово.

Чулев во Куманово, со сочувство за починатиот полициски припадник

А1 On - 07.04.2020

„Вчера во Куманово на 52-годишна возраст почина лицето И.С вработен во Министерството за внатрешни работи како полициски службеник на граничниот премин Белановце. Според информациите кои во текот на вчерашното попладне ги добив од колегите, станува ...

Чулев изрази сочувство за полицаецот кој беше жртва на коронавирусот

+инфо - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска го посети Куманово, каде што вчера почина полицаец заразен со коронавирусот. „Вчера во Куманово на 52-годишна возраст почина лицето И.С. вработен во Министерството за внатрешни работи како полициски ...

Чулев во СВР Куманово упати сочуство до семејството на починатиот полицаец

24Инфо - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска оствари работна посета на Секторот за внатрешни работи, Куманово каде што од раководството беше запознаен со активностите кои се преземаат на територијата на Куманово, а кои се насочени кон ...

Чулев во Куманово: Инсистирам полицајците да бидат построги во спроведување на мерките на Владата

МКД - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска го посети СВР Куманово каде што од раководството бил информиран за активностите кои се преземаат на територијата на Куманово, насочени кон справување со коронавирусот.

Министерот Чулев во посета на СВР Куманово

Press24 - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска оствари работна посета на Секторот за внатрешни работи, Куманово каде што од раководството беше запознаен со активностите кои се преземаат на територијата на Куманово, а кои се насочени кон ...

Чулев со сочувство до починатиот полициски службеник од Куманово

Кумановски м. - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска оствари работна посета на Секторот за внатрешни работи, Куманово каде што од раководството беше запознаен со активностите кои се преземаат на територијата на Куманово, а кои се насочени кон ...

Изгубивме почитуван колега, пријател и вработен, рече министерот Чулев и испрати сочувство за починатиот полицаец

Република - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска оствари работна посета на Секторот за внатрешни работи Куманово, каде што од раководството бил запознаен со активностите кои се преземаат на територијата на Куманово, а се насочени кон справување и ...

Министерот Чулев во посета на СВР Куманово

Опсервер - 07.04.2020

Скопје, 7 април 2020 () – Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска остварил работна посета на Секторот за внатрешни работи Куманово, каде што од раководството бил запознаен со активностите кои се преземаат на територијата на Куманово, а се ...

Чулев во Куманово изрази сочувство за 52-годишниот полицаец кој почина од коронавирус

Макфакс - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев оствари работна посета на Секторот за внатрешни работи Куманово каде што од раководството беше запознаен со активностите кои се преземаат на територијата на општината, насочени кон справување со ...

Чулев во посета на СВР Куманово: Полицијата да постапува поригорозно за почитување на мерките на Владата

360 степени - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска остварил работна посета на Секторот за внатрешни работи – Куманово, каде што од раководството бил запознаен со активностите кои се преземаат на територијата на општината, за справување и превенција ...

Министерот Чулев во посета на СВР Куманово

Kumanovo News - 07.04.2020

„Вчера во Куманово на 52-годишна возраст почина лицето И.С вработен во МВР како полициски службеник на граничниот премин Белановце. Според информациите кои во текот на вчерашното попладне ги добив од колегите, станува збор за лице кај кое во ...

Чулев во Куманово изрази сочувство за 52-годишниот полицаец кој почина од коронавирус

Точка - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев оствари работна посета на Секторот за внатрешни работи Куманово каде што од раководството беше запознаен со активностите кои се преземаат на територијата на општината, насочени кон справување со ...

Чулев во Куманово изрази сочувство до семејството на починатиот полицаец и искажа почит кон неговата работа и дело

Нетпрес - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска остварил работна посета на Секторот за внатрешни работи Куманово, каде што од раководството бил запознаен со активностите кои се преземаат на територијата на Куманово, а се насочени кон справување и ...

Чулев во посета на СВР Куманово: Полицијата да постапува поригорозно за почитување на мерките на Владата

Фокус - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска остварил работна посета на Секторот за внатрешни работи – Куманово, каде што од раководството бил запознаен со активностите кои се преземаат на територијата на општината, за справување и превенција ...

Министерот Чулев во посета на СВР Куманово

Скопје1 - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска оствари работна посета на Секторот за внатрешни работи, Куманово каде што од раководството беше запознаен со активностите кои се преземаат на територијата на Куманово, а кои се насочени кон ...

Чулев во Куманово изрази сочувство за полицаецот кој почина од коронавирус

Н.Македонија - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, оствари работна посета на Секторот за внатрешни работи Куманово каде што од раководството беше запознаен со активностите кои се преземаат на територијата на општината, насочени кон справување со ...

Министерот Чулев во посета на СВР Куманово

Скопје инфо - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска остварил работна посета на Секторот за внатрешни работи Куманово, каде што од раководството бил запознаен со активностите кои се преземаат на територијата на Куманово, а се насочени кон справување и ...

Чулев во посета на Куманово по првата жртва во редовите на полицијата

Нова ТВ - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска остварил работна посета на Секторот за внатрешни работи Куманово, каде што од раководството бил запознаен со активностите кои се преземаат на територијата на Куманово, а се насочени кон справување и ...

Донација на заштитна опрема од Министерството за внатрешни работи за Општа Болница Куманово

Кумановски м. - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во присуство на началникот на секторот за внатрешни работи од Куманово, Антон Витков денеска предаде заштитна опрема наменета за општата болница во Куманово.

МВР донираше заштитна опрема за Општа Болница Куманово

24Инфо - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во присуство на началникот на секторот за внатрешни работи од Куманово, Антон Витков денеска предаде заштитна опрема наменета за општата болница во Куманово.

(Видео) Донација на заштитна опрема од МВР за болницата во Куманово

Макфакс - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во присуство на началникот на секторот за внатрешни работи од Куманово, Антон Витков предаде заштитна опрема наменета за општата болница во Куманово.

Донација на заштитна опрема од МВР за Општата болница во Куманово

Сител - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во присуство на началникот на секторот за внатрешни работи од Куманово, Антон Витков, денеска предаде заштитна опрема на Општата болница во Куманово, составена од заштитни одела, визири, ракавици и маски ...

Донација на заштитна опрема од МВР за Општата болница во Куманово

Канал5 - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во присуство на началникот на секторот за внатрешни работи од Куманово, Антон Витков, денеска предаде заштитна опрема на Општата болница во Куманово.

Донација на заштитна опрема од МВР за Општата болница во Куманово

Press24 - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во присуство на началникот на секторот за внатрешни работи од Куманово, Антон Витков, денеска предаде заштитна опрема на Општата болница во Куманово, составена од заштитни одела, визири, ракавици и маски ...

Заштитна опрема од МВР за болницата во Куманово

+инфо - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во присуство на началникот на секторот за внатрешни работи од Куманово,Наќе Чулев, денеска предаде заштитна опрема на Општата болница во Куманово, составена од заштитни одела, визири, ракавици и маски кои ...

МВР донираше заштитна опрема за болницата во Куманово

Нетпрес - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во присуство на началникот на секторот за внатрешни работи од Куманово, Антон Витков денеска предаде заштитна опрема наменета за општата болница во Куманово.

Донација на заштитна опрема од МВР за Општата болница во Куманово

Република - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во присуство на началникот на секторот за внатрешни работи од Куманово, Антон Витков, денеска предаде заштитна опрема на Општата болница во Куманово, составена од заштитни одела, визири, ракавици и маски ...

Донација на заштитна опрема од МВР за Општата болница во Куманово

Опсервер - 07.04.2020

Скопје, 7 април 2020 () – Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во присуство на началникот на секторот за внатрешни работи од Куманово, Антон Витков, денеска предаде заштитна опрема на Општата болница во Куманово, составена од заштитни одела, ...

Донација на заштитна опрема од МВР за Општата болница во Куманово

Слободен Печат - 07.04.2020

Директорката на Општата болница Куманово, Снежана Захариева се заблагодари за донацијата и истакна дека таа доаѓа во вистински момент. Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во присуство на началникот на секторот за внатрешни работи од Куманово, ...

Донација на заштитна опрема од МВР за Општата болница во Куманово

24Инфо - 07.04.2020

– Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во присуство на началникот на секторот за внатрешни работи од Куманово, Антон Витков, денеска предаде заштитна опрема на Општата болница во Куманово, составена од заштитни одела, визири, ракавици и маски ...

Чулев изрази сочуство за починатиот припадник на МВР од Куманово заразен со коронавирус

MakPress - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска оствари работна посета на Секторот за внатрешни работи, Кумановокаде што од раководството беше запознаен со активностите кои се преземаат на територијата на Куманово, а кои се насочени кон справување ...

Донација на заштитна опрема од МВР за болницата во Куманово

Точка - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, во присуство на началникот на секторот за внатрешни работи од Куманово, Антон Витков, предаде заштитна опрема наменета за Општата болница во Куманово.

Дел од помошта пристигната од Словенија и Унгарија, Чулев ја донираше во кумановската болница

MakPress - 07.04.2020

Донација на заштитна опрема од Министерството за внатрешни работи за Општа Болница Куманово Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во присуство на началникот на секторот за внатрешни работи од Куманово, Антон Витков денеска предаде заштитна ...

Наќе Чулев ја ре-донира опремата што на МВР му ја донираа Јанша и Орбан

Мак. Весник - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев и началникот на секторот за внатрешни работи од Куманово, Антон Витков, денеска предадоа заштитна опрема наменета за општата болница во Куманово која се состои од заштитни костуми, визири, ракавици и маски ...

Чулев ја донираше на кумановската болница опремата која ја донираа Унгарија и Словенија

Фокус - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во присуство на началникот на секторот за внатрешни работи од Куманово, Антон Витков, денеска предаде заштитна опрема на Општата болница во Куманово, составена од заштитни одела, визири, ракавици и маски ...

Донација на заштитна опрема од МВР за Општата болница во Куманово

Скопје инфо - 07.04.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во присуство на началникот на секторот за внатрешни работи од Куманово, Антон Витков, денеска предаде заштитна опрема на Општата болница во Куманово, составена од заштитни одела, визири, ракавици и маски ...

Донација од Министерството за внатрешни работи за три здравствени установи

Сител - 08.04.2020

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се состои од заштитни одела, маски и ракавици, а е намената за медицинскиот персонал во ЈЗУ ...

MВР донираше заштитна опрема за три здравствени установи

24Инфо - 08.04.2020

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се состои од заштитни одела, маски и ракавици, а е намената за медицинскиот персонал во ЈЗУ ...

Чулев предаде заштитна опрема за медицинскиот персонал во „8-ми Септември“ и на Ургентен центар

Курир - 08.04.2020

Денес во име на Министерството за внатрешни работи, министерот Наќе Чулев предаде заштитна опрема за медицинскиот персонал од ЈЗУ 8-ми септември, Институтот за јавно здравје и ЈЗУ УК ТОАРИЛУЦ (Ургентен центар).

Донација од МВР за три здравствени установи

Точка - 08.04.2020

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се состои од заштитни одела, маски и ракавици, а е намената за медицинскиот персонал во ЈЗУ ...