TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И ТОА СЕ СЛУЧИ: Харис Џиновиќ прв пат го тргна шеширот во јавност, еве како изгледа

Пулс24 - 08.04.2021

Пејачот Харис Џиновиќ и е познат на јавноста по својот заштитен знак – шеширот, кој тој никогаш не го тргнува од главата. Екипата на шоуто „Папарацо лов“ имаше можност да го следи Џиновиќ и да фати несекојдневен кадар.

Има причина зошто постојано го носи: Харис Џиновиќ прв пат шеширот го тргна во јавност, еве како изгледа (ФОТО)

Скопје24 - 08.04.2021

Една балканска кафанска вечер не може да помине без песните на легендарниот Харис Џиновиќ, тој на сцената е повеќе од 30 години, но освен во младоста јавноста никогаш го нема видено без шешир на главата.

И ТОА СЕ СЛУЧИ: Харис Џиновиќ прв пат го тргна шеширот во јавност, еве како изгледа (ФОТО)

Курир - 08.04.2021

Пејачот Харис Џиновиќ и е познат на јавноста по својот заштитен знак – шеширот, кој тој никогаш не го тргнува од главата. Екипата на шоуто „Папарацо лов“ имаше можност да го следи Џиновиќ и да фати несекојдневен кадар.