TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бела Хадид е жената со најдобар стил во светот

Н.Македонија - 26.11.2022

Списанието „Џи-кју“ објави листа на познати личности со најдобар стил, а на самиот врв се најде Бела Хадид. Оваа позната манекенка, која беше прогласена и за најубава во 2019 година, сега доби награда што сигурно ќе ѝ ласка.

Бела Хадид е прогласена за најдобро облечена жена на планетата: Конкуренцијата беше силна, погледнете кои познати ...

Хаштаг - 25.11.2022

Според изборот на стручното жири, Бела е топ. Но, кои други познати ѕвезди се најдоа на листата најубаво облечени? Бела Хадид е прогласена како позната личност со најмногу стил. Според изборот на Британскиот магазин „GQ“, популарната манекенка е ...

Познатата манекенка нема конкуренција: Им стана закана и на мажите – никој не е подобро облечен од неа!

Убавина и Здравје - 25.11.2022

Бела Хадид е најдобро облечената жена на светот која ги загрозува дури и мажите – модните експерти тврдат дека никој не носи машка облека подобро од неа Бела Хадид важи за една од најдобро облечените жени на светот, а познатиот магазин GQ неодамна ...

ПРОГЛАСЕНА ПОБЕДНИЧКАТА Таа е жената со најдобар стил на светот (ФОТО)

+инфо - 25.11.2022

Магазинот „Џеј Кју“ објави листа на познати личности со најмногу стил, а на самиот врв се најде манекенката Бела Хадид. Магазинот „Џеј Кју“ објави листа на познати личности со најмногу стил, а на самиот врв се најде манекенката Бела Хадид.

Бела Хадид прогласена за славна личност која има најмногу стил

Курир - 25.11.2022

Магазинот GQ ја прогласи Бела Хадид за најстилска славна личност. Жирито наведува дека оваа позната манекенка е „мајстор за стил“ и дека „знае совршено да ја комбинира облеката што вообичаено ја носат мажите“.

GQ: Бела Хадид е најстилската славна личност во 2022

Вистина.мк - 25.11.2022

Славната манекенка Бела Хадид е прогласена за „најстилска“ славна личност според GQ. Модните експерти сметаат дека Бела е „мајстор за стил“ и „знае совршено да ја комбинира облеката што вообичаено ја носат мажите“.

Фото: Бела Хадид е девојката со најдобар стил

Канал5 - 25.11.2022

Магазинот GQ објави листа на познати личности со најмногу стил, а на самиот врв се најде атрактивната манекенка Бела Хадид. Жирито за победничка ја прогласи познатата манекенка со објаснување дека одлично знае да комбинира различни модни стилови, па ...

Магазинот „Џи -кју“ ја прогласи Бела Хадид за жена со најдобар стил во светот

Репортер - 26.11.2022

Бела Хадид е макенекна со најдобар стил, објави списанието „Џи-кју“. Манекенката во 2019 година беше прогласена за најубава. . Жирито ја прогласи за победничка познатата манекенка со објаснување дека одлично знае да комбинира различни модни стилови, ...