TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милан се спаси од пораз со пенал во 97-мата минута, Нестор го збуни Донарума (Видео)

Спортманија - 03.03.2021

Несторовски повторно е еден од клучните играчи кај Фриулијаните, а и Пандев со Џенова освои бод во градското дерби. Удинезе на „Сан Сиро“ против Милан одигра „само“ 1-1 и освен што си помогна себеси да се најде во безбедна зона, индиректно му ...

ВИДЕО: Цел меч за Несторовски на „Сан Сиро“, Милан до бод во 97 минута!

Слободен Печат

Каква глупост на Ларсен во последните секунди, Милан од пенал во 97. минута се спаси од пораз (ВИДЕО)

24Фудбал

Милан извади реми со пенал во 95. минута, Пандев и Џенова ремизираа во градското дерби (ВИДЕО)

SportMedia

ВИДЕО: Кеси со пенал во 97. минута го спаси Милан од пораз против Удинезе!

Gol.mk

Милан се спаси од пораз од Удинезе со пенал во 95.минута (ВИДЕО)

Sport 1

(ВИДЕО) Катастрофален кикс на Милан – титулата се подалеку

Спортклуб

МКД

ВИДЕО: Во финишот им избега победата на Елмас и Наполи!

Слободен Печат - 03.03.2021

Вечерва во рамките од 25 коло во најсилното италијанско првенство составот на Наполи ремизираше на гостувањето кај Сасуоло со резултат 3:3. Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас за Наполи настапи од 67 минута како замена за Мертенс.

ВИДЕО: Елмас и Наполи останаа без целиот плен во Реџо Емилија

Sport M

Три пенали во трилерот со шест погодоци: Елмас и Наполи останаа без целиот плен во Реџо Емилија (ВИДЕО)

Дерби

Драма во Серија А: Наполи и Сасуоло во супер меч ги поделија бодовите 🎥

Спортски

Елмас играше како шпиц: Сасуоло и Наполи ремизираа по неверојатна пенал-завршница (ВИДЕО)

Sport 1

Тимот со најмалку нерешени во Серија А, конечно ремизираше во спектакуларен меч!

Спортманија

Калчо лудило: Сасуоло и Наполи си поделија по бод во меч со три пенали (ВИДЕО)

Gol.mk

SportMedia 24Фудбал Дриблинг Екипа МКД