TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Таткото на Меган Маркле завршил на операција и за се’ го обвинил синот

Екран - 16.05.2018

Драмата во семејството на Меган Маркле неколку дена пред нејзината венчавка со принцот Хари го доживува својот врв.Откако во јавност се појавиле информации дека соработувал со папараци, Томас Маркле ненадејно одлучил дека нема да оди на венчавката ...

И вештачката интелигенција ќе биде вклучена во британската кралска венчавка

Таратур - 16.05.2018

Како што пренесува Sky News, на кралската венчавка помеѓу принцот Хари и Меган Маркл ќе се користи софтвер со вештачка интелигенција (AI) за препознавање на лица за време на преносот од свадбата на 19-ти мај.

Драма пред свадбата - таткото на Меган имал срцев удар?

Deutsche Welle - 16.05.2018

Ќе дојде или не? На само три дена до свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, таткото на невестата е причина за иритации. Фановите на кралското семејство имаат разбирање за двојката. Нов пресврт во драмата со таткото на Меган Маркл пред свадбата.

Децата на принцот Вилијам ќе бидат деверчиња на венчавката на Хари

+инфо - 16.05.2018

Меѓу девериците и деверчињата ќе бидат и децата на една од најдобрите пријателки на Меган Маркл, пренесуваат британските медиуми. Децата на принцот Вилијам – Џорџ и Шарлот ќе бидат деверчиња на свадбата на неговиот помлад брат, принцот Хари и ...

Скандал по скандал: Кој сака да ја саботира Меган Маркл?

Хитпортал - 16.05.2018

Само неколку дена останаа до венчавката на годината, а идните младоженци не престануваат да се соочуваат со скандали кои им ги рушат потребниот мир и среќа. Принцот Хари и актерката Меган Маркл постојано се главна тема во сите светски медиуми.

Меган Маркел растроена пред свадбата

Локално - 16.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркел побараа разбирање и почит откако нејзиниот татко одби да присуствува на свадбената церемонија, објавија светските новински агенции. Изјава на палатата Кенсингтон за “оваа тешка ситуација” не ја потврди веста која беше ...

Taткото на Меган Маркел ја пропушта свадбата поради операција на бубрег

Локално - 16.05.2018

Таткото на Меган, Марк, на крај сепак нема да присуствува на венчавката на неговата ќерка, бидејќи ќе подлежи на операција на срцето. Уште еднаш, таткото на невестата на принцот Хари, рече дека нема да биде на свадбата, која ќе се одржи во среда.

Принцот Хари и Меган направени од пандишпан - Успешен обид за кралска торта?

Црнобело - 16.05.2018

Пред помалку од недела, Мадам Тисо во Лондон ги откри восочните фигури на принцот Хари и неговата идна сопруга, Меган Маркл. Сега, една девојка од Велика Британија, која професионално се занимава со изработка на торти и колачи, реши да го направи ...

Таткото на Меган Маркл се жали на срцев удар, ни полу-сетрата и братот нема да дојдат на свадбата!

МакМода - 16.05.2018

Последните денови пред свадбата на Меган Маркл, иако требаше да бидат исполнети со детаљи околу организацијата на големиот ден, наместо тоа, Меган се занимава со неочекувана семејна драма.

Свадбени правила кои Меган Маркл мора да ги почитува

Црнобело - 16.05.2018

Ако мислевте дека на „обичните“ невести им е тешко, замислете колку правила треба да следи кралската невеста, во случајов Меган Маркл. Додека секоја жена може да одбере што ќе носи, каква торта и покани ќе има за венчавката, Меган мора да го следи ...

Идната принцеза во солзи: Нема кој да ја испрати до олтар, татко и на денот на свадбата ќе биде на операција

Женски магазин - 16.05.2018

Таткото на Меган Маркл (36), Томас (73), изјави дека нема да дојде на свадбата на неговата ќерка со британскиот принц Хари (33). Постојат две причини за ова. Првата беше благ срцев удар кој му се случи пред една недела поради стрес.

Фотографии од детството на Меган Маркл

Репортер - 16.05.2018

Неколку дена пред свадбата на Меган Маркл и принцот Хари во јавноста се појавија неколку фотки од детството на актерката. „Меган беше многу нормално воспитана, но секогаш знаевме дека е родена за големи работи.

Кој ќе ја допрати Меган Маркл до олтарот на кралската венчавка?

Канал5 - 15.05.2018

Томас Маркл , таткото на Меган , нема да дојде на кралската венчавка за да ја отпрати ќерка си до олтарот. Откако се откри скандалот со папараците , таткото на Меган нема да дојде на кралската венчавка в сабота.

„Бритиш ервејс“ со посебен екипаж за свадбата на принцот Хари и Меган Маркл

А1 On - 15.05.2018

Авиокомпанијата „Бритиш ервејс“ соопшти дека на 19 мај ќе ја одбежи венчавката на принцот Хари и актерката Меган Маркл на тој начин што на летот од Лондон до Торонто сите членови на екипажот ќе се викаат Хари или Меган.

Досега невидени фотки од безгрижното и скромно детство на Меган Маркл

Црнобело - 15.05.2018

Постојат многу теории и претпоставки за лошиот однос помеѓу Меган Маркл и нејзиниот татко. Последните случувања со лажните папарацо фотки исто така беа скандал во јавноста, како и последната информација дека тој нема да присуствува на свадбата ...

Драма со кралската свадба – таткото на Меган нема да дојде

Стандард - 15.05.2018

Таткото на американската актерка Меган Маркл требаше да ја испрати до олтарот оваа сабота, кога целиот свет ќе ја следи во живо нејзината свадба со принцот Хари. Излегува, сепак, дека срцето на 73-годишниот Томас нема да го издржи напорот.

Сепак не доаѓа? Таткото на Меган местото на свадбената церемонија го препушта на сопругата

+инфо - 15.05.2018

Томас Маркл (73), смета дека неговата поранешна сопруга Дорија Рагланд треба да ја придружува нивната ќерка Меган на нејзиниот пат до олтарот на венчавката со британскиот принц Хари в сабота.

Таткото на Меган Маркл сепак ја пропушта венчавката?

Кајгана - 15.05.2018

Британското семејство не потврди, но ниту ги негираше информациите дека таткото на Меган Маркл ќе ја пропушти венчавката на својата ќерка во сабота, односно останува неизвесно дали ќе ја испрати до олтарот на венчавката со принцот Хари во дворецот ...

Објавено е видео од принцот Хари и Меган во кревет: Како реагирало кралското семејство?

Убавина и Здравје - 15.05.2018

Беше прашање на време кога новата романса во кралското семејство ќе добие своја филмска приказна Откако излезе најавното видео од 20 секунди за филмот, најголемите обожаватели на кралското семејство со нетрпение ја очекуваат премиерата на филмот ...

Поглед во кралската кујна каде се приготвува храната за Меган и Хари (ВИДЕО)

+инфо - 15.05.2018

На што би личела кралска свадба без божествена гозба? Како што се приближува свадбата на Меган Маркл и принцот Хари, вработените во кујната на Виндзор замокот се зафатени со подготвки за свадбата.

Авио-компанија со посебен лет ја одбележува кралската венчавка

Локално - 15.05.2018

Авио-компанијата „Бритиш ервејс“ во сабота на свој начин ќе го одбележи венчавањето на новата кралска двојка принцот Хари и Меган Маркл – со лет од Лондон до Торонто чии членови на посадата ќе се викаат Хари или Меган.

(ФОТО) После скандалот со татко и се огласила и’ Меган Маркле!

Екран - 15.05.2018

После скандалот со татко и за целата ситуција одлучила да се огласи и’ Меган Маркле. Само неколку дена пред венчавката на годината Меган Маркле била шокирана со веста за срцевиот удар кој го доживел нејзиниот татко, Томас Маркле, а идната членка на ...

Кралската венчавка „продава“ смешни, чудни и непотребни производи

Н.Македонија - 15.05.2018

Боенки со ликовите на принцот Хари и на Меган Маркл, хартиени исечоци, маски и кукли со ликовите на среќниот пар, обетки, храна, како и облека за домашни миленици, се меѓу производите инспирирани од кралската венчавка што ќе се одржи в сабота, а кои ...

Авиокомпанија на необичен начин ќе ја обележи кралската венчавка

Курир - 15.05.2018

Компанијата Бритиш ервејс во сабота на свој начин ќе ја обележи венчавката на британскиот принц Хари и актерката Меган Маркл, односно на летот од Лондон за Торонто ќе работи екипаж во кој сите членови се викаат Хари или Меган.

Кои познати личности ќе присуствуваат на кралската свадба?

Црнобело - 15.05.2018

Се одбројуваат денови до свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, но дали знаете дека сите членки на групата Spice Girls се поканети на кралската свадба? Се разбира, Викторија ќе присуствува заедно со Дејвид Бекам.

Присуството на таткото на Меган Маркл на венчавката неизвесно

А1 On - 15.05.2018

Британската кралска палата не потврди, ниту, пак, негираше дали таткото на Меган Маркл ќе присуствува на венчавката в сабота, односно дали ќе ја испрати својата ќерка до олтарот препуштајќи му ја на принцот Хари.

(ФОТО) Таткото на Меган Маркле повторно и приредува непријатност: Не доаѓа на венчавката!

Екран - 15.05.2018

Томас Маркле вели дека нема да дојде на венчавката на својата ќерка Меган бидејќи пред шест дена имал инфаркт, а не сака да и создава дополнителни непријатности поради фотографии за кои добил пари… Во последните денови пред венчавката Меган Маркле ...

По скандалот со фотографиите таткото на Меган Маркле завршил на операција и за се’ го обвинил синот

Скопје24 - 16.05.2018

Драмата во семејството на Меган Маркле неколку дена пред нејзината венчавка со принцот Хари го доживува својот врв.Откако во јавност се појавиле информации дека соработувал со папараци, Томас Маркле ненадејно одлучил дека нема да оди на венчавката ...

Пресврт: Кој ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот?

Точка - 15.05.2018

Според последните информации од Велика Британија, таткото на Меган Маркл нема да присуствува на кралската венчавка после непријатностите кој ги доживеа околу монтираните фотографии и дека му продавал папарацо фотографии на "жолтата штампа".

СЕ ЗА КРАЛСКАТА ВЕНЧАВКА: Вештачка интелигенција ќе биде вклучена на свадбата

Фактор - 16.05.2018

Според она што го пишува Sky News, на големиот спекталк-кралската венчавка помеѓу принцот Хари и Меган Маркл ќе се користи софтвер со вештачка интелигенција (AI) за препознавање на лица за време на преносот од свадбата на 19-ти мај.

Драма пред свадбата – таткото на Меган имал срцев удар?

Либертас - 16.05.2018

Ќе дојде или не? На само три дена до свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, таткото на невестата е причина за иритации. Фановите на кралското семејство имаат разбирање за двојката. Нов пресврт во драмата со таткото на Меган Маркл пред свадбата.

Децата на принцот Вилијам ќе бидат деверчиња на венчавката на Хари

А1 On - 16.05.2018

Децата на принцот Вилијам – Џорџ и Шарлот ќе бидат деверчиња на свадбата на неговиот помлад брат, принцот Хари и глумицата Меган Маркл. Меѓу девериците и деверчињата ќе бидат и децата на една од најдобрите пријателки на Меган Маркл, пренесуваат ...

Таткото на Меган нема да присуствува на кралската венчавка заради срцев удар и наместените фотки

Црнобело - 15.05.2018

Томас Маркл, таткото на Меган Маркл, за TMZ изјавил дека нема да присуствува на кралската венчавка и нема да ја испрати својата ќерка до олтарот, заради контроверзните наместени папарацо фотки.

Ќе прави проба со фризерот- Целиот свет зборува фризурата на идната принцеза Меган Маркл

Курир - 15.05.2018

Само неколку денови остануваат до свадбата на принцот Хари и Меган Маркел. На островот, сите се прашуваат каква фризура ќе избере таа за пред олтар. Додека фановите на Меган се прашуваат кој ќе биде авторот на венчаница – Ralph & Russo, Marchesa или ...

Ријана е гостинка на свадбата на Хари и Меган

ЗаЗабава - 15.05.2018

Ријана е една од гостинките на претстојната свадба на принцот Хари и Меган Маркл. На церемонијата што ќе се одржи следната сабота, луѓе од светската политичка елита не се поканети. Наместо тоа, на свадбата на брачната двојка во замокот Виндзор ќе ...

Таткото на Меган Маркл не доаѓа на свадбата откако бил фатен како мести папарацо фотографии

Сакам да кажам - 14.05.2018

Таткото на Меган Маркл можеби нема да се појави на нејзината свадба, што ќе се одржи оваа сабота во Лондон. Томас Маркл им ја најавил ваквата можност на новинарите во Мексико, каде што живее, додавајќи дека не сакал да ѝ приреди непријатности на ...

Таткото на Меган Маркл нема да присуствува на свадбата?

Локално - 15.05.2018

Британската кралска палата не потврди, ниту негираше дали таткото на Меган Маркл ќе присуствува на венчавката в сабота, односно дали ќе ја испрати ќерката до олтарот. До венчавката остнаа уште три дена, а америкнаксиот магазин TMZ објави дека Томас ...

Нови детали од минатото на идната принцеза: Меган била во врска со порно глумец

Вечер - 15.05.2018

Меган Маркл својот поранешен љубовен живот го крие како змијата што ги крие нозете, а откако врската со принцот Хари стана јавна и дека таа ќе биде идната принцеза постојано испливуваат нови детали од нејзиното минато.

(ФОТО) Меган вовела обичај кој не му се допаѓа на кралското семејство!

Екран - 15.05.2018

Меган Маркле во сабота ќе стане членка на британското кралско семејство. Се’ е подготвено за венчавката на годината, а британските новинари со денови се натпреваруваат кој ќе објави повеќе непознати детали за љубовната врска на британскиот принц и ...

Идната принцеза во тага: Нема кој да ја испрати до олтар, таткото на Меган и најблиското семејство нема да дојдат на ...

Курир - 16.05.2018

Последните денови пред свадбата на Меган Маркл, иако требаше да бидат исполнети со детаљи околу организацијата на големиот ден, наместо тоа, Меган се занимава со неочекувана семејна драма.

„Бритиш ервејс“ со посебен екипаж за свадбата на принцот Хари и Меган Маркл

Локално - 15.05.2018

Авиокомпанијата „Бритиш ервејс“ соопшти дека на 19 мај ќе ја одбежи венчавката на принцот Хари и актерката Меган Маркл на тој начин што на летот од Лондон до Торонто сите членови на екипажот ќе се викаат Хари или Меган.

Таткото на Маркл своето место на свадбената церемонија го препушта на сопругата

Н.Македонија - 15.05.2018

Томас Маркл, таткото на Меган Маркл, смета дека неговата поранешна сопруга Дорија Рагланд треба да ја придружува нивната ќерка до олтарот на венчавката со британскиот принц Хари во сабота, јавува „Дејли Меил“, повикувајќи се на неименуван извор.

Присуството на таткото на Меган Маркл на венчавката неизвесно: Добил срцев удар од страв дека нема да биде поканет?!

Бриф - 15.05.2018

Британската кралска палата не потврди, ниту, пак, негираше дали таткото на Меган Маркл ќе присуствува на венчавката в сабота, односно дали ќе ја испрати својата ќерка до олтарот препуштајќи му ја на принцот Хари.

Децата на принцот Вилијам ќе бидат деверчиња на венчавката на Хари

Сител - 16.05.2018

- Децата на принцот Вилијам - Џорџ и Шарлот ќе бидат деверчиња на свадбата на неговиот помлад брат, принцот Хари и глумицата Меган Маркл. Меѓу девериците и деверчињата ќе бидат и децата на една од најдобрите пријателки на Меган Маркл, пренесуваат ...

Нови детали од минатото на идната принцеза: Меган била во врска со глумец на филмови за возрасни (ГАЛЕРИЈА)

Скопје24 - 15.05.2018

Меган Маркл својот поранешен љубовен живот го крие како змијата што ги крие нозете, а откако врската со принцот Хари стана јавна и дека таа ќе биде идната принцеза постојано испливуваат нови детали од нејзиното минато.

„Бритиш ервејс“ со екипаж со имиња Хари и Меган на 19 мај ќе ја одбележи венчавката

+инфо - 15.05.2018

Авиокомпанијата „Бритиш ервејс“ соопшти дека на 19 мај ќе ја одбежи венчавката на принцот Хари и актерката Меган Маркл на тој начин што на летот од Лондон до Торонто сите членови на екипажот ќе се викаат Хари или Меган.

Присуството на таткото на Меган Маркл на венчавката неизвесно

+инфо - 15.05.2018

Американскиот портал ТМЗ објави дека Томас Маркл нема да присуствува на свадбата, по скандалот и тврдењата дека тој правел фотографии за една папарацо агенција. Британската кралска палата не потврди, ниту, пак, негираше дали таткото на Меган Маркл ...

И децата на принцот Вилијам ќе имаат функција на кралската венчавка- еве како ќе го свртат медиумското внимание кон ...

Курир - 16.05.2018

Децата на принцот Вилијам и принцезата Кејт Мидлтон- Џорџ и Шарлот ќе бидат деверчиња на свадбата на неговиот помлад брат, принцот Хари и актерката Меган Маркл. Меѓу деверушуте и деверчињата ќе бидат и децата на една од најдобрите пријателки на ...

На кого Меган Маркл ја довери фризурата за свадбата?

ЗаЗабава - 16.05.2018

Само неколку денови остануваат до свадбата на принцот Хари и Меган Маркел. Сите се прашуваат каква фризура ќе избере таа за пред олтар. Додека фановите на Меган се прашуваат кој ќе биде авторот на венчаница – Ralph & Russo, Marchesa или Erdem во ...

Нови детали од минатото на идната принцеза Меган

Курир - 15.05.2018

Меган Маркл својот поранешен љубовен живот го крие како змијата што ги крие нозете, а откако врската со принцот Хари стана јавна и дека таа ќе биде идната принцеза постојано испливуваат нови детали од нејзиното минато.