TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Црвена Звезда и Динамо Загреб елиминирани во квалификациите за ЛШ

Дриблинг - 16.09.2020

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми со Динамо Загреб претрпе елиминација на гостувањето кај Ференцварош во квалификациите од ЛШ. Хрватскиот првак загубо со 2:1, Адеми го одигра целиот натпревар.

Адеми со Динамо не ја мина пречката наречена Ференцварош

Спортманија - 16.09.2020

Лигата на Европа втора шанса за Модрите Динамо загреб и капитенот Аријан Адеми претрпеа елиминација од Ференцварош при конечни 2-1 во мечот од третото квалификациско коло во Лигата на шампионите.

ЛИГА НА ШАМПИОНИ: Динамо Загреб капитулира во Будимпешта (видео)

SportMedia - 16.09.2020

Продолжи падот на балканските екипи во квалификациите на Лигата на шампионите. После елиминацијата на Црвена Звезда од кипарска Омонија, испадна и хрватскиот шампион Динамо Загреб. „Модрите“ вечерва доживеаа пораз на гостувањето кај Ференцварош со ...

Тежок е патот до ЛШ, по Звезда испадна и Динамо Загреб

TopSport - 16.09.2020

Албанскиот напаѓач Мирто Узуни се „оправда“ за постигнатиот гол за да биде стрелец на победничкиот гол за 2:1 победа на Ференцварош над Динамо Загреб за пласман во плејофот од Лигата на шампионите.

Адеми и Динамо елиминирани: Ференцварош продолжува да шокира фаворити (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.09.2020

Ференцварош го совлада Динамо Загреб со 2-1 и се пласираше во плеј-офот во Лигата на шампиони. Унгарскиот шампион продолжува со изненадувањата во елитата, бидејќи во претходното коло го елиминираше Селтик и тоа во Глазгов.

ВИДЕО: Динамо Загреб падна во Будимпешта, Адеми остана без ЛШ

Gol.mk - 16.09.2020

Динамо Загреб и Аријан Адеми нема да играат во Лигата на шампионите затоа што загубија кај Ференцварош (2-1) во Будимпешта, во рамки на третата квалификациска рунда. Хрватските „модри“ важеа за фаворити, но тимот на Ребров направи ново изненадување ...

И Динамо се сопна во квалификациите за ЛШ

Кајгана - 16.09.2020

Хрватскиот шампион потклекна кај унгарски Ференцварош и ја заврши борбата за влез во групите од најеминентното светско клупско натпреварување. Уште во 2. минута работите излегоа од контрола за Хрватите откако Герге Ловренчич погоди за рано водство ...

Адеми и Динамо Загреб елиминирани од ЛШ

Екипа - 16.09.2020

Хрватскиот првак Динамо Загреб доживеа елиминација во квалификациите за Лигата на шампионите откако загуби од Ференцварош во Будимпешта со 2-1. Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми го одигра целиот меч, но „модрите“ не успеаја да стигнат до ...

Адеми и Динамо Загреб патуваат во Будимпешта по европска „виза“

Gol.mk - 16.09.2020

Хрватски Динамо Загреб го доби најтешкиот можен ривал на ждрепката за третото квалификациско коло во Лигата на шампионите. „Модрите“ ќе патуваат во Будимпешта кај Ференцварош , по европска „виза“.

Тежок е патот до ЛШ, по Звезда испадна и Динамо Загреб

Макфакс - 16.09.2020

Албанскиот напаѓач Мирто Узуни се „оправда“ за постигнатиот гол за да биде стрелец на победничкиот гол за 2:1 победа на Ференцварош над Динамо Загреб за пласман во плејофот од Лигата на шампионите.