TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меси откри колку време нема зборувано со Бартомеу и ја зачуди јавноста

Дерби - 09.10.2019

Лионел Меси излезе со материјал за неколку насловни страници во ексклузивното интервју кое го направи за угледното каталонско радио „RAC1“, разговор при кој првата ѕвезда на Барселона се огласи за своите тешки денови во клубот, за своите најдобри и ...

Пике: Фудбалот е шоу, фарса, сè што читате е лага

МКД - 09.10.2019

Жерард Пике вели дека контроверзиите кои ги креира речиси секогаш ги прави со предумисла, дефанзивецот на Барса додава дека фудбалот е шоу, фарса и се што љубителите читаат е лага. Шпанецот често знае да крене прашина со своите изјави или со потег и ...

Нејмар го правда својот статус во Бразил: Меси добива специјaлен третман и сигурно не поради тоа што е убав

24Фудбал - 09.10.2019

Нејмар против Сенегал ќе го одигра натпреварот број 100 во дресот на „кариоките“, напаѓачот признава дека добива специјален третман во репрезентацијата но вели дека го заслужил тоа со партиите кои ги пружил.

Нејмар: Сите знаат дека имав желба да си заминам од ПСЖ

Sport 1 - 09.10.2019

Нејмар е со репрезентацијата на Бразил каде го очекува 100-тиот натпревар во дресот на „кариоките“ и тоа на пријателскиот натпревар со Сенегал, што е закажан за утре. Ѕвездата на денешната прес-конференција повторно зборуваше за изминатото лето и ...

Меси: Пред 5 години за малку ќе си заминев од Барса

Кајгана - 09.10.2019

Лео Меси откри дека поради случајот со затајување данок бил разочаран од Шпанија и поради тоа за малку не го напуштил каталонскиот гигант. Во 2014 година Меси и неговиот татко беа обвинети за затајување на данок од страна на шпанскиот суд.

Меси: Сакав Роналдо да остане во Реал Мадрид

СуперСпорт - 09.10.2019

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси откри дека отсекогаш сакал Роналдо да остане во Реал Мадрид. Роналдо ја доби Серија А со Јувентус минатата сезона, а дури и беше прогласен за МВП на сезоната за неговите подвизи за бјанкониерите, иако не беше ...

Имам дресови на Реал, ама никогаш не сум ги облекол, алергичен сум на нив

Спортклуб - 09.10.2019

Контроверзниот дефанзивец на Барселона, Жерард Пике призна дека има неколку дресови на најлутиот ривал Реал Мадрид, но тие му се само како сувенири/ „Знаев да сменам дрес со играчите на Реал, но никогаш не сум ги облекол.

„Тоа беа тешки времиња, преку глава ми беше од сè“ - Меси открива кога размислувал за заминување од Барса и кои биле ...

24Фудбал - 09.10.2019

Лео Меси имаше долго интервју за РАЦ1, Аргентинецот говореше на многу теми, откри кога размислувал за промена на средината и дали може во иднина да замине од Камп Ноу. Пред неколку години се шпекулираше дека Манчестер Сити по наредба на Пеп ...

„Ми беше преку глава, тоа беа тешки времиња и сакав да заминам од Барселона“

СуперСпорт - 09.10.2019

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси даде интервју за „РАЦ1“, кадешто зборуваше за многу теми, но откри дека размислувал да ја напушти Каталонија. Пред неколку години англиските медиуми објавија дека Манчестер сити ќе тргне по потписот на ...

Меси откри кој му е најдраг меч во кариерата

SportMedia - 09.10.2019

Првата ѕвезда на Барселона и на Аргентина, Лионел Меси во интервју за каталонската радио станица РАК1 откри кој му е најдраг натпревар во кариерата. Меси без дилеми за број еден меч го одбра полуфиналето во Лигата на шампионите во 2011 година, на ...

Бев убеден дека Флорентино и Реал (М) ќе најдат решение

Вечер - 09.10.2019

Најскапиот фудбалер на денешницата и најголема ѕвезда во дресот на актуелниот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, Неимар, беше главна ѕвезда за време на летниот преоден рок. Брзоногиот напаѓач редовно ги полнеше спортските страници во сите весници ...

Лионел Меси откри кој е неговиот омилен натпревар што го одигра во кариерата (ВИДЕО)

Sport M - 09.10.2019

Еден од најдобрите фудбалери во светот, Лионел Меси даде одлично интервју за „RAC1“ кое привлече големо внимание од фудбалската јавност. Меси зборуваше за плановите да ја заврши кариерата во дресот на Барселона, и дека се надева дека ќе игра уште ...

Односот со Гризман и желбата да се врати Нејмар, Меси зборува отворено!

Sport M - 09.10.2019

Постојат многу шпекулации дека Лионел Меси бил против трансферот на Антоан Гризман во Барселона. Дури се зборува дека Аргентинецот барал враќање на Нејмар по секоја цена. Во врска со овие гласини, самиот Меси зборуваше во интервју за „RAC1“, каде ...

„Меси и Роналдо треба да ја добиваат наградата за најдобар фудбалер секоја година“

Екипа - 09.10.2019

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Димитар Бербатов смета дека Кристијано Роналдо и Лионел Меси треба секоја година да ја добиваат наградата за најдобар фудбалер во светот. „Како може некој да бира меѓу нив двајца? Мислам дека двајцата ...

Меси откри кој е неговиот најдобар гол и најтешкиот противник со кој се соочил во кариерата

Дерби - 09.10.2019

Капитенот на шпанскиот шампион Барселона, Лионел Меси во своето последно интервју за каталонско радио „RAC1“ отворено говореше на многу интересни теми поврзани со минатото, сегашноста и притоа откри неколку интересни информации и негови ставови.

Меси открива: Размислував да ја напуштам Барселона...

Точка - 09.10.2019

Ѕвездата на Барселона откри дека во 2013-та година бил блиску до тоа да донесе одлука за промена на клубот, но сепак одлучил да остане на „Камп Ноу“. 32-годишниот Аргентинец во интервјуто за "RAC1" изјави дека почувствувал дека е лошо третиран во ...

Пике: Светот на фудбалот е фарса, се што ќе прочитате е лага

Дерби - 09.10.2019

Жерард Пике е еден од фудбалските асови кој никогаш немал влакна на јазикот и секогаш искрено, директно зборувал на секоја тема, па често поради тоа е критикуван, односно со тоа сам си правел проблеми.

Меси ги изненади сите: Веќе пет месеци не сум разговарал со претседателот!

Sport M - 09.10.2019

Лионел Меси неодамна даде интервју за „RAC1“ каде раскажа многу интересни работи, како што е неговата врска со претседателот Бартомеу. Аргентинецот ги изненади сите, велејќи дека поминаа пет месеци од нокаутот во Лигата на шампионите од Ливерпул, и ...

Реал го наградува Бензема со нов договор и поголема плата

Опсервер - 09.10.2019

Реал Мадрид дефинитивно има проблеми по заминувањето на Кристијано Роналдо. И иако тоа беше пред повеќе од една година, Португалецот сè уште му недостасува на тимот. Еден од играчите кој не е засегнат од ова е Карим Бензема.

Меси жали поради заминувањето на Роналдо во Јувентус

Спортклуб - 09.10.2019

Ѕвездата на Барселона, Лео Меси, признава дека му недостига ривалството со Кристијано Роналдо, кој летото 2018 година реши дека е време за трансфер во друг клуб. Португалецот се пресели во Јувентус и во првата година од неговото заминување, освои ...

Меси откри каде ќе ја заврши кариерата и го „ПЕЦНА“ Реал! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 09.10.2019

Таа ноќ блескаше, најомилен меч во дресот на каталонскиот гигант му е оној на „Сантјаго Бернабеу“ пред осум години... Најдобриот фудбалер на светот, Лионел Меси даде големо интервјуто за „RAC1 “ кое предизвика доста големо внимание во фудбалската ...

Меси: Сакав Роналдо да остане во Реал Мадрид

Sport M - 09.10.2019

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси призна дека посакуваше неговиот долгогодишен ривал Кристијано Роналдо да не го напушти Реал Мадрид. Дуото го подигнаа стандардот за индивидуални настапи во Ла Лига и меѓународниот фудбал во текот на изминатата ...

Меси: Не можев да издржам, сакав да си заминам од Барселона

Sport 1 - 09.10.2019

Легендата на Барселона, Лионел Меси изјави дека размислувал да го напушти клубот поради проблемите со даночните власти во Шпанија. Аргентинецот во 2013 и 2014 година беше обвинет за затајување данок во висина од 3,5 милиони евра заедно со неговиот ...

Меси конечно ја реши иднината – Го открива клубот каде што сака да ја заврши кариерата

Sport M - 09.10.2019

Лео Меси во неодамнешното интервју за медиумите рече дека сака да ја заврши кариерата во Барселона и оваа идеја станува се посилна и посилна. „Идејата да ја завршам кариерата во Барселона станува сè посилна.

Пике: Алергичен сум на дресот на Реал Мадрид

+инфо - 09.10.2019

Дефанзивецот на Барселона, Жерард Пике уште еднаш го „пецна“ лутиот ривал Реал Мадрид. – Никогаш не сум носел дрес на Реал Мадрид. Имаше моменти кога го менував дресот по мечот со играчите на мадридскиот тим, но никогаш не сум го носел.

Меси призна: Се исплашив, дека Нејмар ќе премине во Реал Мадрид

Курир - 09.10.2019

Петкратниот освојувач на „Златната топка“, Лионел Меси стравувал дека неговиот поранешен соиграч Нејмар може да го засили неговиот голем непријател Реал Мадрид во текот на летото. Самиот Аргентинец го призна ова.

Пике: Хејтерите ме направија подобар фудбалер

24Фудбал - 09.10.2019

Пике се осврна и на свирежите кои ги добиваше од шпанските навивачи играјќи во дресот на шпанскиот национален состав, за тој период вели дека е најдобриот за него. Дефанзивецот на Барселона, Џерард Пике вели дека хејтерите кои ги има зад себе се ...

Меси: Чави и Иниеста се уникатни

TopSport - 09.10.2019

Како најава за големиот спектакл, шоуто „Меси10“, во кое преку акробатски перформанс ќе биде претставена кариерата на ѕвездата на Барселона, Меси дал опширно интервју за Каталонското радио.

Пике: Алергичен сум на дресот на Реал Мадрид

Опсервер - 09.10.2019

Дефанзивецот на Барселона, Жерард Пике уште еднаш го „пецна“ лутиот ривал Реал Мадрид. Пике е „дете“ на Барселона. За каталонскиот тим во првенството на Шпанија, тој одиграл 318 натпревари, во кои постигна 28 ...

Меси и Роналдо ќе добијат забрана за влез во Велика Британија

SportMedia - 09.10.2019

Доколку се случи Брегзит поточно Велика Британија излезе во Европската Унија, бројни на познати фудбалски ѕвезди ќе се соочат со огромни проблеми. Во овој случај, според новиот закон на оваа земја, сите оние кои се осудени за данок нема да можат да ...

Меси призна дека сакал да ја напушти Барселона, но за чудо не добил ниту една понуда ….

Дерби - 09.10.2019

Лионел Меси за прв пат јавно призна дека сакал да ја напушти Шпанија, а со тоа и Барселона во 2017 година кога изби скандалот за затајување на данок. Меси беше топ тема во шпанските медиуми затоа што наводно го затајувал својот данок, а беше гонет и ...

Барселона должи на многу страни

Н.Македонија - 09.10.2019

Фудбалскиот клуб Барселона заработи рекордни 222 милиони евра од продажбата на Бразилецот Нејмар на француски ПСЖ во јули 2017 година. Две години и три месеци подоцна, славниот каталонски клуб е во уште поголеми долгови кон банките и доверителите во ...

Меси: Се исплашив дека Нејмар ќе замине во Реал Мадрид

Екипа - 09.10.2019

Аргентинскиот ас Лионел Меси призна во интервју за „РАЦ 1“ дека во еден момент од летниот преоден рок помислил дека Бразилецот Нејмар би можел да заврши на „Сантијаго Бернабеу“. Тој беше незадоволен од Пари Сен Жермен и инсистираше да замине, а Реал ...

Пике: Светот на фудбалот е фарса, се што читате е лага

TopSport - 09.10.2019

Џерар Пике како организатор и финансиер на новиот Девис куп гостувал на телевизијата. Гостувањето тој го искористил и урне некои митови за врвниот фудбал. „Најчесто свесно влегувам во неволји. Најчесто ‘умирам’ од смеа, уживам во тоа.

Меси, Роналдо, Диего Коста, Марсело…нема да можат да влезат во Велика Британија

TopSport - 09.10.2019

Излегувањето на Велика Британија од Европската унија потенцијално би можело да им предизвика големи проблеми на познати фудбалски имиња, односно на сите оние што во Шпанија се осудени поради даночно затајување.

Меси бил убеден дека Нејмар ќе заврши во Реал

TopSport - 09.10.2019

Лионел Меси во интервју за Каталонското радио се осврнал и на летната трансфер-сага со Нејмар. Во Барселона постоеше желба но на крајот не се договорија со ПСЖ околу Бразилецот. Најмер пред две години за рекордна сума од 222 милиони евра замина од ...

Меси со искрена изјава: Стравував дека Флорентино ќе го купи…

Дерби - 09.10.2019

Лионел Меси конечно ја остави непријатната повреда зад себе и врза два натпревари како стартер во новата натпреварувачка сезона, а тоа веднаш донесе позитивни работи во играта на Барселона која изгледа далеку поинаку со својата најдобра ѕвезда.

Меси призна: Мислев дека Нејмар ќе оди во Реал!

Спортклуб - 09.10.2019

Аргентинската суперѕвезда во интервју за Радио Каталонија призна дека го изненадил развојот на настаните ова лето со Нејмар. Фудбалерот на ПСЖ не криеше дека сака да се врати на Камп Ноу, но по долгите и мачни преговори, до трансфер не дојде.

„Меси и Роналдо секоја година треба да добиваат награди“

TopSport - 09.10.2019

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Димитар Бербатов, смета дека Лионел Меси и Кристијано Роналдо секоја година треба да добиваат наградата за најдобар играч во светот. Аргентинецот и Португалецот досега имаат освоено по пет „Златни топки“, ...

По Брегзит, Меси и Роналдо нема да смеат да влезат на Островот

А1 On - 08.10.2019

Некои од најдобрите светски фудбалери, како Лионел Меси, Кристијано Роналдо, Диего Коста, Марсело, и нивните клубови, би можеле да имаат голем проблем доколку после излегувањето на Велика Британија од Европската унија, треба да играат со тим од ...

Бензема ќе потпишел нов договор

Макфакс - 08.10.2019

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, наскоро ќе го продолжел договорот со клубот до 2022 година. Бензема кој пред една деценија од Лион пристигнал на „Сантијаго Бернабеу“ со новиот договор ќе добие 11 милиони евра по сезона.

Бејл го губи трпението – на лето го напушта Реал

Таратур - 08.10.2019

Ѕвездата на Реал Мадрид, Герет Бејл не сака да слушне за останување на „Сантиаго Бернабеу“ после завршувањето на сезоната, пренесува „АС“. Весникот тврди дека Велшанецот е огорчен и донел конечна одлука дека ова ќе биде неговата последна сезона во ...

Бензема ќе потпишел нов договор

MTM - 08.10.2019

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, наскоро ќе го продолжел договорот со клубот до 2022 година. Бензема кој пред една деценија од Лион пристигнал на „Сантијаго Бернабеу“ со новиот договор ќе добие 11 милиони евра по сезона.

Меси и Роналдо по Брегзит нема да смеат да стапнат на Островот

Независен - 08.10.2019

Некои од најдобрите светски фудбалери, како Лионел Меси, Кристијано Роналдо, Диего Коста, Марсело, и нивните клубови, би можеле да имаат голем проблем доколку после излегувањето на Велика Британија од Европската унија, треба да играат со тим од ...

Меси и Роналдо нема да смеат да влезат на Островот по Брегзит

iPortal - 08.10.2019

Некои од најдобрите светски фудбалери, како Лионел Меси, Кристијано Роналдо, Диего Коста, Марсело, и нивните клубови, би можеле да имаат голем проблем доколку после излегувањето на Велика Британија од Европската унија, треба да играат со тим од ...

По Брегзит, Меси и Роналдо нема да смеат да влезат на Островот

Нетпрес - 08.10.2019

Некои од најдобрите светски фудбалери, како Лионел Меси, Кристијано Роналдо, Диего Коста, Марсело, и нивните клубови, би можеле да имаат голем проблем доколку после излегувањето на Велика Британија од Европската унија, треба да играат со тим од ...

Брегзит ќе ги спречи Меси и Роналдо да влезат на Островот

+инфо - 08.10.2019

Кон крајот на месецов се очекува Велика Британија да излезе од ЕУ, а сите фудбалери кои имаат условни затворски казни за ненавремено плаќање на даноците, нема да може да влезат во кралството, поточно во Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска.

По Брегзит, Меси и Роналдо нема да смеат да влезат на Островот

Либертас - 08.10.2019

– Некои од најдобрите светски фудбалери, како Лионел Меси, Кристијано Роналдо, Диего Коста, Марсело, и нивните клубови, би можеле да имаат голем проблем доколку после излегувањето на Велика Британија од Европската унија, треба да играат со тим од ...

Брегзит ќе ги затвори вратите за Меси и Роналдо на Островот, поради проблем со даноците

MakPress - 09.10.2019

Некои од најдобрите светски фудбалери, како Лионел Меси, Кристијано Роналдо, Диего Коста, Марсело, и нивните клубови, би можеле да имаат голем проблем доколку после излегувањето на Велика Британија од Европската унија, треба да играат со тим од ...

Меси со искрена изјава: Стравував дека Флорентино ќе го купи…

Точка - 09.10.2019

Лионел Меси конечно ја остави непријатната повреда зад себе и врза два натпревари како стартер во новата натпреварувачка сезона, а тоа веднаш донесе позитивни работи во играта на Барселона која изгледа далеку поинаку со својата најдобра ѕвезда.