TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Судот купува време за да најде начин да ги ослободи обвинетите за сообраќајката кај Ласкарци, велат роднините на ...

Сакам да кажам - 24.11.2022

Место да ги прими денеска судија Дијана Груевска роднините на загинатите и тешко повредени патници во сообраќајната несреќа пред четири години кај селото Ласкарци, за кое судење уште нема правда, таа денеска им испратила судски службеник да им каже ...

Роднините на настрадание во Ласкарци револтирани од бавниот судски процес

Канал5 - 24.11.2022

Речиси четири години чекаат правда. Роднините на загинатите патници во автобусот на „Дурмо Турс“ кој се преврте на автопатот Скопје – Тетово во февруари 2019 година револтирани што нема никаква одговорност за изгубените 16 човечки животи.

Речиси четири години нема завршница за несреќата кај Ласкарци

Алфа - 24.11.2022

По речиси четири години од несреќата кај Ласкарци, судскиот процес нема завршница. Една година се чека супервештачење од Бирото за супервештачења, а со месеци се одложуваат и рочишта. Срамота е за судството, за судијката Дијана Груевска Илиевска ...

Роднините на жртвите кај Ласкарци бараат одговори од судијката зошто и по 4 години нема пресуда – се сомневаат на ...

Телма - 24.11.2022

Роднини на жртвите во сообраќајката кај Ласкарци дојдоа во Кривичниот суд каде денеска се одложи уште едно рочиште поради неизготвеното супер вештачење кое се чека повеќе од една година. Разочарани се од судството бидејки речиси 4 години по ...

Семејствата на загинатите кај Ласкарци: Има сомнеж дека супер вештачењето е за заштита на виновниците, ќе бидеме ...

А1 On - 24.11.2022

Со насолзени очи, но и револт, родители и роднини на загинатите во автобуската несреќа кај Ласкарци, по четири години, бараат виновниците да одговараат. Безброј одложени рочишта, чекање на ново супервештачење, одлговлекување, но и лажни ветувања ...

„Несреќа кај Ласкарци“: Ги изгубија блиските, а губат и надеж за правда бидејќи скоро година процесот е заглавен

Скопје1 - 24.11.2022

Во однос на денешните медиумски изјави на дел од оштетените во предметот со К.бр. 1407/19 поврзан со автобуската несреќа кај Ласкарци, Кривичниот суд ја информира јавноста, но и оштетените чив револт целосно го разбираме, дека: Предметот на ...

На 29 ноември, конечно, вештаците ќе направат увид на автобусот на „Дурмо турс“

Телма - 23.11.2022

На 29 ноември во судскиот акмис ќе се запише уште едно одложено рочиште за сообракајната несрека кај Ласкарци, но истовремено вештаците ќе го направат еден од последите чекори за привршување на ова супер-вештачење кое судската постапка досега ја ...

Соопштение на Кривичен суд Скопје во врска со автобуската несреќа кај Ласкарци

Канал5 - 24.11.2022

Во однос на денешните медиумски изјави на дел од оштетените во предметот со К.бр. 1407/19 поврзан со автобуската несреќа кај Ласкарци, ја информираме јавноста, но и оштетените чив револт целосно го разбираме, дека: Предметот на 21.12.2021 година е ...

„Несреќа кај Ласкарци“: Ги изгубија блиските, а губат и надеж за правда бидејќи скоро година процесот е заглавен

24Инфо - 24.11.2022

Предметот на 21.12.2021 година е испратен на супервештачење во Бирото за судски вештачења, како надлежен орган кој треба да состави тим од вешти лица за изготвување на наодот, со оглед да претходно Техничкиот факултет во Битола одби да го изработи ...

Соопштение на Кривичен суд Скопје во врска со автобуската несреќа кај Ласкарци

Сител - 24.11.2022

Во однос на денешните медиумски изјави на дел од оштетените во предметот со К.бр. 1407/19 поврзан со автобуската несреќа кај Ласкарци, ја информираме јавноста, но и оштетените чив револт целосно го разбираме, дека: Предметот на 21.12.2021 година е ...

Соопштение на Кривичен суд Скопје во врска со автобуската несреќа кај Ласкарци

4NEWS - 24.11.2022

Во однос на денешните медиумски изјави на дел од оштетените во предметот со К.бр. 1407/19 поврзан со автобуската несреќа кај Ласкарци, ја информираме јавноста, но и оштетените чив револт целосно го разбираме, дека: Предметот на 21.12.2021 година е ...

Соопштение на Кривичен суд Скопје во врска со автобуската несреќа кај Ласкарци

ТВ21 - 24.11.2022

Во однос на денешните медиумски изјави на дел од оштетените во предметот со К.бр. 1407/19 поврзан со автобуската несреќа кај Ласкарци, ја информираме јавноста, но и оштетените чив револт целосно го разбираме, дека: Предметот на 21.12.2021 година е ...

Кривичен суд: Цела година сме во исчекување на супервештачењето за автобуската несреќа кај Ласкарци

Вечер Прес - 24.11.2022

Во однос на денешните медиумски изјави на дел од оштетените во предметот со К.бр. 1407/19 поврзан со автобуската несреќа кај Ласкарци, ја информираме јавноста, но и оштетените чив револт целосно го разбираме, дека: Предметот на 21.12.2021 година е ...

Кривичниот суд Скопје во врска со автобуската несреќа кај Ласкарци: Постапката ја водевме со забрзано темпо

Слободен Печат - 24.11.2022

Основниот кривичен суд Скопје се огласи со соопштение во врска со денешните медиумски изјави на дел од оштетените во предметот со К.бр. 1407/19, поврзан со автобуската несреќа кај Ласкарци.

Семејствата на загинатите кај Ласкарци се сомневаат дека супервештачењето е за заштита на виновниците

Макфакс - 24.11.2022

Со насолзени очи, но и револт, родители и роднини на загинатите во автобуската несреќа кај Ласкарци, по четири години, бараат виновниците да одговараат. Безброј одложени рочишта, чекање на ново супервештачење, одолговлекување, но и лажни ветувања на ...

Семејствата на загинатите кај Ласкарци се сомневаат дека супер вештачењето е за заштита на виновниците

MTM - 24.11.2022

Со насолзени очи, но и револт, родители и роднини на загинатите во автобуската несреќа кај Ласкарци, по четири години, бараат виновниците да одговараат. Безброј одложени рочишта, чекање на ново супервештачење, одлговлекување, но и лажни ветувања ...

Семејствата на загинатите кај Ласкарци се сомневаат дека супер вештачењето е за заштита на виновниците

Press24 - 24.11.2022

Со насолзени очи, но и револт, родители и роднини на загинатите во автобуската несреќа кај Ласкарци, по четири години, бараат виновниците да одговараат. Безброј одложени рочишта, чекање на ново супервештачење, одлговлекување, но и лажни ветувања ...

Кривичниот суд се правда за Ласкарци: Ургираме, но не ни го доставуваат супервештачењето

Макфакс - 24.11.2022

Основниот кривичен суд Скопје се огласи со соопштение во врска со денешните медиумски изјави на дел од оштетените во предметот за автобуската несреќа кај Ласкарци. Од судот велат дека до овој момент имаaт доставено девет ургенции до Бирото за судски ...

Семејствата на загинатите кај Ласкарци се сомневаат дека супер вештачењето е за заштита на виновниците

Точка - 24.11.2022

Со насолзени очи, но и револт, родители и роднини на загинатите во автобуската несреќа кај Ласкарци, по четири години, бараат виновниците да одговараат. Безброј одложени рочишта, чекање на ново супервештачење, одлговлекување, но и лажни ветувања ...

Кривичниот суд за случајот „Ласкарци“: Ние ургираме, но не ни го доставуваат супервештачењето

А1 On - 24.11.2022

Основниот кривичен суд Скопје се огласи со соопштение во врска со денешните медиумски изјави на дел од оштетените во предметот за автобуската несреќа кај Ласкарци. Од судот велат дека до овој момент имаaт доставено девет ургенции до Бирото за судски ...

Кривичниот суд се правда за Ласкарци: Ургираме, но не ни го доставуваат супервештачењето

MTM - 24.11.2022

Основниот кривичен суд Скопје се огласи со соопштение во врска со денешните медиумски изјави на дел од оштетените во предметот за автобуската несреќа кај Ласкарци. Од судот велат дека до овој момент имаaт доставено девет ургенции до Бирото за судски ...

Кривичниот суд се правда за Ласкарци: Ургираме, но не ни го доставуваат супервештачењето

Точка - 24.11.2022

Основниот кривичен суд Скопје се огласи со соопштение во врска со денешните медиумски изјави на дел од оштетените во предметот за автобуската несреќа кај Ласкарци. Од судот велат дека до овој момент имаaт доставено девет ургенции до Бирото за судски ...