TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вашингтон и Сеул алармираат за посетата на Путин на Пјонгјанг

Глас на Америка - 18.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин во вторник ќе пристигне во Пјонгјанг во ретка посета што може да резултира со потпишување на „договор за стратешко партнерство“, според официјални лица на Кремљ.

Рускиот претседател пристигнува утре во посета на Северна Кореја, следна станица е Виетнам

МКД - 17.06.2024

Путин по 24 години во Пјонгјанг Русија и Северна Кореја ќе потпишат „важни документи“ за време на посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Северна Кореја во вторник и среда, соопшти денеска Кремљ, споменувајќи дури и можно потпишување на ...

САД се загрижени поради продлабочувањето на односите меѓу Русија и Северна Кореја, соопшти Белата куќа

Рацин - 17.06.2024

Белата куќа изрази загриженост поради продлабочувањето на односите меѓу Русија и Северна Кореја во момент кога рускиот претседател Владимир Путин се подготвува да го посети Пјонгјанг. Портпаролот за национална безбедност на Белата куќа, Џон Кирби ...

Северна Кореја кажа дека Путин ќе пристигне во вторник

Глас на Америка - 17.06.2024

Севернокорејските државни медиуми јавуваат дека рускиот претседател Владимир Путин во вторник ќе пристигне во дводневна посета на земјата. Се очекува Путин да се сретне со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун на разговори фокусирани на проширување на ...

Помошникот на Путин: Активно ги развиваме односите со Северна Кореја

Слободен Печат - 17.06.2024

Односите меѓу Москва и Пјонгјанг активно се развиваат во последниве години врз основа на принципите на еднаквост – изјави помошникот на претседателот на Русија за надворешна политика Јуриј Ушаков.

Опасното пријателство на Путин и Ким

Слободен Печат - 17.06.2024

Со месеци, руските набљудувачи шпекулираат дека претседателот Владимир Путин ќе се упати кон Северна Кореја. Откако минатата година големиот брз воз на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун се движеше низ рускиот Далечен Исток, севернокорејскиот лидер ...

Средба кој ги менува работите: Путин оди во Северна Кореја

А1 On - 17.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин ќе престојува во државна посета на Северна Кореја на 18 и 19 јуни, соопшти прес-службата на Кремљ. „На покана на претседавачот за државни прашања на Демократска Народна Република Кореја, Ким Џонг Ун, претседателот ...

Путин оди во посета на Северна Кореја

Макфакс - 17.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин утре и задутре ќе ја посети Северна Кореја, објави Кремљ, а тоа е исклучително ретко патување кое го истакнува сè посилното партнерство на Москва со таа нуклеарна држава.

Кремљ потврди: Путин во посета на Северна Кореја на 18 и 19 јуни

Слободен Печат - 17.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин ќе ја посети Северна Кореја на 18 и 19 јуни, соопшти денеска Кремљ. Северна Кореја е обвинета за снабдување на Москва со муниција за нејзината офанзива во Украина.

Путин ќе ја посети Северна Кореја и покрај загриженоста од Западот

ТВ21 - 17.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин ќе ја посети Северна Кореја од втроник, соопшти Кремљ. Тоа ќе биде прва посета на рускиот лидер после две децении, и покрај моменталната загриженост на Западните земји за ситуацијата во Украина.

Путин во посета на Северна Кореја на 18 и 19 јуни

Рацин - 17.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин ќе ја посети Северна Кореја на 18 и 19 јуни, соопшти денеска Кремљ. Северна Кореја е обвинета за снабдување на Москва со муниција за нејзината офанзива во Украина.

Путин оди во посета на Северна Кореја

Опсервер - 17.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин утре и задутре ќе ја посети Северна Кореја, објави Кремљ, а тоа е исклучително ретко патување кое го истакнува сè посилното партнерство на Москва со таа нуклеарна држава.

Путин ќе ја посети Северна Кореја по обвинувањата за снабдување на Русија со муниција за Украина

Локално - 17.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин ќе ја посети Северна Кореја на 18 и 19 јуни, соопшти денеска Кремљ. Северна Кореја е обвинета за снабдување на Москва со муниција за нејзината офанзива во Украина.

Путин во посета на Северна Кореја на 18 и 19 јуни

Либертас - 17.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин ќе ја посети Северна Кореја на 18 и 19 јуни, соопшти денеска Кремљ. Северна Кореја е обвинета за снабдување на Москва со муниција за нејзината офанзива во Украина.

Путин оди во посета на Северна Кореја

Точка - 17.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин утре и задутре ќе ја посети Северна Кореја, објави Кремљ, а тоа е исклучително ретко патување кое го истакнува сè посилното партнерство на Москва со таа нуклеарна држава.

Путин по 23 години оди во посета на Северна Кореја

Кајгана - 17.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин утре и задутре ќе ја посети Северна Кореја, објави Кремљ, а тоа е исклучително ретко патување кое го истакнува сè посилното партнерство на Москва со таа нуклеарна држава.

Путин утре во посета на Северна Кореја

Курир - 17.06.2024

Путин ќе патува на покана на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, се вели во соопштението на Кремљ, опишувајќи ја посетата како пријателска. Рускиот претседател Владимир Путин ќе ја посети Северна Кореја на 18 и 19 јуни, соопшти денеска Кремљ.

Владимир Путин оди во Северна Кореја

Фокус - 17.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин утре и задутре ќе ја посети Северна Кореја, објави Кремљ, а тоа е исклучително ретко патување кое го истакнува сè посилното партнерство на Москва со таа нуклеарна држава.

Путин утре и задутре во посета на Северна Кореја

24Инфо - 17.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин ќе ја посети Северна Кореја на 18 и 19 јуни, соопшти денеска Кремљ. Северна Кореја е обвинета за снабдување на Москва со муниција за нејзината офанзива во Украина.

Путин во посета на Северна Кореја на 18 и 19 јуни

MakPress - 17.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин ќе ја посети Северна Кореја на 18 и 19 јуни, соопшти денеска Кремљ. Северна Кореја е обвинета за снабдување на Москва со муниција за нејзината офанзива во Украина.

Путин во дводневна посета на Северна Кореја

Република - 17.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин ќе ја посети Северна Кореја на 18 и 19 јуни, соопшти денеска Кремљ. Северна Кореја е обвинета за снабдување на Москва со муниција за нејзината офанзива во Украина.

ПО 24 ГОДИНИ: Путин оди во посета на Северна Кореја

Вечер Прес - 17.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин утре и задутре ќе ја посети Северна Кореја, објави Кремљ, а тоа е исклучително ретко патување кое го истакнува сè посилното партнерство на Москва со таа нуклеарна држава.

КРЕМЉ: Путин оди во посета на Северна Кореја

Денешен - 17.06.2024

Рускиот претседател Владимир Путин утре и задутре ќе ја посети Северна Кореја, објави Кремљ, а тоа е исклучително ретко патување кое го истакнува сè посилното партнерство на Москва со таа нуклеарна држава.

САД се загрижени поради продлабочувањето на односите меѓу Русија и Северна Кореја, соопшти Белата куќа

Бизнис Вести - 17.06.2024

Белата куќа изрази загриженост поради продлабочувањето на односите меѓу Русија и Северна Кореја во момент кога рускиот претседател Владимир Путин се подготвува да го посети Пјонгјанг. Портпаролот за национална безбедност на Белата куќа, Џон Кирби ...

САД се загрижени поради продлабочувањето на односите меѓу Русија и Северна Кореја, соопшти Белата куќа

Либертас - 17.06.2024

Белата куќа изрази загриженост поради продлабочувањето на односите меѓу Русија и Северна Кореја во момент кога рускиот претседател Владимир Путин се подготвува да го посети Пјонгјанг. Портпаролот за национална безбедност на Белата куќа, Џон Кирби ...

САД: Загрижува продлабочувањето на односите меѓу Русија и Северна Кореја

Слободен Печат - 17.06.2024

Белата куќа изрази загриженост поради продлабочувањето на односите меѓу Русија и Северна Кореја во момент кога рускиот претседател Владимир Путин се подготвува да го посети Пјонгјанг. Портпаролот за национална безбедност на Белата куќа, Џон Кирби ...

САД се загрижени поради продлабочувањето на односите меѓу Русија и Северна Кореја

Канал5 - 17.06.2024

САД се загрижени поради продлабочувањето на односите меѓу Русија и Северна Кореја, соопшти Белата куќа. Белата куќа изрази загриженост поради продлабочувањето на односите меѓу Русија и Северна Кореја во момент кога рускиот претседател Владимир Путин ...

САД се загрижени поради продлабочувањето на односите меѓу Русија и Северна Кореја, соопшти Белата куќа

360 степени - 17.06.2024

„Она што не загрижува е продлабочувањето на односите меѓу овие две земји, и тоа не само поради влијанието што тоа ќе го има врз украинскиот народ, бидејќи знаеме дека севернокорејските балистички ракети продолжуваат да се користат за напади врз цели ...

САД се загрижени поради продлабочувањето на односите меѓу Русија и Северна Кореја, соопшти Белата куќа

365 - 17.06.2024

Белата куќа изрази загриженост поради продлабочувањето на односите меѓу Русија и Северна Кореја во моментот кога рускиот претседател Владимир Путин се подготвува да го посети Пјонгјанг. Портпаролот за национална безбедност на Белата куќа, Џон Кирби ...