TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Промени во процесот на издавање пасоши: Сите со закажани термини од мај до декември ќе бидат повикани порано, МВР треба ...

Lider - 27.02.2024

Во обид да ја зголеми ефикасноста и да одговори на барањата на граѓаните за пасоши, Министерството за внатрешни работи на Македонија, предводено од министерот Тошковски, спроведува низа промени во процесот на издавање пасоши.

МВР ги прочистува списоците со термини за фотографирање, а од МНР сѐ уште се чекаат детали за границите преку кои може со стар пасош

Телма

Промени во закажувањето за пасоши: Оние кои сега имаат термин во декември ќе бидат викнати на крајот на април

Press24

Тошковски: До крајот на април сите ќе добијат повик за сликање за пасош

Сител

Тошковски очекува да се зголеми производството до три илјади пасоши на ден

Слободен Печат

Се чистат списоците секои 20 дена: Очекувајте да ви се јават за побрз датум за сликање за пасош

Press24

Се чистат списоците секои 20 дена: Очекувајте да ви се јават за побрз датум за сликање за пасош

Вести плус

Вести плус Фактор +инфо Пулс24

Граѓаните бараат СДСМ и ДУИ да изгласаат продолжување на важноста на пасошите

Алфа - 27.02.2024

На пладне, пред шалтерите на МВР за вадење лични документи е растеретено од гужва. Граѓаните брзаат да си ги подигнат новите пасоши што им се издадени, а доаѓаат и на преместените термини за кои добиле повик.

Средба на Тошковски со претставници на Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии – МАСИТ

Zoom

Бојмацалиев за 24инфо.мк: Не е точно дека не е поднесена кривична пријава за тешка кражба против сторителите, Тошковски да се воздржи од политиканство

24Инфо

Тошковски: Очекувам да стигнеме до три илјади пасоши на ден

Независен

Тошковски: Ќе издаваме и до 75.000 пасоши месечно

Во Центар

Тошковски: Очекувам да стигнеме до три илјади пасоши на ден

Сител

Тошковски: Гледаме да дојдеме на некоја максимална бројка од 3.300 пасоши коишто би се произведувале на ден

Скопје инфо

Во Центар 24Инфо Либертас Денешен Канал5 Н.Македонија 360 степени Press24

Тошковски во посета на ЕВР Карпош

Centar - 27.02.2024

Денес (27.02.2024г.) министерот за внатрешни работи Панче Тошковски беше во посета на Единицата за внатрешни работи Карпош каде одржа работен состанок со раководството. На состанокот од страна на раководството на ЕВР Карпош беше презентирана ...

Тошковски во посета на ЕВР Карпош

Курир

Тошковски во посета на ЕВР Карпош

Вести плус

Тошковски во посета на ЕВР Карпош: Полицијата да биде на висина на задачата и да овозможи спроведување мирен и демократски изборен процес

Макфакс

Тошковски во посета на ЕВР Карпош: Полицијата да биде на висина на задачата и да овозможи спроведување мирен и демократски изборен процес

Опсервер

Тошковски во посета на ЕВР Карпош: Полицијата да биде на висина на задачата и да овозможи спроведување мирен и демократски изборен процес

Скопје инфо

Тошковски во посета на ЕВР Карпош: Полицијата да биде на висина на задачата на изборите

Канал5

Локално Нетпрес Слободен Печат Точка Фокус MakPress

Тошковски: Австрија и Хрватска дозволуваат движење на македонските граѓани со стари пасоши

Во Центар - 27.02.2024

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски и дополнителниот заменик министер Митко Бојмачалиев во текот на денешниот ден остварија работна средба со амбасадорот на Република Хрватска, Н.Е. Нивес Тигањ.

Австрија и Хрватска дозволуваат движење на македонските државјани со стари пасоши, вели Тошковски

360 степени

Во Хрватска може и со старите пасоши, рече амбасадорката на средбата со Тошковски

Макфакс

ВО АВСТРИЈА И ВО ХРВАТСКА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА И СО СТАРИТЕ ПАСОШИ Амбасадорите велат дека нивните земји имаат разбирање

+инфо

Во Австрија и Хрватска со старите патни исправи, средба на Тошковски со Памер и Тигањ

Телма

Тошковски на средби со амбасадорите на Австрија и Хрватска во земјава: Двете земји имаат разбирање за граѓаните со старите пасоши кои се во нивните земји

Курир

Тошковски: Австрија и Хрватска им излегуваат пресрет на македонските граѓани со стари пасоши

Нетпрес

Опсервер Frontline Точка Локално Фокус Zoom Кајгана Денешен

Австрискиот амбасадор: Австрија има разбирање за проблемот со пасошите и излегува во пресрет

Макфакс - 26.02.2024

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски, заменик министерот Назим Буши и дополнителниот заменик министер Митко Бојмацалиев остварија работна средба со амбасадорот на Австрија н.е, Мартин Памер.

Австрискиот амбасадор: Австрија има разбирање за проблемот со пасошите и излегува во пресрет

Точка

Тошковски, Буши и Бојмацалиев се сретнаа со австрискиот амбасадор Памер

Локално

Тошковски, Буши и Бојмацалиев се сретнаа со австрискиот амбасадор Памер

Во Центар

Тошковски, Буши и Бојмацалиев се сретнаа со амбасадорот на Република Австрија, Мартин Памер

24Инфо

Австрискиот амбасадор: Австрија има разбирање за проблемот со пасошите и излегува во пресрет

Press24

Тошковски, Буши и Бојмацалиев се сретнаа со австрискиот амбасадор Памер

Слободен Печат