TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кејтлин Џенер сака да биде гувернерка: По Канје уште еден член од семејството дел од политиката

Слободен Печат - 08.04.2021

Канjе Вест не стана нов претседател на САД, но доаѓа ново изненадување од кланот Кардашијан – Џенер. Поранешната олимпијка и ријалити ѕвезда Кејтлин Џенер размислува за кандидатура за гувернерка на Калифорнија.

Брутално секси и без силикони: Кендал Џенер во новото бикини издание собра 9 милиони лајкови (фото)

Курир - 08.04.2021

Една од сестрите на кланот Кардашијан-Џенер, Кендал, реши да ја запали фантазијата на мажите со нови фотографии. И додека нејзините славни сестри Ким и Клои Кардашијан претрпеа бројни операции и зголемија некои од нивните облини до максимум, се чини ...

ОВА Е ТАЖНО: Клои Кардашијан призна дека се обидува да отстрани фотографија без Фотошоп од Интернет, еве зошто

Фактор - 08.04.2021

- Да, направив шоу во живо за да ви покажам дека сето ова не е фотошопирано - напиша Клои Кардашијан на Инстаграм Американската ријалити sвезда Клои Кардашијан (36) објави видео на кое е топлес и напиша подолу емотивен пост откако интернетот беше ...

ВИДЕО: Клои Кардашијан сними „лајв“ толес: „Ова не е фотошопирано“

Press24 - 08.04.2021

Американската ријалити sвезда Клои Кардашијан (36) објави видео на кое е топлес и подолу напиша емотивен пост откако интернетот беше преплавен со нејзината фотографија која не беше обработена во Фотошоп и која ги покажува нејзините несовршености.

БРУТАЛНО ДОБРО И БЕЗ СИЛИКОНИ! Славната СЕСТРА се соблече и собра 9 000 000 лајкови! (ФОТО)

Попара - 08.04.2021

Го покажа занесно то тело. Една од сестрите на кланот Кардашијан-Џенер, Кендал, реши да ја запали фантазијата на мажите со нови фотографии. И додека нејзините славни сестри Ким и Клои Кардашијан претрпеа бројни операции и зголемија некои од нивните ...

КАРДАШИЈАН НИЗ СОЛЗИ РАСКАЖА: Се обидувам да отстранам фотографија од Интернет без Фотошоп(ФОТО+ВИДЕО)

Курир - 08.04.2021

Американската ријалити sвезда Клои Кардашијан (36) објави видео на кое е топлес и подолу напиша емотивен пост откако интернетот беше преплавен со нејзината фотографија која не беше обработена во Фотошоп и која ги покажува нејзините несовршености.

Кендал Џенер го облекла најлелеавиот фустан во кој ќе се вљубите на прв поглед: Кога ќе видите како го искомбинирала, ...

Убавина и Здравје - 08.04.2021

Цветните мотиви и оваа пролет ќе бидат вистински моден хит на кое било модно парче, а популарната трендсетерка Кендал Џенер многу добро го знае тоа Американскиот модел и помлада сестра на Ким Кардашијан, Кендал Џенер (25) , прошетала во вистинско ...

СЕКСИ И БЕЗ СИЛИКОНИ! Познатата сестра на новопечената милјардерка се соблече и собра 9.000.000 лајкови! (ФОТО)

Фактор - 08.04.2021

Таа покажа извајано тело Една од сестрите на кланот Кардашијан-Џенер, Кендал, реши да ја запали фантазијата на мажите со нови фотографии. И додека нејзините славни сестри Ким и Клои Кардашијан претрпеа бројни операции и зголемија некои од нивните ...

Кортни Кардашијан изгледа совршено и во едноставни парчиња: Дали таа е новата кралица на уличната мода?

Хаштаг - 08.04.2021

Верувале или не, Кортни Кардашијан има неверојатно чувство за мода и облекување... Ако некогаш сте го следеле животот на едно од најпознатите семејства во светот - Кардашијан, тогаш сигурно сте запознаени со стилот на Кортни Кардашијан, која во ...

„Ме критикувате за сè, еве како изгледа моето тело“ - Клои Кардашијан се снимаше гола во одбрана за нефотошопираната ...

Црнобело - 08.04.2021

„Цел живот сум осудувана од сите: ’Клои е дебелата сестра‘. ’Клои е грдата сестра‘, да продолжам?“ – со видео во живо од своето голо тело и со искрена исповед за притисоците да изгледа совршено, Клои се огласи по критиките откако се обиде да ја ...

Клои Кардашијан се обидува да отстрани нефилтрирана фотографија објавена на социјалните мрежи

MTM - 08.04.2021

Како член на едно од најпознатите и најгламурозни семејства на планетава, Клои Кардашијан ретко се фотографира за да изгледа не помалку од милион долари, коментираат шоубиз медиумите ТВ-ѕвездата и инфлуенсерка на социјалните мрежи и нејзиниот тим ...

Клои со сите напори се обидува да тргне нефилтрирана фотографија од социјалните мрежи

Тера - 08.04.2021

Клои Кардашијан ретко се фотографира за да изгледа не помалку од милион долари, коментираат шоубиз медиумите, oваа ТВ-ѕвезда и инфлуенсерка на социјалните мрежи и нејзиниот тим обично знаат да создадат невозможно совршена фотографија.

Брутално секси и без силикони: Кендал Џенер во новото бикини издание собра 9 милиони лајкови (фото)

Вистина.мк - 08.04.2021

Една од сестрите на кланот Кардашијан-Џенер, Кендал, реши да ја запали фантазијата на мажите со нови фотографии. И додека нејзините славни сестри Ким и Клои Кардашијан претрпеа бројни операции и зголемија некои од нивните облини до максимум, се чини ...

Ким Кардашијан-Вест е милијардерка, вели Форбс

Независен - 07.04.2021

САД- Ова не е првпат член на познатото семејствo Кардашијан-Џенер да се најде на списокот милијардери – добро, барем моментално. Во март 2019 година, Форбс ја прогласи сестрата на Кардашијан Вест, Кајли Џенер, за најмлада милијардерка, но титулата ...

Ким Кардашиан се најде на списокот на милијардери на магазинот “Форбс”

Тера - 08.04.2021

Ким Кардашиан ја започна својата деловна кариера со козметика и долна облека надвор од реалити-серијата „Дружење со семејството Кардашијан“ но за првпат вчера се најде на списокот на светски милијардери на магазинот „Форбс“.

Кендал Џенер започна драма на Твитер: Сѐ се случи откако облече фустан како и Селена Гомез

Хаштаг - 07.04.2021

Изминатиот викенд можевме да видиме како кланот Кардашијан - Џенер преслатко го прослави Каталичкиот Велигден во кругот на семејството. Тие на Инстаграм споделуваа фотографии од нивните деца додека собираа украсени јајца, но тука беше и Кендал Џенер ...

Фотката со секси мини бикини на Кендал Џенер со над 9 милиони лајкови за само неколку часа(фото)

Хитпортал - 07.04.2021

Се чини старлетите од семејството Кардашијан што и да објават на социјалните мрежи веднаш добива милиони лајкови од нивните многубројни фанови. Меѓу нив доказ за тоа е и Кендал Џенер која објави фотка на која носи секси бикини и „заработи“ над 9 ...

8 МИЛИОНИ ЛАЈКОВИ за неколку часа: Фотографија на која манекенката изгледа ЦЕЛОСНО ГОЛА го запали интернетот!

Попара - 07.04.2021

Фотографиите на модел от често имаат милиони лајкови. Кендал Џенер, модел и ријалити sвезда, ги почести своите следбеници на Instagram со привлечни кадри. Имено, популарната сестра на кланот Кардашијан-Џенер објави фотографии на кои позира разголена ...

Како дошло до објавување на необработената фотографија на Клои Кардашијан? (ФОТО)

Локално - 07.04.2021

Клои Кардашијан беше непријатно изненадена кога нејзина необработена фотографија во бикини започна да се шири на социјалните мрежи за време на велигденските празници. На сликата, таа носи минијатурно бикини со леопард принт, косата е врзана во ...

Бруталната вистина зошто Клои Кардашијан „кубе коси“ за нефотошопираната фотографија

Црнобело - 07.04.2021

„Проблемот беше ‘многу сериозен’ – тоа што на фотката Клои изгледа како обична млада девојка. Не е чудно што има толкава паника затоа што обичното не е нешто кое го сакаат и „продаваат“ Кардашијанс. Ниту природното.