TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Магаре врзано пред Влада го бара грантот од 83.000 евра

Репортер - 18.10.2020

Магаре врзано пред македонската влада денеска стана хит на социјалните мрежи. По скандалот кои деновиве излезе во јавноста, во врска со доделениот грант, од „Националната агенција за финансирање на европски образовни програми“, за тренинг на ...

Видео-Герила акција или случајност: „Магаре пред Влада, го бара грантот од 83.000€“

Канал5 - 18.10.2020

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа магаре, врзано спроти зградата на македонската влада. Според видеото магарето е врзано на еден од сообраќајните знаци, на улицата „Илинденска“ во Скопје , а во описот на објавата стои: „магаре ...

Твитер гори: Магаре врзано карши Влада, се фаќа сеир дека дошло по грант одс 83.000 евра (ВИДЕО)

Слободен Печат - 18.10.2020

Видео со врзано магаре спроти објектот на Владата е поставено на Твитер што веднаш е споделувано и на останатите социјални платформи, но привлече внимание и на медиумите. Засега не е познато дали станува збор за некаква случајност или герила акција ...

Kоинциденција или герила акција: „Магаре пред влада, го бара грантот од 83.000€“ (ВИДЕО)

Локално - 18.10.2020

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа магаре кое е врзано спроти зградата на македонската влада. Според видеото магарето е врзано на еден од сообраќајните знаци, на улицата „Илинденска“ во Скопје , а во описот на објавата стои: ...

ШТО БАРА МАГАРЕТО ПРЕД ВЛАДАТА - се шегува ли некој со проектите на Агенцијата за образовни програми

Фактор - 18.10.2020

Случајност или (не)солена шега околу доделувањето на грантовите од Агенцијата за европски образовни програми и мобилност. Денеска се појави видео на кое се гледа како пред објектот на македонската Влада на улицата Илинденска во Скопје едно магаре е ...

УТРОВО МАГАРЕ ПРЕД ВЛАДАТА: Заскитало или дошло по грант од 83.000 евра?!

Денешен - 18.10.2020

Утринава пред зградата на македонската влада на улицата „Илинденска“ во Скопје се појави магаре кое беше врзано на еден од сообраќајните знаци. „Засега е нејасно дали магарето заскитало или станува збор за шега поврзана со финансирањето на ...

Пред Владата се појави магаре (ВИДЕО)

Expres - 18.10.2020

Утринава пред објектот на македонската влада на улицата Илинденска во Скопје се појави магаре кое е врзано на еден од сообраќајните знаци. Засега е нејасно дали магарето дошло за друга намена или се работи за шега поврзана со финансирањето на ...

Магаре пред македонската Влада (ВИДЕО)

Курир - 18.10.2020

Утринава пред објектот на македонската влада на улицата „Илинденска“ во Скопје се појави магаре кое е врзано на еден од сообраќајните знаци. -Засега е нејасно дали магарето дошло за друга намена или се работи за шега поврзана со финансирањето на ...

(ВИДЕО) Магаре пред Владата

Нетпрес - 18.10.2020

Утринава пред зградата на македонската влада на улицата „Илинденска“ во Скопје се појави магаре кое е врзано на еден од сообраќајните знаци. „Засега е нејасно дали магарето дошло за друга намена или се работи за шега поврзана со финансирањето на ...

Магаре пред влада, ќе бара од грантот од 83.000 евра (ВИДЕО)

+инфо - 18.10.2020

Утринава пред зградата на македонската влада на улицата „Илинденска“ во Скопје се појави магаре кое е врзано на еден од сообраќајните знаци. – Засега е нејасно дали магарето дошло за друга намена или се работи за шега поврзана со финансирањето на ...

(ВИДЕО) Магаре врзано пред македонската Влада

Вечер - 18.10.2020

Утринава пред објектот на македонската влада на улицата „Илинденска“ во Скопје се појави магаре кое е врзано на еден од сообраќајните знаци. Засега е нејасно дали магарето дошло за друга намена или се работи за шега поврзана со финансирањето на ...

Аууу, магаре пред Влада, сигурно ќе го бара грантот од 83.000 евра

Република - 18.10.2020

Утринава пред објектот на македонската влада на улицата „Илинденска“ во Скопје се појави магаре кое е врзано на еден од сообраќајните знаци. Засега е нејасно дали магарето дошло за друга намена или се работи за шега поврзана со финансирањето на ...

Герила акција или случајност: „Магаре пред Влада, го бара грантот од 83.000€“

ММС - 18.10.2020

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа магаре, врзано спроти зградата на македонската влада. Според видеото магарето е врзано на еден од сообраќајните знаци, на улицата „Илинденска“ во Скопје , а во описот на објавата стои: „магаре ...