TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интер сака да ја тргне откупната клаузула на Икарди, Ванда Нара бара милиони

Дерби - 14.02.2018

Мауро Икарди со своите настапи и погодоци во изминативе неколку сезони се наметна како лидер во калчолигашот Интер, играч врз кој се гради тим со кој овој клуб повторно би се вратиќ на победнички патеки.

Нов договор за Икарди, Ванда бара од Интер милиони…

Екипа - 14.02.2018

Мауро Икарди сезонава е најсветла точка во таборот на Интер, за неговите услуги се интересира и Реал Мадрид, па „нероаѕурите“ неслучајно се обидуваат што поскоро да постигнат договор за продолжување на соработката и да го задржат аргентинскиот ас ...

Интер му нуди на Икарди да стане најплатен во Серија А

Канал5 - 14.02.2018

Управата на италијанскиот прволигаш Интер се обидува да го наговори Аргентинецот Мауро Икарди, да потпише нов договор со кој би станал најплатениот фудбалер во Серија А. Тимот од Милано му нуди на аргентинскиот напаѓач поголема плата за два милиони ...

Интер го прави Икарди најскапиот играч во Серија А

Кајгана - 14.02.2018

Италијанскиот фудбалски клуб Интер, планира со нов договор да ја отстрани клаузулата од 90 милиони евра за најдобриот фудбалер и стрелец во тимот, Мауро Икарди. Клубот од Милано сака да ја избегне можноста Реал Мадрид на лето да ја понуди ...

Раиола се обидува да посредува меѓу Манчестер Јунајтед и Икарди

Стандард - 14.02.2018

Суперагентот Мино Раиола, кој несомнено е највлијателната фигура во однос на дојдовни трансфери во Манчестер Јунајтед во последно време, повторно сака да се замеша во евентуална голема зделка на „Олд Трафорд“.

Икарди не оди во Јунајтед поради…Раиола!

Локално - 14.02.2018

Манчестер Јунајтед пројавува сериозен интерес за напаѓачот на Интер Мауро Икарди, но договор може да нема, бидејќи Аргентинецот не сака да работи со Мино Раиола, кој е многу близок до Жозе Мурињо.

Раиола во акција: „Пакет“ од Милано го сели во Париз

Спортски - 14.02.2018

Како што пренесуваат италијанските медиуми Мино Раиола ќе го преземе „случајот Икарди“ и набрзо официјално ќе стане негов менаџер. Неговиот сегашен агент, сопругата Ванда Нара ќе добие помош од Мино Раиола кој ќе ги води преговорите за неговиот ...

Интер има план како да ја тргне клаузулата на Икарди, но Аргентинецот има свои барања

24Фудбал - 14.02.2018

Во ваков луд трансфер пазар, 90 милиони евра за еден врвен напаѓач како Икарди не се проблем за големите гиганти. Според информациите кои ги пренесува „Кориере дело Спорт“, Интер сака да ја тргне откупната клаузула вредна 90 милиони евра во ...

Мино Рајола го презема случајот „Икарди“

Sport 1 - 14.02.2018

Најпознатиот фудбалски менаџер во светото, а воедно и еден од најконтраверзните, Мино Рајола се очекува да го преземе Мауро Икарди како клиент за да му договори трансфер од соништата. Капитенот не Интер е на излезни врати од „Џузепе Меаца“.

Интер му нуди на Икарди да стане најплатен во Серија А...

Н.Македонија - 15.02.2018

Интер му нуди на Икарди да стане најплатен во Серија А Управата на италијанскиот прволигаш Интер се обидува да го наговори Аргентинецот Мауро Икарди, да потпише нов договор со кој би станал најплатениот фудбалер во Серија А.

Раиола во акција: „Пакет“ од Милано го сели во Париз

Таратур - 14.02.2018

Како што пренесуваат италијанските медиуми Мино Раиола ќе го преземе „случајот Икарди“ и набрзо официјално ќе стане негов менаџер. Неговиот сегашен агент, сопругата Ванда Нара ќе добие помош од Мино Раиола кој ќе ги води преговорите за неговиот ...