TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вучиќ објави фотографија како дете и им се заблагодари на родителите

А1 On - 18.02.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ на профилот на „Инстаграм“ објави фотографија од времето кога бил дете, заедно со татко му Анѓелко, мајка му Ангелина и братот Андреј и упати порака на благодарност.

Вучиќ: Шојгу им кажа на другите дека нема да имаат ваков како мене

Р.С.Европа - 18.02.2020

Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу за време на вчерашната посета на Србија им порачал на соговорниците дека нема да имаат таков како него.

Вучиќ најави дека парламентарните избори ќе ги распише на почетокот на март

Макфакс - 18.02.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави дека ќе ги распише парламентарните избори во Србија на почетокот на март. „На почетокот на март, ќе распишам избори и тоа ќе биде најдолгата изборна кампања од речиси два месеци“, рече српскиот ...

Андоновиќ: Вучиќ призна дека е пропуштена шансата за компромис со Приштина поради што Србија ќе ја плати цената

Слободен Печат - 18.02.2020

Изјавата на Вучиќ може да се протолкува и како алиби пред граѓаните на Србија, но и нивна подготовка бидејќи се поизвесно е скорешно признавање на косовската независност, смета новинарот Дејан Андоновиќ за Утрински брифинг на „Слободна ТВ“.

Вучиќ: Една голема и моќна европска земја бараше од Приштина да ни ги воведe таксите

Локално - 18.02.2020

Претседателот на Србија рече дека голема и моќна европска земја побарала од Приштина да воведе царини, со цел Србија да излезе од дијалогот. Според Вучиќ, дијалогот се движел кон компромисно решение.

Вучиќ: Изборите ќе ги распишам на почетокот на март

Курир - 18.02.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави дека престојните парламентарни и локални избори ќе ги распише на почетокот на март и дека тоа ќе биде една од најдолгите изборни кампањи во Србија.

Вучиќ најави дека парламентарните избори ќе ги распише на почетокот на март

24Инфо - 18.02.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави дека ќе ги распише парламентарните избори во Србија на почетокот на март. „На почетокот на март, ќе распишам избори и тоа ќе биде најдолгата изборна кампања од речиси два месеци“, рече српскиот ...

Вучиќ најави дека ќе ги распише парламентарните избори на почетокот на март

Н.Македонија - 18.02.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави дека ќе ги распише парламентарните избори во Србија на почетокот на март. – На почетокот на март, ќе распишам избори и тоа ќе биде најдолгата изборна кампања од речиси два месеци – рече српскиот ...

Изборната кампања во Србија ќе трае два месеци

ММС - 18.02.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави дека ќе ги распише парламентарните избори во Србија на почетокот на март. „На почетокот на март, ќе распишам избори и тоа ќе биде најдолгата изборна кампања од речиси два месеци“, рече српскиот ...

Вучиќ најави дека парламентарните избори ќе ги распише на почетокот на март

Точка - 18.02.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави дека ќе ги распише парламентарните избори во Србија на почетокот на март. „На почетокот на март, ќе распишам избори и тоа ќе биде најдолгата изборна кампања од речиси два месеци“, рече српскиот ...

Вучиќ најави дека парламентарните избори ќе ги распише на почетокот на март

MTM - 18.02.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави дека ќе ги распише парламентарните избори во Србија на почетокот на март. „На почетокот на март, ќе распишам избори и тоа ќе биде најдолгата изборна кампања од речиси два месеци“, рече српскиот ...

Вучиќ најави дека парламентарните избори ќе ги распише на почетокот на март

Centar - 18.02.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави дека ќе ги распише парламентарните избори во Србија на почетокот на март. „На почетокот на март, ќе распишам избори и тоа ќе биде најдолгата изборна кампања од речиси два месеци“, рече српскиот ...

Вучиќ: Водете сметка да не останете без Вучиќ затоа што таков нема да имате

+инфо - 18.02.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави дека престојните парламентарни и локални избори ќе ги распише на почетокот на март и дека тоа ќе биде една од најдолгите изборни кампањи во Србија.

Вучиќ: Изборите ќе ги распишам на почетокот на март

А1 On - 18.02.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави дека престојните парламентарни и локални избори ќе ги распише на почетокот на март и дека тоа ќе биде една од најдолгите изборни кампањи во Србија.

Вучиќ: Изборите ќе ги распишам на почетокот на март

Опсервер - 18.02.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави дека престојните парламентарни и локални избори ќе ги распише на почетокот на март и дека тоа ќе биде една од најдолгите изборни кампањи во Србија.

Вучиќ го цитираше Шојгу: Водете сметка да не останете без Вучиќ затоа што таков нема да имате

Слободен Печат - 18.02.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави дека претстојните парламентарни и локални избори ќе ги распише на почетокот на март и дека тоа ќе биде една од најдолгите изборни кампањи во Србија.

Вучиќ ќе ги распише српските избори на почетокот на март

Нетпрес - 18.02.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави дека престојните парламентарни и локални избори ќе ги распише на почетокот на март и дека тоа ќе биде една од најдолгите изборни кампањи во Србија.

Вучиќ: Изборите ќе ги распишам на почетокот на март

Либертас - 18.02.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави дека престојните парламентарни и локални избори ќе ги распише на почетокот на март и дека тоа ќе биде една од најдолгите изборни кампањи во Србија.

Вучиќ: Парламентарните и локалните избори во Србија ќе ги распишам во март

Денешен - 18.02.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави дека престојните парламентарни и локални избори ќе ги распише на почетокот на март и дека тоа ќе биде една од најдолгите изборни кампањи во Србија.

Вучиќ: Изборите ќе ги распишам на почетокот на март

Сител - 18.02.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави дека престојните парламентарни и локални избори ќе ги распише на почетокот на март и дека тоа ќе биде една од најдолгите изборни кампањи во Србија.

Вучиќ: Изборите ќе ги распишам на почетокот на март

MakPress - 18.02.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави дека престојните парламентарни и локални избори ќе ги распише на почетокот на март и дека тоа ќе биде една од најдолгите изборни кампањи во Србија.