TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Белград: Соништата на Тачи нема да се остварат

МКД - 22.05.2020

„Административната покраина Косово и Метохија и општините Бујановац, Прешево и Медвеѓа се и ќе бидат дел од истата држава – Република Србија, а соништата на Хашим Тачи за припојување на територии нема да се остварат“, порача директорот на ...

СРБИТЕ НЕ ГИ ДАВААТ ПРЕШЕВО, МЕДВЕЃА, И БУЈАНОВАЦ: Му порачаа на Тачи дека напразно сонува

Фактор - 23.05.2020

Српските власти реагираат по изјавите на косовските политичари, за припојување на три српски општини кон Косово. За нив тоа се нереални идеи. Велат дека косовскиот претседател Хашим Тачи може само да сонува за такво припојување на територии.

Белград: Соништата на Тачи нема да се остварат

Курир - 23.05.2020

„Административната покраина Косово и Метохија и општините Бујановац, Прешево и Медвеѓа се и ќе бидат дел од истата држава – Република Србија, а соништата на Хашим Тачи за припојување на територии нема да се остварат“, порача директорот на ...