TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Секој кој гледа Евровизија ќе може да даде глас за омилените песни!

Фокус - 24.11.2022

Наместо 50:50 гласање поделено меѓу телевоутингот и националното жири, за 10-те места од секое полуфинале отсега ќе одлучува единствено телевоутингот. Професионалното жири ќе гласа во финалето, како и обично, но останува на телевоутингот кој ќе ...

Промени во гласањето на Евровизија: Националното жири ја изгуби трката со телевоутингот

Вистина.мк - 24.11.2022

Европската радиодифузна унија (ЕБУ) објави дека системот на гласање ќе се промени за претстојниот Избор за песна на Евровизија во Ливерпул. Жирито повеќе нема да гласа во полуфиналето Наместо 50:50 гласање поделено меѓу телевоутингот и националното ...

ПОРАДИ ПРЕТХОДНИ МАЛВЕРЗАЦИИ – Драстични промени во системот за песна на Евровизија: Земјите кои не се натпреваруваат ...

Екран - 24.11.2022

Европската радиодифузна унија (ЕБУ) најави големи промени во системот на гласање за Евровизија 2023 година, а гледачите од земјите кои не учествуваат ќе можат да гласаат за прв пат во историјата на натпреварот.

Правилата се менуваат: Големи промени во гласањето на Евросонг

Вистина.мк - 23.11.2022

Изборот за песна на Евровизија 2023 година, кој ќе се одржи во Ливерпул, Велика Британија, ќе се разликува од претходните. Имено, Европската радиодифузна унија (ЕБУ) најави големи промени во системот на гласање, а Референтната група на конкурсот ...

Изборот за песна на Евровизија воведе нови правила: Публиката го одлучува победникот со мнозинство гласови!

Убавина и Здравје - 23.11.2022

Изборот за песна на Евровизија го прошири гласањето на својата глобална публика и ја намали улогата на жирито, по нерегуларностите во гласањето на овогодинешниот Избор за песна на Евровизија, пишува Гардијан.

На изборот за песна на Евровизија следната година ќе гласаат и земјите кои не се натпреваруваат

4NEWS - 22.11.2022

ГЛЕДАЧИТЕ од земјите кои не учествуваат на Евровизија ќе можат да гласаат за своите фаворити следната година за првпат во историјата на натпреварот, објави во вторник организаторот. Новото правило наречено „Остатокот од светот“ треба да го зголеми ...

На Евровизија следната година ќе гласаат и земјите кои не се натпреваруваат

ТВ21 - 22.11.2022

ГЛЕДАЧИТЕ од земјите кои не учествуваат на Евровизија ќе можат да гласаат за своите фаворити следната година за првпат во историјата на натпреварот, објави во вторник организаторот. Новото правило наречено „Остатокот од светот“ треба да го зголеми ...

Шанса за Македонија: На Евросонг ќе гласаат и земји што не учествуваат

Канал5 - 22.11.2022

Гледачите од земјите кои што не учествуваат на Евровизија ќе можат да гласаат за своите фаворити следната година за прв пат во историјата на натпреварот, објави денеска организаторот. Новото правило наречено „Остатокот од светот“ треба да го зголеми ...