TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тарик Филиповиќ награден во Битола

Тера - 17.05.2018

Реномираниот хрватски актер Тарик Филиповиќ, до последно место ја наполни салата на Битолскиот театар, за неговата претстава Ќиро Блажевиќ, како дел од годинешното издание на фестивалот на монодрама.

Гран при за преставата „Контрабас “ од Азербејџан

Н.Македонија - 16.05.2018

Со одигрувањето на монодрамата на популарниот хрватски водител и актер, Тарик Филиповиќ, “ Киро Блажевиќ”, кој со својата изведба буквално ја крена публиката на нозе и доделувањето на наградите, беше спуштена завесата на годинашното јубилејно, 20 ...

Гран при за претставата „Контрабас“ од Азербејџан на фестивалот на монодрама во Битола

Макфакс - 16.05.2018

Добитник на гран-при наградата на 20-тото јубилејно издание на Интернационалниот фестивал на монодрама Битола 2018 година е претставата „Контрабас“ на актерот Шовги Гусеинов од Азербејџан.

Гран при за монодрамата „Контрабас“ со актерот од Азербејџан Шовги Гусеинов

Стандард - 16.05.2018

Актерот од Азербејџан Шовги Гусеинов кој на интернационалниот фестивал на монодрама „Битола 2018“ ја изведе монодрамата „Контрабас“ е годинашен добитник на највисокото фестивалско признание, наградата Гран при.

Тарик Филиповиќ го затвора Интернационалниот фестивал на монодрама во Битола

Шеталиште - 15.05.2018

Вечерва со 54 изведба на претставата „Ќиро“, хрватскиот актер и шоумен Тарик Филиповиќ , вечерва ќе го затвори јубилејно издание на Интернационалниот фестивал на Монодрама во Битола. Филиповиќ на денешната пресконференција рече дека иако многумина ...

Гран-при за претставата „Контрабас“ од Азербејџан на фестивалот на монодрама во Битола

Шеталиште - 16.05.2018

Добитник на гран при наградата на 20-тото јубилејно издание на Интернационалниот фестивал на монодрама Битола 2018 година е претставата „Контрабас“ на актерот Шовги Гусеинов од Азербејџан.

Гран при за монодрамата „Контрабас“ со актерот од Азербејџан Шовги Гусеинов

А1 On - 16.05.2018

Актерот од Азербејџан Шовги Гусеинов кој на интернационалниот фестивал на монодрама „Битола 2018“ ја изведе монодрамата „Контрабас“ е годинашен добитник на највисокото фестивалско признание, наградата Гран при.

Гран при-то на јубилејниот Фестивал на монодрама отиде во Азербејџан

Тера - 16.05.2018

Добитник на гран при наградата на 20-тото јубилејно издание на Интернационалниот фестивал на монодрама Битола 2018 година е актерот Шовги Гусеинов од Азербејџан, за претставата „Контрабас“ .

Гран при за претставата „Контрабас“ на фестивалот на монодрама во Битола

Република - 16.05.2018

Добитник на гран при на 20-тото јубилејно издание на интернационалниот Фестивал на монодрама Битола 2018 година е претставата „Контрабас“ на актерот Шовги Гусеинов од Азербејџан. На синоќешното свечено доделување на наградите претседателот на ...

Гран при за монодрамата „Контрабас“ со актерот од Азербејџан Шовги Гусеинов

Сител - 16.05.2018

Актерот од Азербејџан Шовги Гусеинов кој на интернационалниот фестивал на монодрама „Битола 2018“ ја изведе монодрамата „Контрабас“ е годинашен добитник на највисокото фестивалско признание, наградата Гран при.

На фестивалот во Битола: Монодрамата “Контрабас” од Азербејџан доби Гран-при

Вечер - 16.05.2018

Претставата “Контрабас” на актерот Шовги Гусеинов од Азербејџан е добитник на главната наградата на 20. јубилејно издание на Интернационалниот фестивал на монодрама во Битола. “Одлуката е донесена за севкупен впечаток, односно изборот на музиката во ...

Гран при за монодрамата „Контрабас“ со актерот од Азербејџан Шовги Гусеинов

Локално - 16.05.2018

Актерот од Азербејџан Шовги Гусеинов кој на интернационалниот фестивал на монодрама „Битола 2018“ ја изведе монодрамата „Контрабас“ е годинашен добитник на највисокото фестивалско признание, наградата Гран при.