TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rolls-Royce потврди дека ќе го користи името Cullinan

Авто Плус - 14.02.2018

Подготовките за првиот SUV на Rolls-Royce „се речиси при крај", соопшти компанијата и потврди дека моделот кој Британците упорно одбиваат да го нарекуваат SUV, ќе се вика Cullinan На почетокот од Rolls-Royce објаснија дека ова е само „работно име” ...

Ролс Ројс донесе одлука: Новиот џип ќе го носи името на најпознатиот дијамант

Точка - 13.02.2018

Производителот на суперлускузни автомобили од Велика Британија сепак одлучи да го задржи кодното име "Cullinan" кое што за својот "SUV" го користеше за време на развојната фаза. Уште во декември Ролс Ројс беше во дилема околу името на својот нов ...