TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потврдено е: Меган Маркл и принц Хари ќе станат родители напролет!

Убавина и Здравје - 15.10.2018

Кралското семејство ќе стане побогато за уште еден член По неколку недели шушкање дека војвотката од Сасекс, Меган Маркл, е бремена, официјално се огласила и Кенсингтонската палата. Имено, британскиот двор потврдил дека принцот Хари и неговата ...

Принцот Хари и Меган Маркл го очекуваат првото дете

Кајгана - 15.10.2018

Британското кралско семејство наскоро ќе добие нов член, Меган Маркл, војвотката од Сасекс е бремена. Прекрасната вест ја соопшти Кенсингтонската палата. Според првичните информации, бебето треба да се роди идната година, на пролет.

Меган и Хари „се трудни“

МКД - 15.10.2018

Кенсингтонската палата соопшти дека принцот Хари и неговата сопруга, Војвотката од Сасекс, очекуваат дете напролет. Палатата вели дека двојката „ја цени сета поддршка што ја добиле од луѓето низ целиот свет од нивната венчавка во мај и се радуваат ...

Хари и Меган чекаат бебе

Сакам да кажам - 15.10.2018

Меган Маркл, војвотката од Сасекс, е трудна и треба да се породи напролет, објави палатата Кенсингтон. Радосната вест беше објавена откако Меган и принцот Хари ја почнаа својата прва официјална турнеја, и тоа низ Австралија.

Потврдено: Меган Маркл е бремена

Курир - 15.10.2018

Кралската палата ги потврди шпекулациите дека војвотката од Сасекс Меган Маркл е бремена. Во официјалното соопштение од Кенсингтон палатата се наведува дека бебето се очекува да се роди на пролет идната година.

Меган Маркл е бремена - првото дете со принцот Хари го очекуваат во пролет 2019-та

Црнобело - 15.10.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денес пристигнаа во Сиднеј за почетокот на нивната кралска турнеја и предизвикаа бура реакции. Уште на пристигнувањето во Австралија таа предизвика гласини дека го крие стомачето со две папки пред неа.

Потврдено: Меган Маркл и принцот Хари очекуваат бебе

Локално - 15.10.2018

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл очекуваат бебе на пролет во 2019 година, а тоа го потврди и Кенсингтонската палата. „Нивните височества, војводата и војвотката од Сасекс со радост ве извесуваат дека војвотката од Сасекс е бремена и дека ...

Зошто Кејт и Вилијам одеднаш почнаа да покажуваат нежност во јавност?

Црнобело - 15.10.2018

Додека целиот свет зборува за венчавката на принцезата Еугенија, фановите на кралскиот пар Кејт и Вилијам не престануваат да ги прегледуваат нивните фотки и видеа од свечениот ден. На венчавката, Вилијам и Кејт покажаа поинаков говор на телото и беа ...

Меган иу Хари го очекуваат првото дете

Слободен Печат - 15.10.2018

Од Кенсингтонската палата на својот профил на Твитер официјално соопштија дека војводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и Меган Маркл, чекаат принова. Според информацијата, Меган треба да се породи на пролет.

Потврдено: Меган Маркл е бремена

Вистина.мк - 15.10.2018

Меган Маркл и принцот Хари го очекуваат првото дете, потврдија од кралската палата. „Нивното кралско величанство Војводата и Војвоткињата со задоволство објавуваат дека Војвотката од Сасекс очекува принова која на свет ќе дојде на пролет 2019 година.

Хари и Меган на пролет чекаат бебе

Репортер - 15.10.2018

Принцот Хари и неговата сопруга војвотката Меган Маркл чекаат принова. Од Кенсингтонската палата соопштија преку Твитер дека војводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и Меган Маркл на пролет ќе добијат бебе.

Принцот Хари и Меган Маркл споделија дека очекуваат бебе!

Женски магазин - 15.10.2018

Војводата и војвотката од Сасекс објавија дека очекуваат бебе следната пролет. Во соопштението од Кенсингтон Палас се вели: „Нивното Кралско височество ја ценат целата поддршка што ја добија од луѓето ширум светот од нивната венчавка во мај и се ...

3-те бивши на принцот Хари, Деми Мур, Кејт Мос - што носеа познатите на кралската свадба? (фото)

Црнобело - 15.10.2018

Од Роби Вилијамс до Кара Делевињ, познатите личности изгледаат префинето и гламурозно на свадбата на принцезата Еугенија. Неодамна се случи и втората кралска свадба годинава, а принцезата Еугенија го кажа судбоносното „да“.

Меган и Хари го очекуваат првото дете

Fashionel - 15.10.2018

Војвотката од Сасекс Меган Маркл и принцот Хари го очекуваат првото дете заедно, објавија утрово при посетата на Сиднеј. Кралската двојка пристигна во Австралија за нивната прва заедничка голема турнеја откако се венчаа овој мај.

Принцот Хари и Меган Маркл очекуваат бебе

Алфа - 15.10.2018

Принцот Хари и Меган Маркл, очекуваат бебе, објави Палатата Кенсингтон. “Нивнoто кралско височество Војводата и војвотката од Сасекс многу се радуваат да објават дека Војвотката од Сасекс очекува бебе во пролетта 2019 година”, се вели во ...

И официјално потврдено, Меган Маркл е бремена

Макфакс - 15.10.2018

Меган Маркл и принцот Хари чекаат бебе, потврдено е од Кенсингтонската палата! „Нивното кралско височество, војводата и војвотката од Сасекс, со задоволство објавуваат дека војвотката од Сасекс очека бебе, кое ќе дојде на свет пролетва 2019 година.

Кралско семејство: Официјални фотографии од свадбата на принцезата Евгенија и Џек Бруксбенк

Независен - 14.10.2018

Англија - Британското кралско семејство, по традиција ги објави официјалните фотографии од свадбата на принцезата Евгенија од Јорк (28) и амбасадорот на бренд за текила Џек Бруксбенк (32).

Молња го погоди авионот на принцот Хари и Меган

+инфо - 14.10.2018

Принцот Хари и неговата поубава половина Меган Маркл доживеале вистинска филмска сцена, кога во текот на летот во нивниот приватен авион удрила молња, пренесуваат британските медиуми. Војвотката од Сасекс и принцот минатиот месец патувале на забава ...

Кенсингтонска палата: Принцот Хари и Меган Маркл го очекуваат првото дете

Независен - 15.10.2018

Англија - Британското кралско семејство наскоро ќе добие нов член, Меган Маркл, војвотката од Сасекс е бремена. Веста ја соопшти Кенсингтонската палата. Според првичните информации, бебето треба да се роди идната година, на пролет.

Меган Маркл и принцот Хари го очекуваат првото дете

Нетпрес - 15.10.2018

Војводата и војвотката од Сасекс објавија дека очекуваат бебе следната пролет. Нивното кралско величанство Војводата и Војвоткињата со задоволство објавуваат дека Војвотката од Сасекс очекува принова која на свет ќе дојде на пролет 2019 година.

Конечно потврдено: Меган Маркл ќе стане мајка!

Хитпортал - 15.10.2018

Со денови се шпекулираше за наводната бременост на Меган Маркл. Конечно, кралското семејство ја потврди убавата вест! “Нивнoто кралско височество Војводата и војвотката од Сасекс многу се радуваат да објават дека Војвотката од Сасекс очекува бебе во ...

ФОТО: Се омажи принцезата Јуџин

Убавина и Здравје - 13.10.2018

Конечно се случи и долгоочекуваната нова кралска свадба, овојпат на принцезата Јуџини и нејзиниот вереник Џек Бруксбанк и привлече огромно внимание во Британија и светот. Сосема очекувано, низ улиците можевме да видиме илјадници луѓе кои едвај чекаа ...

Внука на кралица Елизабета Втора се омажи

ЗаЗабава - 13.10.2018

Внука на британската кралица Елизабета Втора, Принцезата Јуџинија, во замокот Виндзор кажа судбоносното „да“ покрај Џек Бруксбенк, со кого е во долгогодишна врска. Ова e втора венчавка во британското кралско семејство оваа година, по онаа на принцот ...

Принцезата Евгенија имала оргија со 20 другари и другарки: Испливаа детали од скандалот на членот на кралското ...

Курир - 13.10.2018

Досега беше неприметна и за светот неважна, но 28 годишна принцеза Евгенија, која вчера се омажи за менаџерот, 32 годишниот Џек Бруксбанк, била права кралска хулиганка. Од секс скандали кои и ги приредиле нејзините родители, до нејзините голи оргии ...

Меган Маркл на кралската венчавка доживеала ноќна мора, што не ја посакува ниедна жена

Точка - 13.10.2018

На вчерашната кралска венчавка, Меган Маркл доживеала права ноќна мора. Имено, на свадбата биле присутни дури три поранешни девојки на принцот Хари. Принцезата Јуџин се венчаше со менаџерот Џек Бруксбенк, а меѓу бројните гости, се нашле и ...

(Фото) Светскиот џет сет на свадба кај принцезата Јуџин

Репортер - 13.10.2018

Венчавката на принцезата Јуџин, внуката на британската кралица Елизабета II и нејзиното долгогодишно момче, привлече големо внимание како на британската, така и на светската јавност. Медиумите го следеа секој чекор на оваа грандиозна свадба, а ...

Ветерот ѝ го подигна фустанот на војвотката, па го откри она што на кралските дами им е забрането

Точка - 13.10.2018

Силниот ветер синоќа им создаде големи проблеми на дамите кои присуствуваа на венчавката на принцезата Јуџин. На некои им летнаа шеширите и им се расипале фризурите, а на војвотката Кејт ѝ се подигна фустанот, а фоторепортерите едноставно не го ...

Венчаницата на принцезата Јуџин открила голема лузна на нејзиниот грб

Точка - 13.10.2018

Принцезата Јуџин за својата кралска венчавка одбрала венчаница на дизајнерот Питер Пилото со широк V-израз однапред и одзади. Венчаницата од соништата ги откривала рамената и грбот на внуката на Елизабета, а британските медиуми веднаш ја забележале ...

Кејт Мидлтон ја засени Меган Маркл

Репортер - 13.10.2018

Меган Маркл повеќе не е во жижата на јавноста, затоа што убавата Кејт Мидлтон повторно се врати во полн сјај, пренесува Cosmopolitan.rs . Во придружба на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон присуствуваше на глобалниот самит за ментално здравје кој се ...

Официјални фотографии од свадбата на принцезата Евгенија и Џек Бруксбенк ГАЛЕРИЈА

+инфо - 14.10.2018

Британското кралско семејство, по традиција ги објави официјалните фотографии од свадбата на принцезата Евгенија од Јорк (28) и амбасадорот на бренд за текила Џек Бруксбенк (32). Членовите на кралското семејство, децата и интимните фотографии од ...

Ова не го посакува ниту една жена: Меган на кралската венчавка доживеала ноќна мора

Курир - 13.10.2018

На вчерашната кралска венчавка, Меган Маркл доживеала права ноќна мора. Имено, на свадбата биле присутни дури три поранешни девојки на принцот Хари. Принцезата Јуџин се венчаше со менаџерот Џек Бруксбенк, а меѓу бројните гости, се нашле и ...

Кралска венчавка: Невестинскиот фустан ја откри тајната на принцезата (ФОТО)

1tv - 13.10.2018

Принцезата Јуџин на својата кралска венчавка блесна во венчаница на дизајнерот Питер Пилото, а длабокиот V-израз на грбот ја откри нејзината тајна. Британските медиуми веднаш ја забележаа лузната на грбот на принцезата.

Меган на кралската венчавка доживеала ноќна мора

Пулс24 - 13.10.2018

На вчерашната кралска венчавка, Меган Маркл доживеала права ноќна мора. Имено, на свадбата биле присутни дури три поранешни девојки на принцот Хари. Принцезата Јуџин се венчаше со менаџерот Џек Бруксбенк, а меѓу бројните гости, се нашле и ...

Кралска венчавка: Невестинскиот фустан ја откри тајната на принцезата (ФОТО)

Либертас - 13.10.2018

Принцезата Јуџин на својата кралска венчавка блесна во венчаница на дизајнерот Питер Пилото, а длабокиот V-израз на грбот ја откри нејзината тајна. Британските медиуми веднаш ја забележаа лузната на грбот на принцезата.

Меган Маркл на кралската венчавка доживеала ноќна мора, што не ја посакува ниедна жена

Локално - 13.10.2018

На вчерашната кралска венчавка, Меган Маркл доживеала права ноќна мора. Имено, на свадбата биле присутни дури три поранешни девојки на принцот Хари. Принцезата Јуџин се венчаше со менаџерот Џек Бруксбенк, а меѓу бројните гости, се нашле и ...

Меган Маркл доживеала права непријатност

ЗаЗабава - 14.10.2018

На кралска венчавка на принцезата Јуџин, Меган Маркл доживеала права непријатност. На свадбата биле присутни дури три поранешни девојки на принцот Хари. Принцезата Јуџин се венчаше со менаџерот Џек Бруксбенк, а меѓу бројните гости, се нашле и ...