TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ахмети: Кога Изет Меџити зборува лошо за ДУИ, како сопствената плунка да му паѓа на лице

360 степени - 18.09.2023

„И јас ако плукнам нагоре, плунката ќе ми падне на лице. Ако Изет Меџити зборува лошо за својата куќа, тоа е слично со тоа да ти падне своја плунка на лице. Ако бил криминализиран ДУИ, тој беше 20 години во ДУИ, и требало поотворено да ми зборува на ...

Османи му одговара на Меџити: Еднаш рекоа дека Ахмети се сретнал со Груевски, потоа – не, се сретнал со Груби, а сега јас! Може ќе погодат со четвртиот!

Expres

Бујар Османи му одговори на Изет Меџити: Можеби на четвртиот обид ќе погодиш кој се сретнал со Груевски!

Frontline

Изет Меџити со јавно прашање до Бујар Османи: Дали беше во службена, или приватна посета во Будимпешта кога се сретна со Груевски?

Expres

Меџити до Бујар Османи: Дали службено или приватно се сретна со Груевски?

Фокус

Aхмети за МРТ1: Сега за Меџити да зборувам, испаѓа како да плукам нагоре и плунката ќе ми падне на лице

Слободен Печат

Ахмети: Кога Изет Меџити зборува лошо за ДУИ, како сопствената плунка да му паѓа на лице

Фокус

Либертас

Меџити: Никој нема да биде поштеден и заштитен во здравството

Алсат-М - 18.09.2023

Додека истрагата за скандалот на Клиниката за онкологија и понатаму останува во предистражна фаза, надлежните постојано даваат гаранции дека никој нема да се спаси, или заштити. Министерот за здравство, Фатмир Меџити на средба со новинарите рече ...

Скандал на онкологија: Меџити не коментира дали пациенти од Косово се лекувале на клиниката

24 Вести

Протести за измените на Кривичниот законик и постапката за Онкологија, Меџити очекува истрагата да заврши во најбрз рок

Сител

„Мој термин“ под истрага за можна злоупотреба? – Меџити: Очекувам истрагата на онкологија да заврши што побрзо

ТВ21

Меџити: Брза и ефикасна истрага за да се обели образот на лекарската фела

Телма

Меџити: Нема да поштедиме никого, но не можеме сите лекари да ги ставаме во ист кош

Канал5

Меџити: Протестите за случајот Онкологија да не се користат за дневнo-политички цели

Мета

360 степени Локално Локално Фокус Либертас Курир Макфакс Нетпрес

Во медицинските центри во државата се прави попис на опрема која е донација или е скапо платена и не се користи

Република - 18.09.2023

Министерството за здравство прави попис за сите медицински апарати кои се донирани, а не се користат во здравството. Фатмир Меџити, министерот за здравство кажа дека секаде каде што има донација во медицинските центри во државата, опрема која е ...

Меџити: Поддржувам протести, но случајот со Клиниката за онкологија се злоупотребува

Канал5

Меџити: Поддржувам протести, но случајот со Клиниката за онкологија се злоупотребува

Сител

Меџити: Поддржувам протести, но случајот со „Онкологија“ се злоупотребува за евтини политички поени

24Инфо

Поддржувам протести, но случајот „Онкологија“ се злоупотребува, истакна Меџити

Н.Македонија

Меџити: Поддржувам протести, но случајот со Клиниката за онкологија се злоупотребува

CivilMedia

Протестот е демократско право, ама не треба да се злоупотребува случајот со Онкологија, вели Меџити

МКД

А1 On Скопје инфо 365 Сакам да кажам Press24 Zoom Вечер Прес MakPress

Министерството за здравство води неколку истраги за можни злоупотреби на правата на пациентите

Слободен Печат - 18.09.2023

Министерството за здравство води неколку истраги за можни злоупотреби на правата на пациентите и тоа ќе биде редовна пракса, брифираше денеска министерот за здравство Фатмир Меџити. Се интервенира со инспекции, а таму каде што ќе се соберат докази ...

Меџити на брифинг со новинарите: Како никогаш досега ќе се бориме против злоупотреби во здравството

4NEWS

Во тек истраги за можни злоупотреби на правата на пациентите

Бизнис Вести

Меџити: Очекувам истрагата за онкологија да заврши во најкраток можен рок

Бизнис Вести

Меџити: Очекувам истрагата за „Онкологија“ да заврши во најкраток можен рок

Сител

Меџити: Очекувам истрагата за онкологија да заврши во најкраток можен рок

А1 On

Меџити: Очекувам истрагата за онкологија да заврши во најкраток можен рок

Бриф

Frontline ТВ21 Press24 CivilMedia Zoom Канал5 Телма Вечер Прес