TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фенер со пресврт против Барселона, ЦСКА изненадена на домашен терен

Вечер - 16.03.2019

Кошаркарите на Фенербахче со голем пресврт во последната четвртина ја забележаа 22-та победа во Евролигата, откако ја совладаа Барселона со 88:82. Избраниците на Жељко Обрадовиќ го добија последниот период со 15 поени разлика (36:21), а со овој ...

Фенер со пресврт ја победи Барса, Калатес ја смрзна Москва

Basketball - 15.03.2019

Барселона полека ја губи битката за четвртото место на табелата во Евролигата и многу веројатно во првата рунда од плеј-офот нема да ја има предноста на домашниот терен против Анадолу Ефес.

Барса попушти во завршницата, Слукас донесе голем пресврт за Фенербахче

Gol.mk - 15.03.2019

Разиграната Барселона не успеа да го совлада Фенербахче (88-82) на гостински терен во 26. коло од Евролигата и да му се одмазди за високиот пораз пред своите гледачи во првиот дел од сезоната.

Фенер со фантастичен пресврт до победа над Барса (видео)

TopSport - 15.03.2019

Костас Слукас постигна 12 поени (од своите 22) во последната четвртина за да ги предводи Фенербахче до кам-бек од 13 поени негатива за 88:82 победа над Барселона во 26. коло од Евролигата.

Калатес од девет метри ја шокираше ЦСКА, Фенербахче се намачи со Барселона (Видео)

Дерби - 15.03.2019

Панатинаикос вторпат сезонава успеа да ја победи ЦСКА Москва во кошаркарската Евролига, а вечерашниот дуел го доби на гостински терен со резултат 78:77. Грчкиот тим останува во игра за плејоф откако во самата завршница гостите подобро се снајдоа, а ...

Фенербахче со пресврт до триумф над Барса, ПАО ја освои Москва

Екипа - 15.03.2019

Фенербахче со голем пресврт во последната четвртина стигна до 22. победа во Евролигата совладувајќи ја Барселона со 88-82. Тимот на Жељко Обрадовиќ го доби последниот период со 15 поени разлика (36-21) и се зацврсти на првото место на табелата.

Фенербахче во финишот ја урна Барселона сред Истанбул

Sport 1 - 15.03.2019

Фенербахче и Барселона одиграа одличен меч, а на крајот по голема борба победи турскиот тим со 88-82. Барселона одлично го отвори мечот, па веднаш направи разлика од седум поени, односно по првата четвртина водеше со 23-16, а во следната четвртина ...

Фенер со фантастичен пресврт до победа над Барса (видео)

Макфакс - 15.03.2019

Костас Слукас постигна 12 поени (од своите 22) во последната четвртина за да ги предводи Фенербахче до кам-бек од 13 поени негатива за 88:82 победа над Барселона во 26. коло од Евролигата.