TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ со сочна пцовка кон навивач: „Молчи бе, п**ка ти матер“ (ВИДЕО)

Gol.mk - 14.05.2022

Новак Ѓоковиќ е на чекор до ново финале во Рим, откако во четвртфиналната преметка со Оже-Алиасим одигра квалитетно и славеше со 2-0 во сетови. Покрај сигурната победа, Ноле во одредени моменти од натпреварот одново ги покажа своите слаби страни и ...

Ѓоковиќ полуде на еден навивач на трибините: Ќути бе, п..ка ти материна (видео)

Екипа

ВИДЕО: Ѓоковиќ збесна, ваков ретко го гледаме, го искара гледачот во Рим

Фактор

Ѓоковиќ полуде и ја „поздрави“ со пцовка публиката во Рим

TopSport

Ѓоковиќ ги загуби нервите: Молчи бе, пи*ка ти матер! (Видео)

СуперСпорт

Ова е неговата најлоша страна: Ѓоковиќ со пцовки кон недисциплиниран навивач

Спортклуб

Ѓоковиќ збесна, испрати сочна пцовка кон публиката во Рим!

SportMedia

Нетпрес Слободен Печат Sport 1 Макфакс Република Точка

ПУБЛИКАТА ВО РИМ ОСТАНА ВО ШОК: Погледнете како Новак Ѓоковиќ пцуеше еден непристоен навивач за време на натпреварот! ...

Во Центар - 14.05.2022

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ со синоќешната победа обезбеди опстанок на врвот на АТП-листата, но и пласман во полуфиналето на Мастерс турнирот во Рим , откако го совлада талентираниот Феликс Огер-Алиасима .

Ѓоковиќ гази во Рим, загарантирано е број 1 на АТП листата до крајот на „Ролан Гарос“

Спортманија

Не сум повреден, јас сум играч кој живее со повреда

Вечер Прес

Ролан Гарос доаѓа, Надал не знае што да прави со повреденото стапало

Независен

Надал ги загрижи фановите: Ова е фрустрирачки

Спортски

Надал ги загрижи фановите: Фрустрирачки е кога живеете со хронична повреда

Дерби

На Надал ова не му се случило 14 години

TopSport

Курир Спортманија Спортманија Во Центар Кајгана Опсервер Денешен Frontline