TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Суспендираните решенија на министрите од страна на владата се незаконски

24 Вести - 09.04.2016

Укинувањето на решенијата на министрите Спасовски и Ременски од страна на владата се ништовни и неважечки, вели универзитетскиот професор Ана Павловска Данева. Според Данева не постои закон кој и дава право на владата да поништува решенија на ...

Павлова Данева: Одлуката на Владата е ништовна

Телма - 09.04.2016

Владата, спортивно од законот и Договорот од Пржино ја донела одлуката да се суспендираат сите решенија на министрите од СДСМ, Оливер Спасовски и Фросина Ременски што ги донеле изминатите пет месеци.

Владата ги поништи сите правни акти на Спасовски и Ременски

Телма - 08.04.2016

Стотици директори, началници и други раководни лица и државни службеници, назначени од министрите Оливер Спасовски и Фросина Ременски треба да ги напуштат функциите и да се вратат на претходните работни места.

Оставките не им ги прифати – одлуките им ги суспендираа, СДСМ обвинува за насилие на „Пржино“

24 Вести - 08.04.2016

Оставките не им ги прифатија, но одлуките им ги суспендираа - Владата синоќа одлучи сите решенија на Оливер Спасовски и Фросина Ременски откако седнаа во преодната Влада минатиот ноември па до вчера.

Владата поништува министерски одлуки, СДСМ обвинува за насилие

Deutsche Welle - 08.04.2016

Владата ги поништила сите решенија донесени од министрите на СДСМ во периодот од 11 ноември до 7 април годинава. Министерот Спасовски вели дека ова е „насилие“. Владата ги поништила сите одлуки на министрите од СДСМ во министерствата за внатрешни ...

Владата поништи кадровски одлуки на министрите од СДСМ – Спасовски обвини дека Димитриев го прекршил Договорот од ...

Капитал - 08.04.2016

Владата соопшти дека донела одлука да бидат поништени правни акти на министрите од СДСМ, за внатрешни работи, Оливер Спасовски, и за труд и социјална политика, Фросина Ременски, донесени во периодот од 11 ноември 2015 до 7 април годинава.

Ќе се обидам да го просветлам Трајко Вељановски кој го заборавил правото

Либертас - 09.04.2016

Трајко Вељановски кај Мишко Иванов на 24 Вести во врска со поништувањето на решенијата на министрите за внатрешни и за труд, изјави дека Владата, согласно со Законот за Влада имала право да суспендира решенија на министри.

Владата ги поништи сите одлуки на Спасовски и Ременски

Фокус - 08.04.2016

При носењето на овие еднострани и противзаконски акти министрите не ги почитувале законите, односно не ги донеле овие во согласност со дополнителниот заменик министер, се наведува во соопштението на владата.

Владата ги поништи сите правни акти што еднострано ги носеле Спасовски и Ременски

Канал5 - 08.04.2016

Владата за спроведување на изборите одлучи да бидат поништени противзаконските и еднострано донесени правни акти на министрите за внатрешни работи и за труд и социјална политика кои се донесени во периодот од 11.11.2015 година до 07.04.2016 година.

Спасовски: Владата изврши упад во договорот од Пржино

Макфакс - 08.04.2016

Откако, во петок, Владата донесе одлука да ги поништи сите правни акти, кои ги донеле министрите на СДСМ, а не се потпишани од дополнителните заменици-министри, министерот за внатрешни работи во оставка и генерален секретар на СДСМ, Оливер Спасовски ...

Сите незаконски одлуки на Спасовски и Ременски се поништени

Вечер Прес - 08.04.2016

Владата за спроведување избори одлучи да ги поништи сите незаконски решенија на техничките министри на СДСМ, Оливер Спасовски и Фросина Ременски, за кои нема одобрување од дополнителните заменици од ВМРО-ДПМНЕ.

Спасовски: Одлуката на Владата за поништување на решенијата е против законска

Фактор - 08.04.2016

Како што предмалку објавивме, Владата ги поништи сите решенија кои досега ги донесоа министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерката за социјала Фросина Ременски со што фрли низ вода се што сработиле досега.

Да го просветлам Трајко Вељановски …

Локално - 09.04.2016

Ќе се обидам да го просветлам Трајко Вељановски кој го заборавил правото Трајко Вељановски кај Мишко Иванов на 24 Вести во врска со поништувањето на решенијата на министрите за внатрешни и за труд, изјави дека Владата, согласно со Законот за Влада ...

Влада: Поништувањето на одлуките на Спасовски и Ременски е врз основа на Законот за Владата

Телма - 08.04.2016

Владата на Република Македонија за спроведување на изборите одлучи да бидат поништени противзаконските и еднострано донесени правни акти на министрите за внатрешни работи и за труд и социјална политика кои се донесени во периодот од 11.11.2015 ...

Спасовски: Владата изврши упад во договорот од Пржино

Кајгана - 08.04.2016

Откако Владата донесе одлука да ги поништи сите правни акти донесени од министрите на СДСМ, а не се потпишани од дополнителните заменици-министри, министерот за внатрешни работи во оставка и генерален секретар на СДСМ, Оливер Спасовски вели дека тоа ...

Ќе се обидам да го просветлам Трајко Вељановски кој го заборавил правото

Репортер - 09.04.2016

Трајко Вељановски кај Мишко Иванов на 24 Вести во врска со поништувањето на решенијата на министрите за внатрешни и за труд, изјави дека Владата, согласно со Законот за Влада имала право да суспендира решенија на министри.

Владата ги укина сите правни акти на министрите на СДСМ

Кајгана - 08.04.2016

Владата за спроведување на изборите одлучи да бидат поништени противзаконските и еднострано донесени правни акти на министрите за внатрешни работи и за труд и социјална политика, донесени во периодот од 11.11.2015 година до 07.04.2016 година.

Владата ги поништи сите одлуки на министрите од СДСМ

А1 On - 08.04.2016

Владата на Република Македонија за спроведување на изборите попладнево соопшти дека донела одлука да бидат поништени правни акти на министрите за внатрешни работи и за труд и социјална политика донесени во периодот од 11 ноември 2015 до 7 април ...

Владата стави крај на хаосот во МВР и МТСП

Нетпрес - 08.04.2016

Владата на Република Македонија за спроведување на изборите одлучи да бидат поништени противзаконските и еднострано донесени правни акти на министрите за внатрешни работи и за труд и социјална политика кои се донесени во периодот од 11.11.2015 ...

Владата одлучи: Стоп за хаосот во МВР и во МТСП

Република - 08.04.2016

Владата на Република Македонија за спроведување на изборите одлучи да бидат поништени противзаконските и еднострано донесени правни акти на министрите за внатрешни работи и за труд и социјална политика кои се донесени во периодот од 11.11.2015 ...

Владата ги укина сите правни акти на министрите на СДСМ

Точка - 08.04.2016

Владата за спроведување на изборите одлучи да бидат поништени противзаконските и еднострано донесени правни акти на министрите за внатрешни работи и за труд и социјална политика, кои се донесени во периодот од 11.11.2015 година до 07.04.2016 година.

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Поништени се противзаконските правни акти на техничките министри на СДСМ

Пулс24 - 08.04.2016

Владата на Република Македонија за спроведување на изборите одлучи да бидат поништени противзаконските и еднострано донесени правни акти на министрите за внатрешни работи и за труд и социјална политика кои се донесени во периодот од 11.11.2015 ...

Владата поништи акти на министрите за внатрешни и за труд и социјала

Алсат-М - 08.04.2016

Владата на Република Македонија за спроведување на изборите ги поништени правните акти што ги донесоа министрите за внатрешни работи и за труд и социјална политика во периодот од 11 ноември 2015 година до 7 април 2016 година.

Владата поништи акти на министрите за внатрешни и за труд и социјала

Вест - 08.04.2016

Владата соопшти дека донела одлука да бидат поништени правни акти на министрите за внатрешни работи и за труд и социјална политика донесени во периодот од 11 ноември 2015 до 7 април годинава.

Владата ги укина сите правни акти на министрите на СДСМ

Канал 77 - 08.04.2016

Владата за спроведување на изборите одлучи да бидат поништени противзаконските и еднострано донесени правни акти на министрите за внатрешни работи и за труд и социјална политика, донесени во периодот од 11.11.2015 година до 07.04.2016 година.

ВЛАДАТА ПРЕСЕЧЕ: Спасовски и Ременски носеле противзаконски одлуки, ќе бидат поништени

Телеграф - 08.04.2016

Во соопштението од Владата се наведува дека овие правни акти се противзаконски и еднострано донесени, бидејќи при нивното донесување министрите не ги почитувале законите, односно не ги донеле актите во согласност со дополнителниот заменик-министер и ...

Владата ги поништи сите решенија на министрите од СДСМ

Бриф - 08.04.2016

Сите решенија што ги донеле министрите на СДСМ во периодот од 11 ноември минатата година до 7 април годинава, Владата ги поништила на вчерашната седница на барање на дополнителните заменици министри од ВМРО-ДПМНЕ, Митко Чавков и Диме Спасов, ...

Владата поништи акти на министрите за внатрешни и за труд и социјала

МРТ - 08.04.2016

Во соопштението од Владата се наведува дека овие правни акти се противзаконски и еднострано донесени бидејќи при нивното донесување министрите не ги почитувале законите, односно не ги донеле актите во согласност со дополнителниот заменик министер и ...

Владата ги поништи сите одлуки на министрите од СДСМ, Спасовски и Ременски

еМагазин - 08.04.2016

Владата на Република Македонија за спроведување на изборите попладнево соопшти дека донела одлука да бидат поништени правни акти на министрите за внатрешни работи и за труд и социјална политика донесени во периодот од 11 ноември 2015 до 7 април ...

Владата ги поништи сите решенија на министрите од СДСМ

МКД - 08.04.2016

Сите решенија што ги донеле министрите на СДСМ во периодот од 11 ноември минатата година до 7 април годинава, Владата ги поништила на вчерашната седница на барање на дополнителните заменици министри од ВМРО-ДПМНЕ, Митко Чавков и Диме Спасов, ...

Владата ги укина сите правни акти на министрите на СДСМ

Тера - 08.04.2016

Владата за спроведување на изборите одлучи да бидат поништени противзаконските и еднострано донесени правни акти на министрите за внатрешни работи и за труд и социјална политика, кои се донесени во периодот од 11.11.2015 година до 07.04.2016 година.

Владата поништи акти на министрите за внатрешни работи и за труд и социјала

Lider - 08.04.2016

Владата на Република Македонија за спроведување на изборите попладнево соопшти дека донела одлука да бидат поништени правни акти на министрите за внатрешни работи и за труд и социјална политика донесени во периодот од 11 ноември 2015 до 7 април ...

Владата ги поништи сите решенија на министрите од СДСМ

Правдико - 08.04.2016

Сите решенија што ги донеле министрите на СДСМ во периодот од 11 ноември минатата година до 7 април годинава, Владата ги поништила на вчерашната седница на барање на дополнителните заменици министри од ВМРО-ДПМНЕ, Митко Чавков и Диме Спасов, ...

Владата ги укина решенија на министрите од СДСМ, тие вратија дека изборите се невозможни

Сакам да кажам - 08.04.2016

Сите решенија што ги донеле министрите на СДСМ во периодот од 11 ноември минатата година до 7 април годинава, Владата ги поништила на вчерашната седница на барање на дополнителните заменици министри од ВМРО-ДПМНЕ, Митко Чавков и Диме Спасов, ...

Владата ги поништи Сите решенија на министрите од СДСМ

Сакам да кажам - 08.04.2016

Сите решенија што ги донеле министрите на СДСМ во периодот од 11 ноември минатата година до 7 април годинава, Владата ги поништила на вчерашната седница на барање на дополнителните заменици министри од ВМРО-ДПМНЕ, Митко Чавков и Диме Спасов, ...

Сите досегашни одлуки на Спасовски и Ременски поништени од Владата

Фактор - 08.04.2016

Владата за спроведување на изборите денеска одлучи да бидат поништени противзаконските и еднострано донесени правни акти на министрите за внатрешни работи и за труд и социјална политика кои се од редовите на опозицијата, а кои, како што велат ...

Спасовски: Поништувањето одлуки од страна на Владата е упад во државните институции

ТВ21 - 08.04.2016

Владата предводена од премиерот Емил Димитриев на вчерашната седница ги поништи сите одлуки на министрите на СДСМ Оливер Спасовски и Фросина Ременски, кои се однесуваат на кадровските решенија на министрите од редовите на СДСМ, донесени од нивното ...

Владата поништи акти на министрите за внатрешни работи и за труд и социјала

Денешен - 08.04.2016

Владата на Република Македонија за спроведување на изборите попладнево соопшти дека донела одлука да бидат поништени правни акти на министрите за внатрешни работи и за труд и социјална политика донесени во периодот од 11 ноември 2015 до 7 април ...

Владата става крај на хаосот во МВР и Труд и социјала: Поништени решенијата на Спасовски и Ременски

Сител - 08.04.2016

Поништени се сите противзаконски и еднострано донесени правни акти на министрите Оливер Спасовски и Фросина Ременски. Владата за спроведување избори донела одлука да ги стави вон сила, и да ја врати претходната состојба во овие министерства.

Владата ги поништи актите на министрите Спасовски и Ременски

Дневник - 09.04.2016

Поништени се правни акти на министрите за внатрешни работи и за труд и социјална политика донесени во периодот од 11 ноември 2015 до 7 април годинава, соопшти вчера попладне Владата на РМ за спроведување на изборите.