TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Станковиќ и Бузалковски од Ендуро Тим Водно најдобри во Крушевац и Серес

Gol.mk - 16.04.2018

Клубот МК Ендуро Тим Водно изминатиот викенд учествуваше на две натпреварувања на Балканот, а на истите забележа неколку одлични резултати. Младиот натпреварувач Христијан Бузалковски се натпреваруваше во две класи (СП125 и Ф600), во Европскиот ...

Меѓународни активности на Ендуро Тим Водно

А1 On - 16.04.2018

Македонскиот претставник во Бму Европскиот шампионат во брзински мотоциклизам, клубот МК Ендуро Тим Водно, викендот учествуваше на првата трка која се одржа во Серес, Грција. Христијан Бузалковски се натпреваруваше во две класи,во клсата СП125 и во ...

Станковиќ и Караколев одлични во Крушевац

SportMedia - 16.04.2018

Викендов се возеше првата трка во Бму Европскиот шампионат во брзински мотоциклизам која се одржа во Серес во соседна Грција. Нашиот натпреварувач Христијан Бузалковски се натпреваруваше во две класи,во клсата СП125 и во класата Ф600 каде беше ...

Меѓународни активности на Ендуро Тим Водно

Локално - 16.04.2018

Македонскиот претставник во Бму Европскиот шампионат во брзински мотоциклизам, клубот МК Ендуро Тим Водно, викендот учествуваше на првата трка која се одржа во Серес, Грција. Христијан Бузалковски се натпреваруваше во две класи,во клсата СП125 и во ...

(ВИДЕО) Одличен настап на македонските мотоциклисти на меѓународна сцена

Сител - 16.04.2018

Изминатиот викенд го бележиме и одличниот настап на македонските мотоциклисти на меѓународна сцена Нашиот претставник во БМУ Европскиот шампионат во брзински мотоциклизам, клубот МК Ендуро Тим Водно, викендот учествуваше на првата трка која се одржа ...