TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Надежите во Русија ќе се обидат да останат во игра за четвртото место во групата

Sport 1 - 12.10.2018

Младата македонска фудбалска репрезентација денеска од 18 часот во Тула ќе се обиде да ѝ го загорчи животот на Русија во трката на „зборнаја“ за второто место во евроквалификациската група во обид да стигне до баражот за пласман на Евро 2019 во ...

Да им вратиме на Русите за голеадата во Скопје!

SportMedia - 12.10.2018

Поразот во главниот град ќе биде само поттик повеќе за нашите момци да изгинат денеска на теренот во Тула и да им вратат на Русите кога најмногу ќе ги боли. Репрезентацијата на Македонија до 21.

Младите против Русија за рејтинг, за докажување, за престиж… (18 ч.)

Екипа - 12.10.2018

Младата репрезентација на Македонија денеска од 18 часот во Тула на стадионот на ФК Арсенал против Русија го игра претпоследниот натпревар од квалификациите за ЕП 2019. Надежите во овој квалификациски циклус немаат никакви шанси за некаков ...

Илиевски: Секој бод ни е драгоцен за рејтингот на Македонија!

SportMedia - 12.10.2018

Нашата млада У21 фудбалска репрезентација денеска ќе го игра својот претпоследен натпревар од квалификациите за пласман на ЕП 2019. Македонија денеска во Тула ќе и гостува на селекцијата на Русија, свесни дека противникот ја има фаворитската улога, ...

Надежите тренираа пред утрешниот меч против Русите (ФОТО)

SportMedia - 11.10.2018

В петок македонската млада фудбалска репрезентација ќе го игра својот претпоследен натпревар од квалификациите за ЕП 2019 против Русија на „Арсенал" стадионот во Тула. Нашите фудбалски надежи го имаат официјалниот тренинг пред утрешниот меч против ...

Илиевски: Градиме нова селекција, во Русија ќе се бориме за рејтинг и за Македонија!

Екипа - 11.10.2018

Селекторот на младата репрезентација, Добринко Илиевски – Пижон истакна дека Македонија не допатувале со бело знаме во Русија на претпоследниот натпревар од овој квалификациски циклус за пласман на ЕП кој за нас од поодамна е загубен.

Илиевски: Имаме квалитетни фудбалери, но еве им шанса да се докажат

Gol.mk - 11.10.2018

Утре во 18:00 часот во Тула, крај Москва, македонската У21 репрезентација ќе се сретне со соодветната селекција на Русија, која како апсолутен фаворит ќе влезе во дуелот. Селекторот на нашата У21 репрезетација, Добринко Илиевски го претстави ...

Митровски: Нема што да загубиме во Русија, оваа нова генерација мора да се докажува

Екипа - 11.10.2018

Македонската репрезентација до 21 година утре во Тула, на стадиониот на Арсенал го игра квалификацискиот натпревар против Русија од циклусот за ЕП 2019 година. Во таборот на нашата селекција пред утрешниот дуел владее позитивно расположение со желба ...

Здравковски: Против Русите да бидеме трпеливи, да ја чекаме нашата шанса! (ФОТО)

SportMedia - 11.10.2018

В петок нашите фудбалски надежи ќе го одиграат претпоследниот натпревар од квалификациите за ЕП 2019, нивни следен ривал е Русија на стадионот во Тула. Македонската млада У21 репрезентација одамна ги загуби шансите за учество на континенталниот ...

Митровски: Целта е да се надигруваме и да освоиме бодови против Русија

Gol.mk - 11.10.2018

Пред квалификацискиот натпревар на селекциите до 21 година на Русија и Македонија од циклусот за Европското првенство во Италија следната година, нашиот фудбалер Димитар Митровски ја препушти фаворитската улога кај домаќините.

Митровски: Русија е фаворит, а ние нема што да загубиме!

SportMedia - 11.10.2018

Македонската репрезентација до 21 година утре во Тула на стадионот „Арсенал" ќе го игра квалификацискиот натпревар против Русија од циклусот за ЕП 2019 година. Во продолжение изјавата на фудбалерот Димитар Митровски (член на португалскиот тим У23 ...