TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полн погодок за Lamborghini: Џипот Urus е вистински хит на пазарот

Точка - 14.03.2018

Италијански Lamborghini очигледно ја донесе вистинската одлука кога реши да се вклучи на пазарот на SUV автомобилите - Urus само во 2018-та година ќе биде продаден во повеќе од илјада примероци.

Lamborgini Huracan продаден во 10 илјади примероци за само 4 години!

ЗаЗабава - 14.03.2018

Основниот модел Huracan кој почнал да се произведува во 2014 година, прославува голем ...

Можеби повторно ќе се произведува: Ferrari 250 GTO

Додај Гас - 14.03.2018

Деновиве, на автомобилскиот саем во Женева, првиот човек на италијанскиот производител на суперавтомобили, Серџио Маркионе, изјави дека постои можност иконата 250 GTO повторно да се произведува! Во едно интервју, тој вели: „Не ми се допаѓа терминот ...

Најуспешното Lamborgini во историјата: За 4 години се продадени 10 илјади возила

Точка - 14.03.2018

Основниот модел Huracan кој почнал да се произведува во 2014 година, прославува голем јубилеј. Кога кон крајот на 2013 година е завршено производството на моделот Gallardo, од фабричките ленти излегле вкупно 14.022 примероци на овој автомобил.

Продажбата на Lamborghini Urus ги надмина сите очекувања

Авто Плус - 14.03.2018

Lamborghini Urus е првиот SUV модел кој доаѓа од италијанскиот производител на суперколи и за кратко време стана мошне популарен Иако, традиционалните сопственици и фанови на Lamborghini, беа загрижени дека кросоверот ќе наштети на имиџот на ...

Плаќаат, не прашуваат: Сите лудуваат по Urus – „теренецот“ на Lamborghini

Таратур - 13.03.2018

Lamborghini Urus е еден од најнеобичните модели на теренско возило, а посакуван и баран е на сите четири страни од светот. Овој SUV модел неодамна стигна на широкиот пазар, а веќе е баран насекаде – од Америка, преку Европа, до Русија и Индија.

Маркионе потврди – хибридното Ferrari во 2019 веројатно ќе биде SUV

Додај Гас - 13.03.2018

Директорот на групацијата FIAT Chrysler Automobiles (FCA) под која е и Ferrari, Серџо Марконе, го потврди доаѓањето на V8 Hybrid 2019, но не и во кој модел ќе биде поставен. Сепак, со оглед на тоа дека со месеци се шпекулира дека Ferrari својот прв ...

Lamborghini: Urus е полн погодок

Кајгана - 13.03.2018

Според последниот извештај од компанијата, во Lamborghini се презадоволни од побарувачката на неодамна претставениот SUV модел Urus. Интересот за овој автомобил е многу поголем отколку што се надеваа од компанијата, кои не веруваа дека ваквиот ...

Lamborghini: Одзивот на купувачите за SUV моделот е неверојатен

Додај Гас - 13.03.2018

Минатата година беше многу успешна за Lamborghini, со оглед на фактот дека е забележан раст на продажбата од 10% во однос на 2016 година. Сепак, како и другите производители на автомобили, Lamborghini е во потрага по нови можности за понатамошно ...