TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мекгрегор го изнесе своето мислење за Русите

Руска реч - 14.01.2020

Ирскиот UFC-борец Конор Мекгрегор во интервју за ESPN ги сподели своите впечатоци од патувањето во Русија. „Ми се допадна. Бев во Москва и се зачудив. Москва е прекрасно место, како и цела Русија. Морам да кажам дека бев под впечаток.

Флојд Мејведер флертува со нашиот реванш

Вечер - 14.01.2020

Еден од најпознатите борци на ММА, Конор Мекгрегор, изјави дека би сакал повторно да се испроба во рингот, без разлика дали станува збор за реванш со Флојд Мејведер или дуел против Мани Пакјао.

Мекгрегор: Пред мечот со Хабиб цела недела пиев само виски

TopSport - 14.01.2020

Конор Мекгрегор призна дека немал совршени подготовки пред неговиот пораз од Хабиб Нурмагомедов во октомври 2018 година, кога загуби во четири рунди во „Т-Мобиле арената“ во Лас Вегас на УФЦ 229.

Конор Мекгрегор: Планирам на 35 години да станам – милијардер!

Sport 1 - 14.01.2020

Ирскиот чаламџија во УФЦ, Конор Мекгрегор наскоро го очекува првата борба откако загуби во епската битка со Хабиб Нурмагомедов во минатата година, а Ирецот сега објави дека целта во животот не му е да доминира во ултимејтфајтот, туку да – стане ...

Мекгрегор за една борба ќе добие 5.000.000 $

Вечер - 13.01.2020

За помалку од една недела, ММА фановите ќе имаат можност одново да го гледаат Конор Мекгрегор во октагонот. Ирецот ќе се соочи со американскиот борец Доналд Сероне. Мекгрегор (31) кој направи големо богатство со соочувањето со Флојд Мејведер, ќе ја ...

(ФОТО) Членот на Вардар го предизвика Конор Мекгрегор

Спортклуб - 13.01.2020

Капитенот на фудбалскиот клуб Вардар, Филип Гачевски на својот профил на „Фејсбук“ сподели една интересна фотографија, со уште по интересна порака. Гачевски позираше гол од појасот нагоре во една боксерска поза, а при објавување на фотографијата ...