TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Министерот Османи на средби со црногорскиот државен врв

Канал5 - 22.01.2021

Реафирмирање на традиционалните и пријателски односи меѓу Македонија и Црна Гора, зголемена економска соработка и евроинтегративните перспективи биле во фокусот на средбите на министерот Бујар Османи со црногорскиот државен врв.

Османи: Без разлика на предизвиците интеграцијата во ЕУ нема алтернативa

Канал5

Османи: Без разлика на предизвиците интеграцијата во ЕУ нема алтернативa

24Инфо

Османи: Без разлика на предизвиците, интеграцијата во ЕУ нема алтернатива

Макфакс

Османи: Без разлика на предизвиците интеграцијата во ЕУ нема алтернатива

Вечер

Османи: Без разлика на предизвиците интеграцијата во ЕУ нема алтернативa

Фокус

Османи: Без разлика на предизвиците интеграцијата во ЕУ нема алтернатива

Н.Македонија

Скопје инфо Нетпрес Опсервер Сител Денешен MakPress Либертас

Османи - Радуловиќ бараат форми на соработка за побрза европска интеграција

МКД - 22.01.2021

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска во Подгорица имаше средба со својот црногорски домаќин, министерот за надворешни работи Ѓорѓе Радуловиќ, на која, како што е наведено во соопштението, се реафирмирани традиционалните и пријателски ...

Османи-Радуловиќ: Без разлика на предизвиците интеграцијата во ЕУ нема алтернатива

+инфо

Министерот Османи утре во официјална посета на Црна Гора

MakPress

Министерот Османи утре во официјална посета на Црна Гора

Опсервер

Министерот Османи утре во официјална посета на Црна Гора

Канал5

Министерот Османи утре во официјална посета на Црна Гора

Скопје инфо

Османи утре во официјална посета на Црна Гора

Press24

Слободен Печат Frontline МКД Бизнис Вести 24Инфо Независен Опсервер Слободен Печат

Османи – Ѓукановиќ: Нема отворени прашања меѓу Северна Македонија и Црна Гора

Макфакс - 22.01.2021

Во продолжение на својата официјална посета на Подгорица и состанокот со својот црногорски колега, Ѓорѓе Радуловиќ, министерот за надворешни работи на Бујар Османи, се сретна со претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, претседателот на ...

Османи – Ѓукановиќ: Нема отворени прашања меѓу Северна Македонија и Црна Гора

Вечер

Османи на средби со Ѓукановиќ, Бечиќ, Кривокапиќ и Абазовиќ

Канал5

Османи со Ѓукановиќ и Кривокапиќ во Подгорица: Двете држави се залагаат за заедничка цел, брза имплементација на потребните реформи на патот на целосната интеграција во ЕУ

24Инфо

Нема отворени прашања меѓу Македонија и Црна Гора

Н.Македонија

Османи – Ѓукановиќ: Нема отворени прашања меѓу Северна Македонија и Црна Гора

Точка

Средба Османи-Ѓукановиќ: Двете земји немаат отворени прашања

Република

Османи-Абазовиќ: Пријателските односи меѓу Црна Гора и С. Македонија да бидат пример за другите земји од Западен Балкан

Локално - 22.01.2021

Денес, министерот за надворешни работи на Република С. Македонија, Бујар Османи беше гостин на вицепремиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ, во вилата „Горица“ во Подгорица. Во разговор со Османи, Абазовиќ изразил задоволство што по онлајн разговорот ...

Бујар Османи и Дритан Абазовиќ испишаа историја

Фактор

Османи со државниот врв на Црна Гора: Блиските и партнерски односи да поттикнат и плодна економска соработка

Опсервер - 22.01.2021

– Во рамки на официјалната посета на Подгорица и состанокот со својот црногорски колега, Ѓорѓе Радуловиќ, министерот за надворешни работи Бујар Османи оствари средби со претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, првуит човек на црногорскиот ...

Османи со државниот врв на Црна Гора: Блиските и партнерски односи да поттикнат и плодна економска соработка

Независен

Османи со државниот врв на Црна Гора: Блиските и партнерски односи да поттикнат и плодна економска соработка

Скопје инфо

Османи со државниот врв на Црна Гора: Блиските и партнерски односи да поттикнат и плодна економска соработка

MakPress

Османи со државниот врв на Црна Гора: Блиските и партнерски односи да поттикнат и плодна економска соработка

Слободен Печат

Османи со државниот врв на Црна Гора: Блиските и партнерски односи да поттикнат и плодна економска соработка

Press24

Османи со државниот врв на Црна Гора: Блиските и партнерски односи да поттикнат и плодна економска соработка

Frontline

Либертас