TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ахмети: Партијата може без секого

Алсат-М - 25.09.2022

Првиот човек на ДУИ, Али Ахмети, еден ден по ултиматумот даден од неговите сопартијци за итно враќање на партијата на вистинскиот пат, изјави дека неговата партија поставила стабилни структури со силна основа, но не даде дефинитивен одговор за ...

ДУИ МОЖЕ И БЕЗ НЕГО АМА И БЕЗ НИВ Ахмети рече дека ќе го носиме на врат и во следните 4 години

+инфо

Ахмети: ДУИ може да функционира без Али Ахмети, но и без Џафери, Меџити, Беџети…

4NEWS

Ахмети: Навикнат сум на вакви незадоволства веќе 20 години, ДУИ излегува уште посилна после секое внатрешно недоразбирање

ТВ21

Ахмети: Мојата мисија не е завршена, ќе ме имате „на врат“ во наредните 4 години

4NEWS

Али Ахмети застана на страната на Артан Груби: ДУИ може без Меџити, Беџети, Џафери…

Zoom

ЗЕКОЛИ: Ќе има отворање на предмети од висок профил – кој Албанец ќе биде уапсен од ДУИ, за да се спаси „големиот лидер“ Али Ахмети?

Денешен

ТВ21 Слободен Печат Независен Press24 Сител Gostivarpress.mk Опсервер Вечер Прес

Без секого се може, па и без мене и без Меџити, вели Ахмети откако дел од партијата искажа незадоволство од Артан Груби

Сакам да кажам - 25.09.2022

ДУИ има стабилни структури и може да функционира без секого, одговори лидерот Али Ахмети, откако вчера дел од членовите во отоврено писмо искажаа незадоволство од Артан Груби и побараа реформи во партијата.

Ахмети во одбрана на Груби: ДУИ може и без мене, и без Блерим Беџети, Муса Џафери и Изет Меџити

360 степени

Незадоволство од Артан Груби во ДУИ

24 Вести

Двајца пратеници, заменик-министер и двајца градоначалници се потпишани на петицијата против Артан Груби

360 степени

Незадоволство од Артан Груби во ДУИ

Сител

„Огнена група“ од ДУИ бара од членовите и лидерот Ахмети да запре „политичката војна“ во партијата

Слободен Печат

Членови на ДУИ го обвинуваат Артан Груби дека ја приватизирал партијата

Телма

МКД ТВ21 Zoom 4NEWS Р.С.Европа Скопје1 Lider

Членови на ДУИ обвинуваат дека во партијата нема дебата и политичкото одлучување станало индивидуално

Фокус - 24.09.2022

Членови на ДУИ во соопштение испратено до јавноста обвинуваат дека во партијата речиси две години не постојат и не се формираат статутарните партиски тела и дека политичкото одлучување, како што велат, станало индивидуално.

Членови на ДУИ обвинуваат дека во партијата нема дебата и политичкото одлучување станало индивидуално

Во Центар

Членови на ДУИ обвинуваат дека во партијата нема дебата и политичкото одлучување станало индивидуално

Опсервер

СЕРИОЗНИ ОБВИНУВАЊА ОД ЧЛЕНОВИ НА ДУИ: Нема дебата, политичкото одлучување станало индивидуално

Фактор

Членови на ДУИ обвинуваат дека во партијата нема дебата и политичкото одлучување станало индивидуално

Вечер Прес

Членови на ДУИ обвинуваат дека во партијата нема дебата

Канал5

Незадоволство во ДУИ: Дилетантското однесување на извршната власт на чело со Груби предизвика пасивност кај гласачите

360 степени - 24.09.2022

-Бараме од претседателот на партијата, Али Ахмети, да го искористи својот политички и статутарен авторитет, за да најде решение за зачувување на партиското единство, се вели во реакцијата на истакнaти членови на ДУИ испратена денеска до медиумите Со ...

Незадоволство во ДУИ: Дилетантското однесување на извршната власт на чело со Груби предизвика незадоволство кај гласачите

Република

„Огнена група“ во ДУИ: Незадоволство во ДУИ: Дилетантското однесување на извршната власт на чело со Груби предизвика пасивност кај гласачите

Либертас

Членови на ДУИ го обвинуват Груби дека ја приватизирал партијата

24Инфо

„ОГНЕНА ГРУПА“ НА ДУИ МУ КРОИ КАПА НА ГРУБИ Истакнати членови на партијата му испратија писмо на Ахмети (ФОТО)

+инфо

Членови на ДУИ: Арогантното и дилетантско однесување на извршната власт на чело со Груби предизвика револт

Макфакс

Внатрепартиска војна во ДУИ: Дилетантското однесување на извршната власт на чело со Груби предизвика пасивност кај гласачите

А1 On

Денешен Локално еМагазин Независен Точка Нетпрес Gostivarpress.mk MakPress