TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Малолетна девојка се удави во базен во Битола

Сител - 12.06.2019

14-годишно девојче се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола, кој во моментов не е отворен за посетители. Од битолската болница велат дека девојчето е донесено на ургентното одделение без никакви знаци на живот после пад во базен.

14-годишно девојче се удави во битолскиот базен

Телма - 12.06.2019

14- годишно се удави во базенот Довлеџик во Битола, кој оваа сезона не е отворен за посетители. Несреќата се случи денска на пладне, а битолската полиција го потврди настанот, без да соопштат други детаљи.

Се удави девојче во базенот „Довлеџик“ во Битола

Тера - 12.06.2019

14 годишно девојче од Битола денес се удави во базенот „Довлеџик“ кој е затворен. Според информациите на полицијата немилиот настан се случил денека околу пладне. Базенот Довлеџик е во сопственост на ЈП „Стрежево“ но под концесија бил издаден во ...

Девојче паднало и се удавило во базен во Битола

Фактор - 12.06.2019

Девојче на возраст од 14 години се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола, кој во моментов не е отворен за посетители. Од болницата во Битола велат дека девојчето е донесено на ургентното одделение без никакви знаци на живот по падот во базенот.

Девојче се удави во базен во Битола

Фокус - 12.06.2019

Девојче се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола. Полицијата од Битола ја потврди оваа информација, а наскоро се очекуваат детали за несреќата. Имено, девојчето влегло да се капи во базенот, кој се уште не бил отворен за летната сезона.

Се удави Девојче во необезбеден базен во Битола што не е во употреба

Сакам да кажам - 12.06.2019

Девојче се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола. Од Битолската полиција потврдуваат дека имаат таква пријава, а детали за случајот ќе објават подоцна. Неофицијално дознаваме дека девојчето влегло да се капи во базенот кој сѐ уште не е отворен за ...

Детската игра се претвори во трагедија

Н.Македонија - 12.06.2019

Во очекување на нови дополнителни информации за утринската трагедија на базенот „Довлеџик“ на излезот од Битола, неофицијално добивме нови поединости од присутните на немилиот настан. Две девојчиња на возраст од 14 години, во својата детска игра ...

НАЈНОВА ВЕСТ: Девојчето не се удавило во базенот Император, туку во базен кој не бил пуштен во употреба

Магазин - 12.06.2019

Трагичен ден за Македонија. Дури две големи трагедии ја потресоа цела Македонија. Прво брачниот пар кој загина во Италија, втората трагедија се случила во Битола каде 14-годишно девојче се удави во базен.

Император Битола дематира: Девојчето не се удавило во нашиот базен

Нетпрес - 12.06.2019

Претходно во средата беше објавено дека според сведочење на присутние, 14-годишно девојче се удавило денеска на базенот „Довлеџик“ во Битола. Засега не се соопштува идентитетот на девојчето, а полицијата спроведува истрага на местото на несреќата.

Тринаесетгодишно девојче се удави во битолски базен

Алфа - 12.06.2019

Трагичен настан денеска околу пладне се случи во битолската населба Довлеџик, кога тринаесетгодишно девојче падна во базенот на ЈП “Стрежево“, со кој, од 2017 година и со целиот рекреативен комплекс стопанисува компанијата “БВ Инженеринг“.

Трагедија: Се удави 14- годишно девојче во базенот Довлеџик во Битола

Скопје1 - 12.06.2019

14- годишно девојче се удави во базенот Довлеџик во Битола, кој оваа сезона не е отворен за посетители. Несреќата се случи денеска на пладне, а битолската полиција го потврди настанот, без да соопштат други детали.

Император Битола дематира: Девојчето не се удавило во нашиот базен

Курир - 12.06.2019

Ги известуваме сите капачи на олимпискиот базен Император Битола дека немилиот настан на удавено девојче не се случи на нашиот базен. Се оградуваме од сите невистини на интернет порталите.

Трагедија: Се удави девојче од Битола

Centar - 12.06.2019

Денеска предпладне во базенот „Довлеџик“ во Битола се удавило девојче на возраст од 14 години, јави Тв21. Од битолската полиција за ТВ21 потврдуваат само дека има таква пријава, но без повеќе детали.

Се удави 14-годишно девојче во Битола

Н.Македонија - 12.06.2019

Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на олимпискиот базен „Император“ во Битола. Засега не се соопштува идентитетот на девојчето, а полицијата спроведува истрага на ...

Девојче се удави во базенот „Довлеџик“

Тера - 12.06.2019

Девојче на 14 годишна возраст денеска се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола. Повеќе информации во Актуел на Тера во ...

Се удави девојче во базенот Довлеџик во Битола

ТВ21 - 12.06.2019

Денеска предпладне во базенот „Довлеџик“ во Битола се удавило девојче. Од битолската полиција за ТВ21 потврдуваат само дека има таква пријава, но без повеќе ...

Трагично капење во Битола: Во базен се удави 14-годишно девојче

Денешен - 12.06.2019

Четиринаесетгодишно девојче се удавило денеска во базен во Битола. Според сведочењето на присутните, 14-годишно девојче се удавило на олимпискиот базен „Император“. Засега не се соопштува идентитетот на девојчето, а полицијата спроведува истрага на ...

Најголемиот кровни базен во светот (Фото)

Алфа - 12.06.2019

Многу облакодери можат да ви го обезбедат ова задоволство, но само еден може да ви даде такво уживање, во вода! Новото чудо на архитектурата што ќе го освои Лондон е базенот што го зафаќа целиот покрив на облакодерот, што ќе ви даде можност да ...

Од денеска почнува со работа отворениот градски базен во Куманово

Канал5 - 12.06.2019

Почнува со работа отворениот градски базен во Куманово, информираа надлежните. Граѓаните ќе можат да го користат секој ден од 10 до 18 часот. Цената за еден ден е иста како и претходните години, 75 денари за деца и 150 денари за возрасни, над 14 ...

Проѕирен базен на покрив од 55-катница во Лондон

А1 On - 11.06.2019

Лондон наскоро ќе добие зграда со 55 ката на чиј покрив ќе се наоѓа проѕирен базен кој овозможува поглед од 360 степени на целиот град, јави Си-Ен-Ен. Дизајнот на базенот, со капацитет од 600.000 литри, на зградата „Инфинити Лондон“, го работеше ...

Како најубавиот базен на светот стана мета на потсмев?

Црнобело - 11.06.2019

Базенот на врв од зграда со панорамски поглед на Лондон ќе биде спектакуларен, но еден детаљ ги збуни сите. Во Лондон планирано е да се изгради првиот бесконечен базен на врвот од кула со 55 ката.

14-годишно девојче се удави во битолскиот базен

Бриф - 12.06.2019

14- годишно се удави во базенот Довлеџик во Битола, кој оваа сезона не е отворен за посетители. Несреќата се случи денска на пладне, а битолската полиција го потврди настанот, без да соопштат други детаљи.

Девојче се удави во базен во Битола

Канал5 - 12.06.2019

Девојче на 14 годишна возраст денеска околу пладне се удави во базенот ,,Довлеџик” во Битола. -По дојавата дека имало немил настан на базенот „Довлеџик“ ние како раководство од ЈП „Стрежево“ веднаш дојдовме тука за да видиме што се случува.

Започнува сезоната на отворениот Градски базен

Кумановски м. - 11.06.2019

Отворениот градски базен утре започнува со работа, информираат надлежните од јавното претпријатие Чистота и зеленило. Цената на билетите останува иста од минатата сезона, односно бесплатен влез за децата до седумгодишна возраст во присуство на ...

Девојче падна и се удави во базен во Битола

Локално - 12.06.2019

Девојче на возраст од 14 години се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола, кој во моментов не е отворен за посетители. Од болницата во Битола велат дека девојчето е донесено на ургентното одделение без никакви знаци на живот по падот во базенот.

МВР потврди дека девојче се удавило во базен во Битола

iPortal - 12.06.2019

Девојче се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола. Полицијата од Битола ја потврди оваа информација за медиумите, а наскоро се очекуваат детали за несреќата. Имено, девојчето влегло да се капи во базенот, кој се уште не бил отворен за летната сезона.

Детската игра се претвори во трагедија: Се удави 14- годишно девојче

Press24 - 12.06.2019

Во очекување на нови дополнителни информации за утринската трагедија на базенот на излезот од Битола, „Нова Македонија“ неофицијално дознава дека детска игра се претворила во трагедија. Две девојчиња на возраст од 14 години, во својата детска игра ...

Тринаесетгодишно девојче се удави во битолски базен

24Инфо - 12.06.2019

Тринаесетгодишно девојче се удави денеска околу пладне во битолската населба Довлеџик, кога падна во базенот на ЈП “Стрежево“, со кој, од 2017 година и со целиот рекреативен комплекс стопанисува компанијата “БВ Инженеринг“.

Се удави 14 годино девојче во базенот „Довлеџик“ во Битола

24 Вести - 12.06.2019

14 годишно девојче од Битола денес се удави во базенот „Довлеџик“ кој е затворен за оваа сезона. Според информациите на полицијата немилиот настан се случил денека околу пладне. Базенот Довлеџик е во сопственост на ЈП „Стрежево“ но под концесија бил ...

Император Битола демантира: Девојчето не се удавило во нашиот базен

Press24 - 12.06.2019

Откако „ Нова Македонија “ објави дека 14-годишно девојче се удавило на „Довлеџик“ во Битола, оттаму ја демантираат информацијата. Ги известуваме сите капачи на олимпискиот базен Император Битола дека немилиот настан на удавено девојче не се случи ...

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Се удави 14 годишно девојче во базен

Курир - 12.06.2019

Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на олимпискиот базен „Император“ во Битола, пренесува Нова Македонија .

Од денеска почнува со работа отворениот градски базен во Куманово

ММС - 12.06.2019

Почнува со работа отворениот градски базен во Куманово, информираа надлежните. Граѓаните ќе можат да го користат секој ден од 10 до 18 часот. Цената за еден ден е иста како и претходните години, 75 денари за деца и 150 денари за возрасни, над 14 ...

Проѕирен базен на покрив од 55-катница во Лондон

+инфо - 11.06.2019

Базенот ќе биде направен од лиен акрил со проѕирни страни и под, а ќе биде на височина од преку 200 метри. Лондон наскоро ќе добие зграда со 55 ката на чиј покрив ќе се наоѓа проѕирен базен кој овозможува поглед од 360 степени на целиот град, јави ...

Девојче се удави во базен во Битола

+инфо - 12.06.2019

Четиринаесетгодишно девојче се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола. Полицијата од Битола ја потврди информација. Девојчето влегло да се капи во базенот, кој се уште не бил отворен за летната сезона.

14 годишно девојче се удави во базен во Битола

ММС - 12.06.2019

14 годишно девојче од Битола се удави на базенот „Довлеџик“ на излезот од градот. Како што пренесува Нова Макдонија несреќата се случила утринава кога две девојчиња на возраст од 14 години почнале да се туркаат крај базенот, и во еден миг паднале во ...

Трагедија во Битола, 14 годишно девојче се удави во базен

MakPress - 12.06.2019

Трагичен настан денеска околу пладне се случи во битолската населба Довлеџик, кога четиринесетгодишно девојче падна во базенот на ЈП “Стрежево“, со кој, од 2017 година и со целиот рекреативен комплекс стопанисува компанијата “БВ Инженеринг“.

Олимпискиот базен Император: Немилиот настан на удавено девојче не се случи на нашиот базен

Република - 12.06.2019

По веста за удавено 14 годишно девојче во Базен во Битола со свој демат се јави и раководството на олимпискиот базен Император Битола кои велат дека немилиот настан не се случил во нивниот базен.

Несреќа во Македонија: Се удави 14 годишно девојче во базен

Сител - 12.06.2019

Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на олимпискиот базен „Император“ во Битола, пренесува Нова Македонија .

Проѕирен инфинити базен на покрив од 55-катница во Лондон

Кајгана - 11.06.2019

Лондон наскоро ќе добие зграда со 55 ката на чиј покрив ќе се наоѓа проѕирен инфинити базен кој овозможува поглед од 360 степени на целиот град, јави CNN. Дизајнот на базенот со капацитет од 600.000 литри на зградата Инфинити Лондон, го работеше ...

Трагедија во Битола, 13 годишно девојче се удави во базен без обезбедување

ТВ21 - 12.06.2019

Иако сезоната сè уште неотворена, група деца деновиве го користеле базенот „Довлеџик“ во Битола. Во претпладневните часови денешнатадетска игра завршила фатално. Нема точни информации како дошло до несреќата, но како што дознаваме тринаесетгодишно ...

Трагедија која ја потресе цела Македонија – се удави малолетно девојче

Магазин - 12.06.2019

Две големи трагедии ја потресија цела Македонија, прво брачниот пар кој загина во Италија, втората трагедија се случила во Битола каде 14-годишно девојче се удави во базен. Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола.

Трагедија во Македонија: Четиринаесетгодишно девојче се удави во базен

Press24 - 12.06.2019

Четиринаесетгодишно девојче се удавило денеска на олимпискиот базен „Император“ во Битола, пренесува Нова Македонија . Засега не се соопштува идентитетот на девојчето, а полицијата спроведува истрага на местото на несреќата.

Проѕирен базен на покрив од 55-катница во Лондон

Локално - 11.06.2019

Лондон наскоро ќе добие зграда со 55 ката на чиј покрив ќе се наоѓа проѕирен базен кој овозможува поглед од 360 степени на целиот град, јави Си-Ен-Ен. Дизајнот на базенот, со капацитет од 600.000 литри, на зградата „Инфинити Лондон“, го работеше ...

Се удави 14-годишно девојче во Битола

Нетпрес - 12.06.2019

Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на базенот „Довлеџик“ во Битола. Засега не се соопштува идентитетот на девојчето, а полицијата спроведува истрага на местото на ...

Проѕирен базен на покрив од 55-катница во Лондон

MakPress - 11.06.2019

Лондон наскоро ќе добие зграда со 55 ката на чиј покрив ќе се наоѓа проѕирен базен кој овозможува поглед од 360 степени на целиот град, јави Си-Ен-Ен. Дизајнот на базенот, со капацитет од 600.000 литри, на зградата „Инфинити Лондон“, го работеше ...

Се удави 14-годишно девојче во Битола

Слободен Печат - 12.06.2019

Засега не се соопштува идентитетот на девојчето, а полицијата спроведува истрага на местото на несреќата. Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на базенот „Довлеџик“ ...

Во базен во Битола се удави 14-годишно девојче

Пулс24 - 12.06.2019

Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на базенот “Довлеџик“ во Битола пренесува Нова Македонија . Засега не се соопштува идентитетот на девојчето, а полицијата спроведува истрага на местото на несреќата.

Проѕирен базен на покрив од 55-катница во Лондон

Опсервер - 12.06.2019

Лондон наскоро ќе добие зграда со 55 ката на чиј покрив ќе се наоѓа проѕирен базен кој овозможува поглед од 360 степени на целиот град, јави Си-Ен-Ен. Дизајнот на базенот, со капацитет од 600.000 литри, на зградата „Инфинити Лондон“, го работеше ...

Несреќа во Македонија: Се удави 14 годишно девојче во базен

Република - 12.06.2019

Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на олимпискиот базен „Император“ во Битола, пренесува Нова Македонија.