TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се воведува вонредна состојба во Врање поради КОРОНА ВИРУСОТ, состојбата е влошена драматично

Пулс24 - 29.06.2020

Кризниот штаб одлучи во Врање да се воведе вонредна состојба поради зголемиот број на новоинфицирани лица со коронавирусот. Центарот за јавно здравје во Врање ја оцени состојбата во градот како тешка и нестабилна, по што е донесена одлука за ...

Врање е во вонредна состојба

Фактор - 29.06.2020

Српскиот град Врање е во вонредна состојба. Кризниот штаб одлучи во Врање да се воведе вонредна состојба поради зголемиот број на новозаразени со коронавирус. Центарот за јавно здравје во Врање ја оцени состојбата во градот како тешка и нестабилна, ...

Во Врање се воведува вонредна состојба

+инфо - 29.06.2020

Засега нема ограничување на движењето и работата на угостителските објекти. Во Врање се воведува вонредна состојба поради зголемиот број на новоинфицирани лица со коронавирусот – решил Кризниот штаб во овој град, јавија српските медиуми.

Вонредна состојба во Врање

24Инфо - 29.06.2020

Кризниот штаб во Врање донел одлука во овој град на југот од Србија да воведе вонредна состојба поради зголемиот број на новоинфицирани лица со коронавирусот. Центарот за јавно здравје во Врање ситуацијата во градот ја оценил како нестабилна и тешка ...

Вонредна состојба во Врање, во Србија нови 242 заразени, четворица починати

Независен - 29.06.2020

Според последните информации, во Србија од корона вирус заразени се уште 242 луѓе. Од последиците од Ковид-19 починаа четворица. Поради зголемениот број заразени, Кризниот штаб одлучи од вторник во Белград да биде задолжително носење маски во сите ...

Србија со рестриктивни мерки во одредени градови, најмногу новозаразени млади во Белград

360 степени - 29.06.2020

Српскиот Кризен штаб за ковид-19 денеска ќе одлучува дали ќе се вратат дел од рестриктивните мерки во неколку градови, откако бројот на заразени нагло порасна. со цел сузбивање на коронавирусот.

Србија донесе нови мерки, овие правила стапуваат на сила од утре

Курир - 29.06.2020

Србија воведува нови мерки во борбата против коронавирусот, а по новиот бран и зголемениот број на потврдени позитивни случаи. Во Белград од утре ќе биде задолжително носењето маска во затворен простор, односно во автобусите, кафитериите, трговски ...

Србија ќе ги враќа рестриктивните мерки

OhridNews - 29.06.2020

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ најави дека во земјата повторно ќе се вратат рестриктивните мерки. Овој пат, премиерката рече дека ќе бидат во поблага форма и нема да се органичува движењето на луѓето, како во времето на вондредната состојба.

Жешки наслови од регионот: 210 заразени студенти во Белград, нови тензии во Будва

Точка - 29.06.2020

Ситуацијата со коронавирусот во Белград се влошува, поради што српските власти планираат да воведат нови рестриктивни мерки. Пленковиќ ја претстави меркта за скратено работно време во Хрватска, тензиите пред зградата на општина Будва продолжуваат.

ЗАСЕДАВА СРПСКИОТ КРИЗЕН ШТАБ - можна вонредна состојба за Белград и Врање

Фактор - 29.06.2020

Србија на нозе. Во 10 часот почна седницата на Кризниот штаб на таа држава, пишува српски Курир. Според нивните сознанија, на сесијата во 10 часот, ќе се предложи да се ограничи работата на ноќните клубови, да се одложат матурските прослави и да се ...

Србија повторно со рестриктивни мерки – ќе се затвораат ноќните клубови

Макфакс - 29.06.2020

Српскиот Кризен штаб за сузбивање на заразната болест Ковид-19 денеска во 10 часот одлучува дали ќе се вратат дел од рестриктивните мерки во неколку градови со цел сузбивање на коронавирусот.

Србија денес одлучува дали ќе ги врати рестриктивните мерки

4NEWS - 29.06.2020

Српскиот Кризен штаб за сузбивање на заразната болест Ковид-19 денеска во 10 часот одлучува дали ќе се вратат дел од рестриктивните мерки во неколку градови со цел сузбивање на ...

ОД ДЕНЕСКА СРБИЈА ПАК СО РЕСТРИКТИВНИ МЕРКИ: Брнабиќ најави затворање на ноќните клубови

Фактор - 29.06.2020

Српскиот кризен штаб за сузбивање на корона вирусот, денеска во 10 часот ќе заседава, а по барање на премиерката Ана Брнабиќ најверојатно во Србија повторно ќе воведени рестриктивни мерки во повеќе градови заради се поинтензивното ширење на Ковид-19.

Потплатени Роми во Врање гласале за погрешен кандидат, изборите поништени

Република - 28.06.2020

Голем скандал се случи на изборите во Врање. Таму во неделата покрај парламентарните избори се одржаа и локални. Група на Роми за кои постојат сомнежи дека биле потплатени од владејачката СНС да гласаат за нивниот кандидат на локалните избори.

КОГА ЌЕ ГО ПРОМАШИШ КАНДИДАТОТ ЗА КОЈ ТРЕБА ДА СЕ ГЛАСА: Тоа и се случило на група на Роми во Врање

Вечер - 28.06.2020

Голем скандал се случи на изборите во Врање. Таму во неделата покрај парламентарните избори се одржаа и локални. Група на Роми за кои постојат сомнежи дека биле потплатени од владејачката СНС да гласаат за нивниот кандидат на локалните избори.

По силниот втор бран на коронавирус: Србија воведува рестриктивни мерки

Centar - 28.06.2020

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ рече дека утре „рестриктивните“ мерки „веројатно“ ќе бидат воведени во повеќе градови, слично на оние што ги воведоа некои локални самоуправи во изминатите неколку дена како резултат на експлозијата на Ковид-19.

Брнабиќ најави затворање на ноќните клубови во Србија, се засилуваат мерките против КОРОНА

Пулс24 - 29.06.2020

Ана Брнабиќ Премиер на Србија, вечерва во гостување на ТВ дека од утре ќе бидат воведени рестриктивни мерки во повеќе градови, слично на оние што ги воведоа некои локални самоуправи во изминатите неколку дена.

Нови рестриктивни мерки во Србија, Брнабиќ со предлог за затворање на ноќните клубови и рестораните

Фокус - 29.06.2020

Српскиот кризен штаб за сузбивање на корона вирусот, денеска во 10 часот ќе заседава, а по барање на премиерката Ана Брнабиќ најверојатно во Србија повторно ќе воведени рестриктивни мерки во повеќе градови заради се поинтензивното ширење на Ковид-19.

Србија повторно со рестриктивни мерки – ќе се затвораат ноќните клубови

Вечер - 29.06.2020

Српскиот Кризен штаб за сузбивање на заразната болест Ковид-19 денеска во 10 часот одлучува дали ќе се вратат дел од рестриктивните мерки во неколку градови со цел сузбивање на коронавирусот.

Србија повторно со рестриктивни мерки – ќе се затвораат ноќните клубови

Точка - 29.06.2020

Српскиот Кризен штаб за сузбивање на заразната болест Ковид-19 денеска во 10 часот одлучува дали ќе се вратат дел од рестриктивните мерки во неколку градови со цел сузбивање на коронавирусот.

Србија повторно со рестриктивни мерки – ќе се затвораат ноќните клубови

24Инфо - 29.06.2020

Српскиот Кризен штаб за сузбивање на заразната болест Ковид-19 денеска во 10 часот одлучува дали ќе се вратат дел од рестриктивните мерки во неколку градови со цел сузбивање на коронавирусот.

Србија денес одлучува дали ќе ги врати рестриктивните мерки

Сител - 29.06.2020

Српскиот Кризен штаб за сузбивање на заразната болест Ковид-19 денеска во 10 часот одлучува дали ќе се вратат дел од рестриктивните мерки во неколку градови со цел сузбивање на коронавирусот.

Србија враќа дел од рестриктивни мерки – ќе се затвораат ноќните клубови

Денар - 29.06.2020

Српскиот Кризен штаб за сузбивање на заразната болест Ковид-19 денеска во 10 часот одлучува дали ќе се вратат дел од рестриктивните мерки во неколку градови со цел сузбивање на коронавирусот.

Србија повторно воведува рестриктивни мерки

Н.Македонија - 29.06.2020

Српскиот Кризен штаб за сузбивање на заразната болест ковид-19 денеска во 10 часот одлучува дали ќе се вратат дел од рестриктивните мерки во неколку градови со цел сузбивање на коронавирусот.

Србија повторно со рестриктивни мерки - ќе се затвораат ноќните клубови

MTM - 29.06.2020

Српскиот Кризен штаб за сузбивање на заразната болест Ковид-19 денеска во 10 часот одлучува дали ќе се вратат дел од рестриктивните мерки во неколку градови со цел сузбивање на коронавирусот.

Србија враќа дел од рестриктивните мерки

Тера - 29.06.2020

Српскиот Кризен штаб за Kовид-19 денеска ќе одлучува дали ќе се вратат дел од рестриктивните мерки во неколку градови, откако бројот на заразени нагло порасна. Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ вчера најави дека рестриктивните мерки веројатно ќе ...

Вонредна состојба во Врање

Курир - 29.06.2020

Кризниот штаб во Врање донел одлука во овој град на југот од Србија да воведе вонредна состојба поради зголемиот број на новоинфицирани лица со коронавирусот. Центарот за јавно здравје во Врање ситуацијата во градот ја оценил како нестабилна и тешка ...

ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА се враќа во овој град

Вечер - 29.06.2020

Кризниот штаб во Врање донел одлука во овој град на југот од Србија да воведе вонредна состојба поради зголемиот број на новоинфицирани лица со коронавирусот. Центарот за јавно здравје во Врање ситуацијата во градот ја оценил како нестабилна и тешка ...

Во Врање е воведена вонедна состојба

Република - 29.06.2020

Српскиот град Врање е во вонредна состојба. Кризниот штаб одлучи во Врање да се воведе вонредна состојба поради зголемиот број на новозаразени со коронавирус. Центарот за јавно здравје во Врање ја оцени состојбата во градот како тешка и нестабилна, ...

Во Врање се воведува вонредна состојба

Нетпрес - 29.06.2020

Во Врање се воведува вонредна состојба поради зголемиот број на новоинфицирани лица со коронавирусот – решил Кризниот штаб во овој град, јавија српските медиуми. Центарот за јавно здравје во Врање ја оценил состојбата во градот за нестабилна и ...

Ана Брнабиќ најави дека Србија утре ќе воведе рестриктивни мерки во повеќе градови

Независен - 28.06.2020

Српската премиерка Ана Брнабиќ вечерва рече дека утре „веројатно“ ќе бидат воведени рестриктивни мерки во повеќе градови, слично на оние што ги воведоа некои локални самоуправи во изминатите неколку дена како резултат на експлозијата на Ковид-19.

Брнабиќ: Ќе се затворат ноќните клубови во Белград поради коронавирусот

А1 On - 28.06.2020

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ вечерва на телевизијата „Пинк“ рече дека на седницата на Кризниот штаб за борба против коронавирусот, што е закажана за утре, ќе се воведат нови епидемиолошки мерки.

Брнабиќ најави рестриктивни мерки, работата на ноќните клубови сигурно ќе биде забранета

Локално - 28.06.2020

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ рече дека утре „рестриктивните“ мерки „веројатно“ ќе бидат воведени во повеќе градови, слично на оние што ги воведоа некои локални самоуправи во изминатите неколку дена како резултат на експлозијата на Ковид-19.

Потплатени Роми во Врање гласале за погрешен кандидат, изборите поништени

PressingTV - 28.06.2020

Голем скандал се случи на изборите во Врање. Таму во неделата покрај парламентарните избори се одржаа и локални. Група на Роми за кои постојат сомнежи дека биле потплатени од владејачката СНС да гласаат за нивниот кандидат на локалните избори.

Вучиќ: Не исклучувам можност за враќање на мерките

Вечер - 28.06.2020

Српскиот претседател, Александар Вучиќ е во посета на Брисел од каде порача дека граѓаните на Србија мора да бидат поодговорни и дисциплинирани кога станува збор за заштитата од коронавирусот.