TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Фото) Во Чаир како во Чикаго: My ги украле тркалата, автомобилот го оставиле на цигли

Независен - 13.08.2019

Синоќа во населбата Чаир непознати лица го демолирале автомобилот од типот „Голф“, крадејќи ги сите четири тркала по што го оставиле на цигли. Автомобилот бил паркиран пред супермаркетот ,,Метро” во населбата ...

Украдени тркалата од автомобил на паркинг во Скопје

Макфакс - 13.08.2019

Непознат сторител утрото извршил тешка кражба од автомобил „Голф“ и ги одзел пневматиците. Инцидентот, кој се случил на паркинг простор на улицата “Архиепископ Доситеј“, го пријавил 41-годишен скопјанец А.Д.

Го паркирал Голфот на паркинг во Скопје - Го нашол без тркала

Press24 - 13.08.2019

Го паркирал Голфот на паркинг во Скопје, а утредента го нашол без тркала. МВР информира дека 41-годишниот А.Д. од Скопје пријавил дека на улицата “Архиепископ Доситеј“ на паркинг простор непознат сторител извршил тешка кражба од патничко моторно ...

(ФОТО) Синоќа го паркирал „голфот“, а изутрина го нашол без тркалата!

Алсат-М - 13.08.2019

Ноќеска во скопската населба Чаир, кај маркетот „Метро“ непознати сторители ги извадиле тркалата од паркирано возило и си заминале. Сопственикот откако го нашол возилото подигнато на цигли случајот го пријавил во ...

Украдени тркалата од автомобил на паркинг во Скопје

Centar - 13.08.2019

Непознат сторител утрото извршил тешка кражба од автомобил „Голф“ и ги одзел пневматиците. Инцидентот, кој се случил на паркинг простор на улицата “Архиепископ Доситеј“, го пријавил 41-годишен скопјанец А.Д.

Скопјанец си го нашол „Голфот“ на „столпчиња“

еМагазин - 13.08.2019

На 13.08.2019 година во 05,25 часот во СВР Скопје А.Д.(41) пријавил дека на улицата „Архиепископ Доситеј“ на паркинг простор непознат сторител извршил тешка кражба од патничко моторно возило „Голф“ и ги одзел пневматиците, информира МВР.

(ФОТО) Синоќа го паркирал „голфот“, а утрово го нашол без тркалата!

Курир - 13.08.2019

Ноќеска во скопската населба Чаир, кај маркетот „Метро“ непознати сторители ги извадиле тркалата од паркирано возило и си заминале. Сопственикот откако го нашол возилото подигнато на цигли случајот го пријавил во ...

ФОТО: Синоќа си го оставил “голфот” во Чаир пред маркет, утринсва го нашол без тркала

Скопје1 - 13.08.2019

Ноќеска во скопската населба Чаир, кај маркетот „Метро“ непознати сторители ги извадиле тркалата од паркирано возило и си заминале. Сопственикот случајот го пријавил во ...

(ФОТО) Синоќа го паркирал „голфот“, а утрово го нашол без тркалата!

Скопје инфо - 13.08.2019

Ноќеска во скопската населба Чаир, кај маркетот „Метро“ непознати сторители ги извадиле тркалата од паркирано возило и си заминале. Сопственикот откако го нашол возилото подигнато на цигли случајот го пријавил во ...

Го паркирал „голфот“, а утрово го нашол без тркала!

МКД - 13.08.2019

Ноќеска во скопската населба Чаир, кај маркетот „Метро“ непознати сторители ги извадиле тркалата од паркирано возило и си заминале. Сопственикот откако го нашол возилото подигнато на цигли случајот го пријавил во полиција.

Синоќа го паркирал „голфот“, а утрово го нашол без тркалата!

24Инфо - 13.08.2019

Ноќеска во скопската населба Чаир, кај маркетот „Метро“ непознати сторители ги извадиле четирите тркала од паркирано возило и си заминале. Сопственикот откако утрово го нашол возилото подигнато на цигли случајот го пријавил во ...

Чаирска „романтика“: Си го нашол голфот на трупчиња! (ФОТО)

Нетпрес - 13.08.2019

Ноќеска во скопската населба Чаир, кај маркетот „Метро“ непознати сторители ги извадиле тркалата од паркирано возило и си заминале. Сопственикот откако го нашол возилото подигнато на цигли случајот го пријавил во ...