TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стево Пендаровски: Очекувам двојна победа

Глас на Америка - 22.04.2024

Повеќе прикажано Show less Овие избори за претседател за Стево Пендаровски се трети на кои тој учествува. Беше кандидиран од СДСМ, додека партијата беше во опозиција, и на изборите во 2014.

Пендаровски: Верувам дека граѓаните ќе знаат да ја ценат мојата работа

Канал5 - 21.04.2024

Следува профилот на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. Тој верува дека граѓаните ќе знаат да ја ценат неговата досегашна ...

Пендаровски: Битно е уште во првиот круг да покажеме дека имаме мнозинство македонски граѓани на наша страна, а тоа ...

Бриф - 20.04.2024

„Пред околу 11 години имав средба со еден човек кој не е многу мераклија да се слика во први редови и ми рече сакам од тебе да направам претседател на Македонија. Зоран Заев 2013 година. Влеговме во заедничка битка во 2014 година, но година дена ...

Заев уште пред 11 години ми рече дека сака од мене да направи претседател на Македонија, вели Пендаровски од Струмица

360 степени - 20.04.2024

„Во овој момент има 15 партии кои стојат не само зад мојата кандидатура, туку се заедно и за парламентарните избори. Коалициите се прават врз основа на вредности пред да влезев во изборен циклус.

Пендаровски: Многу е важно уште на 24-ти да им покажеме дека има граѓани кои ја сакаат Европска Македонија

Курир - 20.04.2024

Кандидатот за претседател Пендаровски порача дека само бројот еден е гаранција за продолжување на патот кон полноправно членство, а се друго е враќање назад во неизвеснот, поделби и изолација.

Пендаровски: Потребна поддршка од граѓаните за да се продолжи по европскиот пат

Алсат-М - 20.04.2024

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, пред жителите на Бутел ги наброи работите што се направени во неговиот мандат како претседател, нагласувајќи дека е потребна поддршка од граѓаните за да се продолжи по европскиот ...

Пендаровски: Многу е важно уште на 24ти да им покажеме дека има граѓани кои ја сакаат Европска Македонија

А1 On - 20.04.2024

При посетата на Струмичкиот регион канидатот за преседател Стево Пендаровски денеска се сретна со жителите на општина Босилово. Пред граѓаните, Пендаровски порача дека е важно веќе в среда, на 24 април да се излезе масовно на изборите и да се ...

Пендаровски: Важно е на 24 април да покажеме дека има граѓани кои сакаат Европска Македонија

24Инфо - 20.04.2024

При посетата на Струмичкиот регион канидатот за преседател Стево Пендаровски денеска се сретна со жителите на општина Босилово. Пред граѓаните, Пендаровски порача дека е важно веќе в среда, на 24 април да се излезе масовно на изборите и да се ...

ПЕНДАРОВСКИ: Многу е важно уште на 24-ти да им покажеме дека има граѓани кои ја сакаат европска Македонија

Денешен - 20.04.2024

При посетата на Струмичкиот регион, канидатот за преседател Стево Пендаровски денеска се сретна со жителите на општина Босилово. Пред граѓаните, Пендаровски порача дека е важно веќе в среда, на 24 април да се излезе масовно на изборите и да се ...

Пендаровски: Многу е важно уште на 24ти да им покажеме дека има граѓани кои ја сакаат Европска Македонија

Вести плус - 20.04.2024

При посетата на Струмичкиот регион канидатот за преседател Стево Пендаровски денеска се сретна со жителите на општина Босилово. Пред граѓаните, Пендаровски порача дека е важно веќе в среда, на 24 април да се излезе масовно на изборите и да се ...

Пендаровски: Многу е важно уште на 24ти да им покажеме дека има граѓани кои ја сакаат Европска Македонија

Centar - 20.04.2024

При посетата на Струмичкиот регион канидатот за преседател Стево Пендаровски денеска се сретна со жителите на општина Босилово. Пред граѓаните, Пендаровски порача дека е важно веќе в среда, на 24 април да се излезе масовно на изборите и да се ...

Заев уште пред 11 години рече дека од мене ќе направи претседател на Македонија, рече Пендаровски од Струмица

Фокус - 20.04.2024

Пред околу 11 години имав средба со еден човек, кој ми рече „сакам од тебе да направам претседател на Македонија“. Тоа е Зоран Заев. Со овие зборови, актуелниот претседател Стево Пендаровски и кандидат за втор мандат поддржан од СДСМ вечерва го ...

Заев уште пред 11 години ми рече дека сака од мене да направи претседател на Македонија, вели Пендаровски од Струмица

Либертас - 20.04.2024

Пред околу 11 години имав средба со еден човек, кој ми рече „сакам од тебе да направам претседател на Македонија“. Тоа е Зоран Заев. Со овие зборови, актуелниот претседател Стево Пендаровски и кандидат за втор мандат поддржан од СДСМ вечерва го ...

Пендаровски од Струмица: Заев уште пред 11 години ми рече дека сака од мене да направи претседател на Македонија

Lider - 20.04.2024

Пред околу 11 години имав средба со еден човек, кој ми рече „сакам од тебе да направам претседател на Македонија“. Тоа е Зоран Заев. Со овие зборови, актуелниот претседател Стево Пендаровски и кандидат за втор мандат поддржан од СДСМ вечерва го ...